Balıkesir Otel Düğünleri

1 otel düğünleri bulundu.

Balıkesir’deki Otel Düğünleri

Düğününde denizin serinliğini hissetmek, etrafını çevreleyen dağları seyretmek ve doğayla iç içe bir gün geçirmek istersen, Balıkesir tam da aradığın yer! Bu şehrin lezzetleri misafirlerini gülümsetiyor, eğlence hizmetleriyle düğünün unutulmaz geçiyor. Senin için tüm bunları sağlayacak Balıkesir’de, en özel gününü planlayabileceğin birçok konseptte ve kapasitede otel bulunuyor.

Balıkesir; dört mevsimde de Türkiye’nin dört bir yanından ilgi çeken, turistik bir şehir. Buranın sürekli olarak turist ağırlamasının da getirisiyle, şehirdeki oteller ve mekanlar çok fazla sayıda ve geniş bir konsept skalasında. Balıkesir ili oldukça büyük ve buraya bağlı 20 ilçe bulunuyor. Buranın merkezinin yanı sıra ilçeleri de çok popüler.

Balıkesir’in sahip olduğu ilçelerde denizin bulunması, buralardaki mekanların ve otellerin sayısını arttırıp, şehri olduğundan daha revaçta kılıyor. Ayvalık, Erdek ve Edremit başta olmak üzere bu kentin ilçeleri merkezinden daha yoğun sayıda otele sahip. Düğünler için de kullanılan otellerin sayısı tahmin edildiği üzere en fazla Ayvalık, en düşük ise Susurluk ve Altıeylül’de konumlanıyor.

Balıkesir; hava ve karayoluyla kolayca ulaşılabilen bir kent olduğundan, uzaktan gelecek tüm konukların için ulaşım sorunu ortadan kalkmış oluyor. Ayrıca bu şehrin ilçelerine çok sık gidildiği için, belediye tarafından toplu taşıma anlamında birçok seçenek sunuluyor. Bu yöntemlerin hem kolay hem de bütçe dostu olması ise en büyük avantajı.

Balıkesir’de Otelde Düğün Yapmak Sana Neler Sunuyor?

Düğününde, Balıkesir otellerinin senin için sundukları tüm imkanları öğrenmek en doğal hakkın! Bu şehirdeki otellerin yıldız, statü ve konsept farklarına göre sağlanan hizmetler değişim gösterebiliyor. Fakat genele bakıldığında, çoğu mekan düğününde seçeceğin dekorasyon konseptini sağlayıp gereken aksesuarları temin ediyor ve düğününle ilgilenmesi için bir organizasyon sorumlusu temin ediyor.

Düğünün en önemli noktası elbette yemekleridir ve Balıkesir’de otelde düğün organizasyonunun olanakları arasında elbette enfes zeytinyağlıların, Bigadiç güveci, peynirli patlıcan, keşkek, Ege mezeleri ve diğer kendine özgü lezzetlerinin keyfini sürmek de var. Bu şehir ve ilçelerinde servis edilen yemekler, yöresel ve özel tatları düğününde misafirlerine sunabildiğin bir ortam oluşuyor.

Balıkesir’deki düğün mekanları olarak kabul edilebilen otellerin çoğunda düğün öncesi rahatça dinlenebilmen için hazırlık odası temini, balayı süiti, otopark ve vale gibi bir tık daha lüks hizmetler sağlanabiliyor. Bazı otellerde düğün sonrası konaklama için ekstra ücretler talep edilirken, hazırlık odası ve park alanı hizmetleri çoğu zaman ücretsiz oluyor.

Balıkesir düğün otellerinin birçoğu, en güzel günlerin arasından en özeli olan düğününde her anını unutulmaz kılması için bir fotoğrafçı ayarlıyor. Bazı oteller bu hizmete kameraman, drone çekimi, düğün albümü ve video kaydı gibi seçenekler de ekliyor. Bu olanakları sağlamayan mekanlar ise dışarıdan bir fotoğraf ekibiyle anlaşma sağlamana onay veriyor.

Balıkesir’de Otelde Düğün Ne Kadar?

Balıkesir otel düğünü fiyatları; mekanın türü, sunulan hizmetler ve daha birçok unsura göre değişim gösterebiliyor. Bu şehirde ve özellikle buranın ilçelerinde yer alan Premium, termal ve 5 yıldızlı otellerin fiyatları yüksekken 4 ve 3 yıldız altı otellerin fiyatları makul fiyat bandında ilerliyor. Fakat ekstra detaylar ücretlendirmeleri etkileyebiliyor.

Balıkesir ve özellikle Ayvalık’taki düğün otelleri arasında, premium ve 5 yıldızlı oteller çok sayıda bulunuyor. Bu otellerin termal ve olimpik havuzları, balayı süiti hizmetleri, dünya mutfağından menüleri, eğlence hizmetleri olabiliyor. Dolayısıyla düğünün için sunulan olanaklar çok fazla. Bu klasmandaki otellerde fiyatlar ortalamanın üstünde artış gösterebiliyor.

Balıkesir’in Otel Düğünlerinin Artıları Neler?

Balıkesir’de Düğün Otelleri Neye Göre Seçilir?

Bu şehirde premium otel statüsünde olan mekanlar da hizmet veriyor, 3 yıldız altı statüsünde olanlar da. Bu sebepten dolayı oteller arasından tercih yapma skalan çok daha geniş hale geliyor. Otellerin statüleri değiştikçe hizmetler de değişiyor. Otellerin bazıları paketlerde birçok hizmeti sunarken; bazıları eğlence, yemek gibi hizmetlerden ekstra maliyetler talep edebiliyor.

Balıkesir’deki otellerin bir kısmında düğünlerde alkollü içecek servisi yapılmıyor. Eğer düğününde kokteyl ve alkollü içeceklerin servisi yapılsın istiyorsan, buna izin veren mekanları değerlendirebilirsin. Benzer şekilde, bu şehirdeki otellerin bir kısmında hassasiyetler için vegan, vejetaryen, diyabet, kosher, çocuk gibi kişiye özel menüler sunulurken; diğerlerinde bu imkan sağlanmayabiliyor.

Balıkesir’de planlayacağın düğününün için bir tercih yaparken, düğününde ne kadar davetli çağıracağını hesaplamalısın. Bu şehirdeki otellerin bir kısmı 2.000 kişiye kadar misafirini rahatlıkla ağırlayabiliyorken, bazı otellerde 100 kişilik konuk kapasitesi bulunuyor. Butik mi yoksa kalabalık mı bir davet vereceğini planlayıp, daha sonra buna en uygun mekanı seçmelisin.

Tüm Otel Düğünleri