yıldız hisar
Adres Rumeli Hisarı Mah. Salih Bey Sok. No: 6 Rumeli Hisarüstü Sarıyer / İstanbul

Fiyat Teklifi Al

İçindekiler

Yıldız Hisar Tesisleri hakkında

Sarıyer düğün mekanları arasında adı gibi ışıl ışıl parlayan Yıldız Hisar, enfes Boğaz manzarası ile büyüleyen bir mekan. Yıldız Teknik Üniversitesi Hisar Tesisleri içinde, Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’nün bitişiğinde yer alan Yıldız Hisar düğün hayali kuran İstanbullu çiftler için aşık olunası bir yer. Bu güzelliğindeki en büyük pay ise tabii ki masmavi Boğaz eşliğinde Avrupa Yakası’nın sere serpe gözüktüğü İstanbul manzarası.

♥ Yıldız Teknik Üniversitesi Sosyal Tesisleri’ni en iyi Boğaz’da düğün mekanları yazımızda da anmıştık. Diğer güzelleri görmek için linke tıklaman yeterli.

Mekanın dört mevsim davetlere elverişli ana salonu teras alanıyla birleştirildiğinde bahar ve yaz düğünleri için de değerlendirilebilecek bir hale geliyor. Yamaç Restoran adlı diğer kısım ise açık hava düğünleri için yoğun rağbet gören, ferah mı ferah havuz başı davet alanı. Küçük kapasiteli restoran, geniş havuz başı alan ile birleştiği vakit Boğaz manzarasına hakim bir noktada çok şık bir davet alanı ortaya çıkıyor. Tesis otoparkının ikiye ayırdığı bu davet alanlarında aynı anda düğün yapılabiliyor. Mekan işletmecileri tesisin bu şekilde işleyebilmesi için ses izolasyonuna hayli dikkat etmişler. Yine de bu konu aklına takılacak olursa yetkili kişiler ile konuşup iki alanda da aynı anda düğün yapıldığı bir zaman mekanı görmeye gelebiliyorsun. Yıldız Hisar Tesisleri’nde düğünler nasıl oluyormuş yakından görmek istersen tanıtım videolarını izlemeni tavsiye ediyoruz:

Yıldız Hisar düğün fiyatları

Minimum Yemekli Fiyat (Hafta sonu)1.500 - 2.000 TL
Minimum Yemekli Fiyat (Hafta içi)1.500 - 2.000 TL
Minimum Kokteyl Fiyatı (Hafta sonu)1.000 - 1.500 TL
Minimum Kokteyl Fiyatı (Hafta içi)1.000 - 1.500 TL
 • Yıldız Hisar Tesisleri’nin sunduğu rakamlar Boğaz’da düğün fiyatları ortalamasında. Ancak mekanın eşi bulunmaz bir manzaraya sahip olması, mutfağının şöhreti, kolay ulaşılabilir bir lokasyonda yer alması gibi noktalar göz önünde bulundurulduğunda fiyat-performans açısından hayli makul bir seçenek olarak karşımıza çıktığını söyleyebiliriz.
 • Kişi başı yemekli başlangıç fiyatları sezon için 150 TL’den başlasa da kampanyalar söz konusu olduğunda 110 TL gibi rakamlara kadar dahi düşebiliyor. Elbette fiyatlar seçeceğin yemeğe, düğünün hangi mevsimde ve hangi günde yapılacağına göre değişiklik gösteriyor.
 • Farklı damak tatlarına hitap edebilmek için 6 adet farklı menü seçeneği sunuyorlar.
 • Düğünün iki ay öncesine mekan yetkililerinden randevu alıp menü tadımında bulunma şansın var. İstersen menüde değişikliğe de gidebiliyorsun. Yıldız Hisar Tesisleri, etli yemekleri tercih etmeyen davetlilerin ve minik misafirlerin için özel menüler de sunabiliyor.
 • Pasta da yine düğün öncesinde tadılıyor. Maket pasta kesme seremonisinin ardından daha önceden seçmiş olduğun kişiye özel butik pastalar davetlilerine servis ediliyor.
 • Halihazırda restoran olarak hizmet veren mekan, Türk ve dünya mutfaklarına hakim. Burada evlenen çiftlerin yorumlarında gördüğümüz üzere Yıldız Hisar Tesisleri yemek konusunda İstanbul düğün otelleri ile rekabet edecek seviyede.
 • Servis 24:00’e kadar devam ediyor.
 • Catering hizmetini dışarıdan dışarıdan sağlamanı istemiyorlar, kendi bünyelerinde sunuyorlar.

Yalılardan kır düğünü mekanlarına, düğün salonlarından otellere İstanbul düğün mekanlarını incelediğimiz yazımızı okuyarak Yıldız Hisar düğün fiyatı için karşılaştırma yapabilirsin:

İstanbul Düğün Mekanları ve 2021 Fiyatları

Kapasite

Ana Restoran 400 (300 Kapalı + 100 Açık)
Yamaç Restoran 600 (130 Kapalı + 470 Açık)
Otopark Kapasitesi 250-500

Mekanı yakından görmek için fotoğraf galerisine göz atabilirsin:

 • Yıldız Teknik Üniversitesi düğün salonu 300 kişi ama yetersiz gelirse terası da dahil ederek 450 kişiye çıkarıyorlar.
 • Kalabalık bir yaz düğünü planlıyorsan havuz başı alanı 650 kişilik kapasitesi ile daha uygun. Açık hava düğünü için 130 kişilik yedek alan bulundurduklarını da söyleyelim.

Düğün paketleri

Yıldız Hisar Tesisleri çifte kumrulara standart menü ve DJ hizmetini kapsayan bir düğün paketi sunuyor. İsteklerin doğrultusunda düğün paketini dizayn edebiliyorsun.

Fiyat Teklifi Al

Düğün organizasyonu

 • YTÜ Hisar Tesisi dışarıdan bir organizasyon şirketi ile anlaşmanı istemiyorlar. Kendi anlaşmaları olan bir firma ile çalışmanı şart koşuyorlar.
 • Yıldız Hisar Tesisleri, wedding planner hizmeti sağlayan İstanbul lüks düğün mekanları arasında yer alıyor. Mekanla anlaştığınız andan düğünün son dakikasına kadar size bütün bir sürecinin planlaması ve yönetilmesi için yardımcı olacak wedding planner sayesinde sorunsuz bir davette rahatça eğlenebilecek, bu özel günün tadını çıkarabileceksin.
 • İstersen dışarıdan bir karşılama hostesi getirebiliyorsun.

Dekorasyon ve süsleme

 • Anlaşmalı oldukları organizasyon şirketi süslemelerden sorumlu oluyor.
 • Nezih bir İstanbul düğün mekanına yakışan süslemeleri ile göz dolduran Yıldız Tesisleri’nde süsleme tamamen senin zevkine göre yapılıyor. Beyaz masa ve tiffany sandalyelerin zarif şamdanlar, suplalar, mumluklar, çiçeklere eşlik etmesini istediğin renkleri söylüyorsun, onlar ayarlıyorlar.
 • Doğal atmosferiyle İstanbul kır düğünü mekanları karşısında önemli alternatiflerden olan Yıldız Hisar Tesisleri, bu tarzda dizayn edilmiş bahçelere benzer bir görselliğe sahip. Birçok noktasında ahşap ögelere ağırlık verilen mekanda genel olarak beyaz tonların hakimiyeti mevcut. Fotoğraflarını ve videolarını incelediğimiz düğünlere nazaran yuvarlak ve dikdörtgen düzendeki masalara serilen örtüler ile çiçekli süslemeler için yine beyaz tonlarının sıklıkla tercih edildiğini görüyoruz. Yıldız Hisar Düğün Salonu’nun doğal güzelliğini bastırmaması açısından süslemelerde aşırıya kaçılmamasını tavsiye ediyoruz.

Müzik

 • Yıldız Hisar Tesisleri’nde müzik ve eğlence 24:00’e kadar durmaksızın devam edecek.
 • Sonrasında after party ile geceye devam etme olanağına sahipsin. After party’ler tesisin ana davet salonunda yapılıyor, dolayısıyla düğününü burada yaptıysan bulunduğun yerden başka bir noktaya geçiş yapmana dahi gerek kalmayacak.
 • Mekanın after party kapasitesinin 300 kişi olduğunu not düşelim. Kokteyl düzeninde olursa 500’e kadar yolu var diyebiliriz. ?
 • Yıldız Teknik Hisar Tesisleri, dışarıdan orkestra getirmen için de opsiyon sunuyor.

Düğün fotoğrafçısı

 • Yıldız Sosyal Tesisleri dışarıdan kendi anlaşacağın bir fotoğrafçı ile çalışmana sıcak bakmıyor, bu hizmeti kendileri bünyelerinde sağlamayı tercih ediyorlar.
 • Burada evlenen çifte kumrular, yorumlarında Yıldız Hisar Tesisleri’nin anlaşmalı olduğu fotoğraf stüdyosundan duydukları memnuniyeti dile getirmişler.
 • Yeşille mavinin buluştuğu muhteşem Boğaz ve ona eşlik eden köprü manzarası ile çok güzel düğün fotoğraflarınız olacak.

Otopark

Yıldız Hisar Tesisleri, düğün alanına özel araçlarıyla gelecek davetlilerin için 100 araç kapasitesinde bir otopark sağlıyor. Ücretli vale hizmeti de sunuyor. Kapasite yetersiz kalsa daha Yıldız Hisar’ın valeleri araçları çevre otoparklara park edebiliyorlar.

Alkışlarımız

 • Yıldız Hisar düğün mekanı olarak her şeyiyle göz kamaştırıcı. Hem doğal güzelliği olan Boğaz manzarası hem şık dekorasyonu hem nezih ortamına yakışan görevlileri ile İstanbul düğün mekanları arasında kalbimizi en çok çarptıranlardan.
 • Açık hava düğünü havuz başı konseptiyle birleştirerek nezih bir atmosfer yaratmışlar.
 • Ani bir hava değişikliğinde veya yağmur yağması durumunda kocaman çadırlar kuruyorlar.
 • Yıldız Hisar Restaurant bakanlıktan önemli kurumsal yemeklere, üst düzey misafirleri ağırlıyor. Yani yemeklerin kalitesinden, lezzetinden, servisin profesyonelliğinden emin olabilirsin.
 • After party alanındaki müzik ve ikramlar için de ekstra özen gösterildiğini söyleyelim.
 • Düğününe gelecek kişilerin sayısından emin olamıyorsan -ki genelde böyle olur- sözleşmeyi 50 kişi ek opsiyonlu olarak yapıyorlar.
 • Oldu da bir aksilik çıktı, anlaştığınız tarihte düğün yapamayacaksınız. Yıldız Hisar tüm iyi niyetiyle ilerideki belirsiz bir tarih için de olsa düğün hakkınızı saklı tutuyor.
 • Süslemeler başta olmak üzere müzik ve yemeklere kadar her şeyle en az senin kadar heyecanla ilgilenen bir wedding planlama ekipleri var.
 • Özetle ortamın şıklığından yemeklere, servisin kalitesinden karşılama ve uğurlamaya kadar kendini prenses gibi hissedeceğin masalsı bir düğün mekanı burası.

Keşkelerimiz

İstediğin bir İstanbul düğün organizasyon firması ile anlaşman için opsiyon sunsalar fena olmazdı. Ama mekanın her yerini bilen bir fotoğrafçıyla ve Yıldız Hisar’la anlaşmalı olan bir organizasyon şirketiyle çalışmanın daha kolay ve risksiz olduğunu da hatırlatmak isteriz.

Diğer organizasyonlar

Yıldız Hisar Tesisleri, düğünlerin yanı sıra bayi toplantıları, davet ve resepsiyonlar, kurumsal etkinlikler, kına, mezuniyet törenleri, nişan, parti, sünnet düğünü, doğum günü, baby shower gibi birçok diğer organizasyon türleri için de hizmet sağlıyor.

Yıldız Hisar Tesisleri nerede, kiminle görüşebilirsin?

Rumeli Hisarı Mah. Salih Bey Sok. No: 6 Rumeli Hisarüstü Sarıyer

Fiyat Teklifi Al

Benzer düğün mekanları