Edirne Otel Düğünleri

1 otel düğünleri bulundu.

Edirne’deki Otel Düğünleri

Birbirinden çeşitli imkanlar sunan Edirne düğün otelleri, şık ve eşsiz bir davet organize etmek isteyenler için oldukça ideal. Edirne otelde havuz başı düğünü gibi deniz kenarında organizasyonlara da ev sahipliği yapabiliyor. Düğün otellerinin büyük çoğunluğu şehir merkezinde yer aldığı için mekanlara ulaşım konusunda sıkıntı yaşamayacağını söylemek mümkün.

Edirne otelde düğün yapmak isteyen çiftler için birbirinden farklı alternatiflerin bulunduğu bir yer. Burada 3 ve 5 yıldızlı otellerin yanı sıra butik işletmeler de yer alıyor. 4 yıldızlı düğün oteli seçeneği Edirne’de pek mevcut değil. Oteller Merkez, Keşan ve Enez ilçelerinde bulunuyor. En fazla seçenek Merkez ilçesinde yer alıyor.

Edirne otel balo salonu açısından oldukça zengin denebilir. Edirne’de maksimum 500 kişilik otel düğünleri yapılabiliyor. 50-100 kişi kapasiteli otellere de rastlayabilirsin. 100-200 kişilik seçenekler de bulunuyor. Yalnızca kapalı davet alanı bulunan oteller diğerlerinden daha fazla sayıda. Kapalı davet alanlarını, açılır-kapanır tavanları sayesinde açık alana çevirebilen oteller de mevcut.

Edirne otel düğünleri genellikle kolonsuz ve yüksek tavanlı salonlarda gerçekleşiyor. Açık hava davet alanlarının bahçe, teras veya balkon şeklinde olduğu oteller de bulunuyor. Deniz manzaralı oteller, şehir manzarasını izleyebileceğin tesislerden daha az sayıda denebilir. Edirne’de sadece açık davet alanı olan ve kır düğünlerine ev sahipliği yapan oteller de bulabilirsin.

Edirne Düğün Otellerinin Hizmetleri

Edirne otel düğünü için aradığın her şeyi bulabileceğin bir yer. Düğün otellerinin hepsinin bünyesinde organizasyonu planlamada görevli bir ekip bulunuyor. Davet sorumlularıyla dilediğin her detayı paylaşabiliyor, hayallerini gerçekleştirebiliyorsun. Tedarik gerektiren her şeyle bu ekip ilgileniyor. Edirne düğün otellerinin büyük çoğunluğunda farklı bir etkinlik firması getirme hakkın oluyor.

Edirne düğün otellerinin hepsi yemek servisini ve pasta dahil tüm ikramların hazırlanmasını üstleniyor. Bu yüzden başka bir catering firması getirme imkanı bulabileceğin otel sayısı oldukça az. Menü tadımı ve menüde değişiklik hakkı Edirne’deki tüm otellerin sahip olduğu standart düğün paketinde yer alıyor. Özel menü hazırlayabilen oteller de bulunuyor.

Edirne otelde düğün paketlerinde fotoğraf ve video çekiminin yanı sıra müzik performansı da yer alıyor. Otellerin çoğunun çekim ekibiyle anlaşması var. Çekimlerine güvendiğin başka bir ekiple çalışabileceğin otellere de rastlayabilirsin. Oteller büyük oranda orkestra veya DJ seçeneği sunarak eğlenmeni sağlıyor. Sevdiğin şarkılar da ses sistemlerinden yankılanıyor. Işık ve sahne düzenlemeleri de sunulan hizmetlerden.

Edirne’de düğün yapılan otellerde çoğunlukla hazırlık odası tahsisi gerçekleşiyor. Eşinle rahat bir süreç geçirebilmen ve heyecanını azaltabilmen için bu iyi bir fırsat! Edirne’de after party yaparak eğlenceye devam edebileceğin birçok otel bulunuyor. Otellerin neredeyse hepsinde otopark hizmeti sunuluyor. Aracını teslim edeceğin valeler de artık her otelde yerini almaya başlamış durumda.

Edirne Düğün Otelleri Ücretleri Nasıl?

Edirne otelde düğün fiyatları her bütçeye uygun rakamlardan oluşuyor denebilir. Burada bütçe dostu oteller olduğu gibi, ortalama ve yüksek fiyatlı tesisler de bulunuyor. “Edirne’de otelde düğün ne kadar?” sorusunu cevaplamaya yardımcı olan birkaç detay var. Otelin sahip olduğu imkanlar, yıldız sayısı, konumu, davetin gerçekleşeceği tarih ve ikramların çeşitleri bu faktörler arasında yer alıyor.

Edirne otel balo salonu fiyatları çoğunlukla kişi başı ortalama rakamlarda seyrediyor. Ortalamanın altında rakamlara sahip oteller az da olsa Edirne’de yer alıyor. Bazı otellerde ise rakamlar hizmet çeşitliliğine göre yükselebiliyor. Dolayısıyla Edirne otel düğün fiyatlarının her kesime hitap ettiğini söylemek mümkün. Ayrıca Edirne’de ortalama fiyatlarla üstün bir hizmet alabileceğini bilmelisin.

Edirne otel düğün fiyatlarını en çok ikramlar etkiliyor. Kokteylli bir düğün planlayarak daha bütçe dostu bir organizasyon gerçekleştirebilirsin. Yemekli düğünlerin vazgeçilmezi olan menü tadımı her otelde sunulan bir imkan. Menülerde değişiklik yapman durumunda ise fiyatlar farklılaşabiliyor. Özel menü seçeneklerini tercih ettiğinde beklediğinden biraz daha yüksek bir fiyat teklifi alabilirsin.

Edirne otel düğünü fiyatlarının tarihe göre farklılaştığını da söyleyebiliriz. Genellikle hafta sonu yapılan düğünler biraz daha yüksek bir ücret ödemeni gerektiriyor. Fiyatları tarihlerden etkilenmeyen oteller de mevcut. Misafir sayısı ve kullanılacak davet alanının da fiyatların belirlenmesinde büyük payı bulunuyor. Kalabalık düğünler için daha yüksek bir bütçe gerekebiliyor.

Edirne’de Düğün Oteli Seçerken Dikkat Edilecekler

Edirne otel düğünlerinin sıklıkla yapıldığı bir yer. Burada birçok seçeneğin bulunuyor. Oteller arasında kararsız kaldıysan birkaç tüyo sayesinde güzel bir tercih yapabilirsin. Öncelikle düğününü gerçekleştireceğin mevsim oldukça önemli. Örneğin; ilkbahar düğünü yapacaksan yağmurlu ve soğuk havalara karşı önlem alan otellerin tercih edilebilirliği daha yüksek. Bazı oteller açık ve kapalı alanlarını aynı anda hazırlayabiliyor.

Edirne’de otelde düğün organizasyonunda alkollü içeceklere yer verilebiliyor. Nadiren de olsa bazı oteller buna kısıtlama getirebiliyor. Alkollü içecek servisinin gerçekleşme durumunu teyit ederek kararını verebilirsin. Ayrıca otellerin servis personellerinin güler yüzlü olması düğününü daha da keyifli hale getirecektir. Dikkat etmende fayda var. Oturma düzeninin titizlikle hazırlanması gerekiyor. Her misafir sahneyi görebilmeli.

Edirne otel balo salonlarında klima olması büyük bir artı sağlayacaktır. Bu durum gelinlik seçimlerini bile etkileyebilir. Ayrıca, otellerin hazırlık odalarını gezebilirsin. Böylece odanın son rötuşlar veya tüm hazırlık süreci için uygun olup olmadığı hakkında fikir sahibi olabilirsin. Odaların büyüklüğü Edirne’deki düğün otellerini birbirinden ayıran özelliklerden yalnızca biri.

After party yapma hayali kuruyorsan ve müzik geç saatlere kadar sürsün istiyorsan, bu imkanları sunan bir oteli tercih edebilirsin. Bazı otellerde müzik performansı gecenin ilerleyen dakikalarına dek sürdüğü için after party yapmış gibi olabiliyorsun. Ek olarak, otelin konaklama kapasitesi ve müsaitlik durumu hakkında da bilgi sahibi olman iyi olacaktır. Böylece konuklarını otelde ağırlayabilirsin.

Tüm Otel Düğünleri