Antalya Otel Düğünleri

17 otel düğünleri bulundu.

Antalya’daki Otel Düğünleri

Antalya’da otelde düğün yapmak, uzun zamandır konforun yanında şıklıktan da vazgeçemeyenlerin gözdesi olan bir organizasyon türü. Antalya’da her yerde göz kamaştırıcı bir düğün oteli bulabilmek mümkün. Her bütçeye hitap eden, çeşitli hizmetler ve aynı zamanda konaklama imkanı da sunan oteller şehrin dört bir yanında bulunabiliyor.

Antalya düğün otellerinin sahip olduğu yıldız sayısı birbirinden farklı. Burada onlarca çeşit 5 yıldızlı otel bulunuyor. Antalya’da 3 ve 4 yıldızlıların yanı sıra butik ve premium otellerde de düğün yapılabiliyor. Antalya’da en fazla düğün oteli seçeneğini Muratpaşa ilçesi sunuyor. 5 yıldızlı düğün otelleri çoğunlukla Manavgat’ta konumlanmış durumda.

Antalya otelde düğün organizasyonu başlıca Manavgat, Muratpaşa, Alanya, Kaş, Kemer ve Serik ilçelerinde yapılıyor. Konyaaltı, Aksu, Kumluca, Kepez ve Finike ilçelerinde diğerlerine göre daha az opsiyon bulunuyor. Düğün otelleri genellikle aynı anda açık ve kapalı davet alanları bulunduruyor. Salon daveti verme seçeneği sunan oteller gibi, kır düğününe imza atmanı sağlayan oteller de var.

Antalya’daki otellerde genellikle 300-400 kişilik düğünler yapılıyor. 500 kişiden fazla misafirin davet edilebileceği onlarca mekana da rastlayabilirsin. 50-100 veya 100-200 kişilik butik düğünler çoğunlukla 3 yıldızlı otellerde gerçekleşiyor. Antalya otelde havuz başı düğün yapmanın da oldukça popüler olduğu bir yer. Bu oteller her misafir listesine uygun kapasitelere sahip.

Antalya deniz kenarı düğün organizasyonu için biçilmiş kaftan. Buradaki düğün otelleri çoğunlukla deniz kenarında yer alıyor. Deniz kenarında hizmet vermeyen otellerin büyük bir bölümünde de masmavi bir manzara izlenebiliyor. Kapalı davet alanları da genellikle kolonsuz şekilde faaliyet göstermesiyle öne çıkıyor. Bazı otellerin teras veya balkon seçenekleri sunduğunu söylemek mümkün.

Antalya Düğün Otelleri Hizmetleri

Antalya’da otelde düğün organizasyonu için çeşitli hizmet paketleri sunuluyor. Her otelin sunduğu hizmetler farklı. Birden fazla ortak imkana da rastlayabilirsin. Mekanlarda organizasyon için detaylı bir çalışma yapan kişiler yer alıyor. Bu organizasyon ekibi haricinde başka bir şirketten destek almana onay veren ve bunu hizmet paketine dahil eden çok sayıda otel bulunuyor.

Antalya otel düğünleri için menü tadımı ve menüde değişiklik yapma fırsatı tanıyan davet alanlarıyla dolu. Bu hizmeti neredeyse her pakette görebilirsin. Damak zevkine uygun şekilde belirlenen menüleri otel şefleri hazırladığı için birçok mekana catering firması getiremiyorsun. Yemek servisi, sonlandığı saat bakımından farklılık gösterse de otellerin ortak hizmetlerinden biri.

Antalya’da otel düğünü yaparken müzik performansı eşliğinde eğlenebiliyorsun. Otellerin hepsinde müzik hizmeti veriliyor. Bazılarında DJ bulunurken, bazı oteller orkestrayla anlaşmalı olabiliyor. Her otelin ışık, ses ve sahne hizmetlerini verdiğini söylemek mümkün. Müziğin sona ereceği saatin her mekanda farklılaştığını da bilmelisin. Bunun haricinde, çoğu otelin otopark hizmeti var. Vale hizmeti sunan mekanlara da rastlayabilirsin.

Antalya düğün otellerinin birçoğunun fotoğraf ve video çekim ekibiyle iş birliği bulunuyor. Bazı otellerde çekim ekibi olmayabiliyor. Böyle bir otelle anlaşman durumunda kendi fotoğrafçını getirebiliyorsun. Birkaç düğün paketinde hem çekim ekibi temini hem de farklı bir fotoğrafçı getirme özgürlüğü sunulabiliyor. Antalya otel balo salonu opsiyonları arasında after party imkanı sunan mekanlar da mevcut.

Antalya Otelde Düğün Ne Kadar?

Antalya otel düğünü fiyatları verilen hizmetlere ve sağlanan imkanlara göre çeşitlilik gösteriyor. Otellerin yıldız sayısının da fiyatlandırmada payı oldukça büyük. Otellerde genellikle kişi başı fiyatlandırma yapılıyor. Dolayısıyla kalabalık bir davet vermek için biraz daha fazla bütçe ayırman gerekebiliyor. Antalya genelinde düğün mekanlarının fiyatları, organizasyon gününden ve ikramların türünden de etkileniyor.

Antalya otel düğün fiyatlarının çok yüksek aralıklarda seyretmediğini görebilirsin. Burada makul fiyat bandında hizmet veren oteller diğerlerinden çok daha fazla sayıda. Mekanların yarısından fazlası bu skalada faaliyet gösteriyor. Ortalamanın altında rakamların rol aldığı oteller de mevcut. Antalya’da belirli otellerde yüksek ücretler de ödenebiliyor.

Antalya’da maksimum fiyat aralığı hizmet çeşitliliğine göre değişiyor. Bu rakamlarla hizmet veren mekanlar diğerlerinden sayıca az olduğu için bütçe dostu bir düğün yapmak oldukça kolay. Antalya’da genellikle hafta içi yapılan düğünler hafta sonuna kıyasla bir tık daha uygun fiyatlar üzerinden gerçekleşiyor. Bazı otellerde seçilen tarih ücretleri etkilemeyebiliyor.

Antalya 5 yıldızlı otelde düğün fiyatları çoğunlukla genel otel ortalamasıyla aynı oluyor. Onlarca mekan bu skalada ücretler gerektiriyor. Daha az bir bütçe ayırarak düğün yapılabilen 5 yıldızlı oteller de var. Çok sayıda 5 yıldızlı otel ortalamanın biraz üzerine çıkabiliyor. Otellerin konumu ve hizmetlerinin bu aralıklar üzerindeki etkisi oldukça fazla.

Antalya otelde düğün fiyatları, hazırlanacak olan ikramlara göre farklılık gösteriyor. Genel olarak yemekli ve kokteylli düğün seçenekleri sunulan otellerde, kokteyl paketleri biraz daha uygun fiyat aralıklarına sahip oluyor. Bazı düğün davet mekanların ücretleri menülerden etkilenmiyor. Antalya otelde düğün organizasyonunda menüde değişiklik yapman durumunda farklı bir fiyat uygulandığını görebilirsin.

Antalya’da alkollü içecek servisi gerçekleştiren birçok otel bulunuyor. Menülere alkollü içecekleri dahil edersen yüksek bir fiyat teklifi alabilirsin. Ek olarak, otellerde yemekli davetler için hazırlanan menüler genellikle beyaz veya kırmızı et içeriyor. Kırmızı etin başrol olduğu bir menü tercihi yapmak, bir tık daha fazla bir bütçe gerektirebiliyor.

Antalya’da Otel Düğünü Yapmak Avantajlı mı?

Antalya’da otelde düğün yapmak hem bütçe dostu fiyatların olması sayesinde hem de konaklama, şık dekorasyonlar ve profesyonellik gibi birçok imkan açısından oldukça avantajlı denebilir. Oteller belli bir standartta olduğu için üstün hizmet kalitesiyle faaliyetlerine devam ediyor. Böylece aklında herhangi bir soru işareti kalmayacağı gibi hayalindeki organizasyonu kolaylıkla planlayabiliyorsun.

Antalya otel balo salonu alternatifleri genellikle deniz kenarında yer aldığı için harika fotoğraf karelerinin çekileceği bir düğün yapmak mümkün. Otellerin açık davet alanlarının çoğunlukla olumsuz havalar için önlem alması da işini kolaylaştırıyor. Bu sayede düğününde tek bir damla yağmurdan bile etkilenmeyerek eğlenceye hız kesmeden devam edebiliyorsun.

Antalya otelde düğün organizasyonunun her bütçeye uygun olarak planlanabildiği bir yer. Cep yakmayan fiyatlarla ortalama üstü bir hizmet alınabiliyor. Ayrıca, otellerde dekorasyon için birçok konsept seçeneği sunuluyor. Hayalindeki gibi olan konsepti seçerek şık bir düğün yapabiliyorsun. Ek olarak, otellerde farklı aksesuar temini de gerçekleşebiliyor. Her imkanı seferber ettiklerini söylemek mümkün.

Onlarca çeşitten oluşan Antalya düğün otellerine ulaşımını da kolaylıkla sağlayabiliyorsun. Mekanların hemen hemen hepsi merkezi bir konumda yer alıyor. Düğün paketi kapsamında otopark hizmeti de sunmaları sayesinde özel aracıyla gelecek konukların için de iyi bir avantaj sağlanıyor. Bazı otellerin vale desteği de vermeleri, düğününün ne kadar özel olduğunu herkese anlatmaya yardımcı olabilir.

Antalya otel balo salonu seçeneklerinin birçok menü alternatifleri oluyor. Her menü birbirinden farklı tariflerle hazırlandığı için, Antalya’da hangi oteli tercih ettiğin fark etmeksizin leziz ikramlarla ziyafet verebiliyorsun. Ayrıca otellerin büyük oranda alkollü içecek servisinin olması da menüleri kişiselleştirmeni sağlayabiliyor. Düğün öncesi ve sonrasında yorgunluğunu atmak için otellerin imkanlarından yararlanabiliyorsun.

Tüm Otel Düğünleri