süleymaniye hamamı
Süleymaniye Hamamı Adres Mimar Sinan Cad. No:20, Süleymaniye – Fatih / İstanbul

Fiyat Teklifi Al

İçindekiler

Süleymaniye Hamamı hakkında

Kına konseptine uyum sağlayan, gelenekselliğin lüks hamam deneyimiyle buluşacağı bir deneyim için Süleymaniye Hamamı Fatih bizce doğru bir seçim! Mimar Sinan’ın tasarladığı bu 472 yıllık tarihi binada, tıpkı Osmanlı zamanlarında yaşıyor gibi hissederek geçmişe dönüş yapmanın keyfini çıkarabilirsin. Göbek taşı, rahatlamış bir vücut ve soğurken bir şeyler yudumlamak kına gecende deneyimlemek için harika görünüyor.

süleymaniye hamamı

Süleymaniye Hamamı fiyatları

 • Fatih Süleymaniye Hamamı’nda İstanbul kına gecesi mekanları ortalamasının bir tık üstünde fiyatlar talep ediliyor.
 • Bir hamam geleneği olduğu için masörüne toplam ödemenin %10’u kadar bahşiş vermen gerekiyor.
 • Tarihi Süleymaniye Hamamı’nda geçireceğin bütün günü ve sağlanan hizmetleri düşünerek fiyatı değerlendirmeni öneririz. Bir günlüğüne beş yıldızlı bir otelde kalmak gibi düşünebilirsin. Konforundan ve sunulan ayrıcalıklardan memnun kalacağın değişik bir deneyim olacaktır.
 • Hamam yabancıların çok sık ziyaret ettiği ve Euro üzerinden de ücretlendirilen bir yer olduğu için güncel kurla fiyatlar biraz yüksek gelebilir. Yine de Kanuni Sultan Süleyman’ın yıkandığı bu özel hamama değeceğini düşünebilirsin. ?

Fiyat Teklifi Al

Kapasite

Süleymaniye Hamamı Fatih… Bu alanı kullanabileceğin günler ve saatler cinsiyetlere ve çift olup olmama durumuna göre değişiyor. Çiftler ve ailelere her gün 10:00-22:00 arası açıkken kadınlar için her pazar sabahı 07:00-09:00 arası açık. Erkekler için ise pazar günleri hariç her gün 07:00-09:00 arasında açık. Tabii kına gecesi için özel saatler belirleyeceklerdir.

Süleymaniye Hamamı kına gecesi paketleri

Süleymaniye Gelin Hamamı’nın paket içeriği oldukça çeşitli. Hiçbir şey götürmeden rahatça gidip hamama girebilir ve sonrasını deneyimleyebilirsin. Öncelikle üzerini değiştirmen için kilitlenebilen özel bir odan olacak. Büstiyer, şort, kurulanma havlusu ve büyük havluyu da onlar sağlıyorlar. Bir de hamamın içinde ve dış kısımda içeceğini yudumlayıp otururken giymen için takunyalar da hamama ait.

Paketteki süreci özetleyecek olursak; ilk önce 35-40 dakika saunadaymış gibi sıcak odada terletiliyorsun. Ardından kişisel masörlerin bütün vücuda kese, sabunlama, yıkama ve sabunla masaj işlemlerini gerçekleştiriyor. Hamamın içindeki işlemler 90 dakikayı buluyor. Sonrasında ise oturma alanında ücrete dahil içeceklerinizi yudumlayarak keyifli vakit geçirebilirsiniz. Ekstra ücret ödemen gerekmeyen bir diğer hizmet de kurutma makinesi.

süleymaniye hamamı

Dekorasyon ve süsleme

 • Mimar Sinan tarafından tasarlanan Süleymaniye Hamamı’nın dekorasyonu, kendini tam bir Osmanlı hamamında hissetmeni sağlayacak.
 • Sütun mermerlerin çevrelediği hamam alanının fonuna ise turuncu renk hakim. Bu da ortama sıcak bir hava katıyor.
 • Işıklandırmanın sade ve sarı renkli olması da giriş alanındaki ahşap merdivenler ve resepsiyonla uyum sağlıyor.
 •  Hamam alanı yapıldığı günkü gibi değişmeyen orijinal mermerleriyle göz dolduruyor. Gelenekselliği hissettiren bir atmosfer hakim.
 • Minderlerin bordo rengi ve geleneksel dokuması, oturma köşeleriyle yakaladığı uyumuna kadar düşünülmüş. Çok fazla süsleme kullanılmasındansa hamamın kendi dokusu korunmuş. Sadece birkaç yerde bulunan büyük tablolar da dikkat çekici görünüyor.

Müzik

Süleymaniye Hamamı Fatih, müzik sistemi veya canlı müzik seçenekleri için kendileriyle iletişime geçmeni bekliyor. Kına gecesi organizasyonu için gideceğini belirterek işletme sahibiyle görüşebilir ve bu konuyu onlara danışabilirsin. Sen en iyisi işletme sahibini aradığında konsepte uygun olarak hamama tefli ve vurmalı çalgılı bir kadın müzik grubu getirip getiremediğini sor.

süleymaniye hamamı

Fotoğrafçı

Fotoğraf çekmek veya birisine çektirmek Süleymaniye Hamamı Fatih’te kesinlikle yasak. Giriş kısmında ise dinlenirken rahatlıkla fotoğraf çekilebilirsin. Fotoğrafçı getirtmek hakkında bilgi verilmemiş fakat hamamın mahremiyeti açısından izin verileceğini sanmıyoruz. Yine de hiç canını sıkma, girişte yakalayacağın kareler dahi o günkü mutluluğunu hatırlamana yetecek.

Otopark

Fatih’te bulunan Süleymaniye Hamamı’nın ayrı bir otoparkı yok. Fatih Belediyesi’nin otoparkını kullanarak araçla hamama gelebilirsin. Kapasitesi 70 araç olan bu kapalı otopark oldukça güvenilir. Ayrıca çevredeki Balat veya Pazartekke gibi önemli semtlere de oldukça yakın. Bunun dışında hamama yaklaşık 1 km. uzaklıktaki İspark’ı da tercih edebilirsin. Aralarındaki mesafe genellikle düz yollardan oluşuyor.

süleymaniye hamamı

Süleymaniye Hamamı diğer organizasyonlar

 • Fatih Süleymaniye Hamamı sadece toplu organizasyonlar için hizmet vermiyor. Dilersen bireysel olarak da gidebilirsin.
 • Hamamda kına gecesi dışında after party yapman da mümkün.

Fiyat Teklifi Al

Alkışlarımız

 • Süleymaniye Hamamı İstanbul, tamamen geleneksel bir mekan olduğundan kına gecesi konseptine oldukça uygun. Bu geleneksel ve rahatlatıcı ritüeli lükse yakın şartlarla birleştirerek her anından keyif alınabilecek hale getirdiklerini düşünüyoruz.
 • Kurutma makinesi, hamamdayken giyilen kıyafetler ve özel oda verilmesi hamam kültürünü deneyimlerken sıkıntı çekmene engel olacak imkanlar.
 • Burada hamamın keyfini çıkarmaktan başka uğraşmanız gereken hiçbir şey olmayacak. Her detayla ekip ilgilenecek.
 • Merkezi bir konumda olması ve ulaşımın her yere kolay olması da önemli bir artı.
 • Süleymaniye Hamamı’ndan ayrıldıktan sonra çevrendekilerle after party yapmak istersen yolun uzaması gibi bir probleminin olmayacağını düşünüyoruz.
 • Dekorasyonun hem şık hem de doğu esintili olması göz dolduran bir detay. Modernleştirmeye çalışmadan lüks hissettirmeyi başardıklarını düşünüyoruz.
 • Sarı ve patlak olmayan aydınlatma, yapının orijinaline dokunulmaması, minderlerin renkleri oldukça uyumlu.
 • Hamamda ücretsiz olarak size özel ayrılmış havlular dışında; peştamal, havlu, sabun gibi geleneksel hamam ürünleri de satılıyor. Hatıra istersen bu ürünlerden dilediğini satın alabilirsin.

süleymaniye hamamı

Süleymaniye Hamamı nerede ve nasıl ulaşabilirsin?

Adres: Mimar Sinan Cad. No:20, Süleymaniye – Fatih / İstanbul

Süleymaniye Hamamı Fatih’e pek çok noktadan kolaylıkla ulaşabilirsin. M2 metro hattını kullanarak Vezneciler Durağı’nda inip yürüyebilirsin. Kağıthane için 46Ç, Şişli-Mecidiyeköy için 66 ve Alibeyköy için 47E ile Eminönü Durağı’nda inerek, Beşiktaş için 28 ile Eminönü transit durağında inerek; Kadıköy’den geliyorsan da Karaköy-Eminönü vapurunu kullanarak hamama ulaşabilirsin.

Fiyat Teklifi Al

Benzer kına gecesi mekanları