Ankara Otel Düğünleri

25 otel düğünleri bulundu.

Ankara’daki Otel Düğünleri

Türkiye’nin en yoğun nüfusa sahip olan şehirlerinden başkent Ankara, zevkler ve tercihler anlamında da çok fazla kişiye hitap ediyor. Şehrin kalabalık olmasının etkisiyle Ankara’da her tarzdan ve her konseptten mekan türü hizmet veriyor. Bu sayede en özel günlerini kutlayabilmek için değerlendirmek üzere elinde bir sürü mekan oluyor.

Ankara’nın yöresel mutfağı, çeşitlilik anlamında Türkiye’deki en zengin üçüncü mutfak. Kendine ait onlarca yemek, içecek ve tatlılarıyla, bu şehrin mutfağı hepimizin iştahını açan cinsten. Bu güzel ilde düzenleyeceğin düğünde, Ankara’nın zengin menülere sahip sofraları ve kendine has lezzetleriyle düğününe katılan tüm sevdiklerinin midelerinde tam anlamıyla bir bayram etkisi yaratabilirsin.

Düğünler belki de hayatımızın en önemli günleri ve geleceğine ilk adımı attığın günde unutulmaz bir mekanda olmak en doğal hakkın. Ankara’nın çok merkezi bir konumda olmasının katkısıyla bu şehirde kongre ve toplantılar çok sık düzenleniyor. Buranın insan sirkülasyonu çok yoğun ve bunun etkisiyle de otellerin sayı, çeşit ve hizmetleri sürekli olarak artış gösteriyor.

Çankaya, Etimesgut, Sincan… Ankara, 25 ilçeye sahip. Bu ilçelerde düğününü düzenleyebileceğin birçok otel bulunuyor. En yüksek sayıda düğün oteline sahip olan ilçe, merkezi konumu ve genç nüfusuyla bilinen Çankaya, burayı sayı anlamında Yenimahalle ve Ayaş takip ediyor. Hiç otel bulunmayan semtler de mevcut ama bu sayı oldukça az.

Otel, düğün ve Ankara denilince aklımıza saymakla bitmeyecek kadar çok seçenek geliyor. Bunun sebeplerinden en büyüğü ise bu şehirdeki mekanların gerek kapasite gerekse çeşitlilik anlamında çok geniş bir yelpazeye sahip olması. Ankara’da kendine uygun bir otel düğünü düzenlemen oldukça kolay çünkü bu şehir, içinde her anlamda çok farklı seçenekler barındırıyor.

Ankara Düğün Otellerinin Hizmetleri Neler?

Ankara’da otel ve düğün salonu denilince aklımıza sunulan farklı farklı hizmetler geliyor. Örneğin bunlardan başı çeken, otellerin sunduğu hazırlık odası ve balayı süitleri. Bu mekanlar aslen otel işlevi gördüğü için tümünde odalar hizmete açık ve neredeyse tümü düğün öncesi rahatlaman için bir hazırlık odası tahsis ediyor. Bazı mekanlarda ise balayı süiti hizmeti de var.

Ankara’da otelde düğünlerde, organizasyonu en detaylı şekilde planlaması için bir organizasyon sorumlusunu düğünün için ayarlıyor. Mekanlar otel statüsünde olduğu için mekan dekorasyonunda şık ve lüks bir anlayış hakim. Düğünün için ayarlanan organizatörlerle beraber düğün alanını gönlünce süsleyebiliyor, yeni aksesuarlar temin edebiliyorsun. Sen her ayrıntıyı belirlerken, organizasyon sorumlusu isteklerini gerçekleştiriyor.

Düğünler otelde organize edildiği zaman, dolayısıyla hizmetler de oldukça fazla ve daha lüks oluyor. Ankara’daki otel düğün salonları, genellikle düğünlere 00:00’a kadar ev sahipliği yapıyor. Fakat, buraların otel olmasının getirisiyle after party için ayrı bir mekan olanağı tanınabiliyor. Bu sayede düğününün süresi uzuyor ve sabahın ilk ışıklarına kadar dans edebiliyorsun.

Bilindiği üzere Ankara çok büyük ve merkezi bir kent. Bu sebepten ötürü, düğününe araçlarıyla uzaktan veya şehir dışından katılacak konuklarının olması muhtemel. Bu şehirdeki otellerin neredeyse hepsi, fazlaca alana sahip olmaları sebebiyle misafirlerin için açık veya kapalı bir park alanı imkanı sağlıyor. Otoparkların çoğunluğunda vale olanağı da mevcut.

Ankara’daki Otellerde Düğün Fiyatları Ne Kadar?

“Ankara’da otelde düğün ne kadardır acaba?” diye endişelenmene hiç gerek yok, çünkü burada mutlaka bütçene uygun bir yer bulacaksın. Ankara öyle büyük ve kalabalık ki, bu şehirde oldukça cüzi miktarlar vererek bile bir otel düğününe sahip olabiliyorsun. Genelde ortalama ücretler istenmesine rağmen çok daha az ücretler vereceğin bir mekan da bulabilirsin.

Bu şehirde çeşitlilik çok yoğun olduğu için bütçen için en doğru seçimi yapmak kolay. Fakat, otellerin düğünler için verilen hizmetleri arttıkça, Ankara’daki otel düğünü fiyatları da artıyor. Örneğin; özel menüler, hazırlık odası, sınırsız içecek, orkestra, fotoğraf ve albüm hizmeti, balayı süiti gibi olanaklar sağlanıyorsa, mekanların fiyatları ortalamanın üstüne çıkabiliyor.

Ankara’da düğünler için organize edilen otellerin ücret değişimlerinde bir diğer etken de mekanın yer aldığı semt. Mesela Çankaya’da yer alan bir otelin düğün paket fiyatları daha yüksekken, Yenimahalle’deki bir otel daha uygun ve bütçe dostu olabiliyor. Elbette, bulunduğu semte bağlı olmaksızın Ankara’da 5 yıldızlı bir otelde düğünlerin fiyatları daha yüksek kalıyor.

Ankara’da Düğün Yapılacak Otellerin Avantajları Nelerdir?

Düğün Otelleri Ankara’da Nasıl Seçilir?

Eğer “Ankara’da otelde düğün yapacağım“ diyorsan, bu şehirde çok fazla alternatife sahipsin. Ankara’daki otellerin birbiri arasında göze çarpan ilk fark, yıldız sayıları. Burada çok fazla otel seçeneği sunulduğu için 4 yıldızlı, 5 yıldızlı veya daha mütevazı, butik oteller de hizmet veriyor. Düğününü nerede planlayacağını seçerken ilk önce otellerin kalitelerine, yıldızlarına bakabilirsin.

Ankara, bilindiği üzere genellikle soğuk bir kent. Burada gerçekleştireceğin düğününü özellikle de kış mevsiminde planlıyorsan, görüşeceğin otellerin kapalı alanlarının yüksek tavanlı ve kolonsuz olmasına dikkat etmelisin. Eğer daha sıcak havalarda evleneceksen ve otelin teras, bahçe gibi açık bir kısmını kullanacaksan da, yedek bir kapalı alan hizmeti sunulup sunulmadığına odaklanabilirsin.

Düğün otelleri arasından seçimini yaparken en özel gününü ne tarz bir ortamda gerçekleştirmek istediğine karar vermelisin. Ankara otellerinin arasında terasa sahip olan, orman içinde yer alan, şehir dışında ve sakin bir alanda konumlanan, havuz başı, balkona sahip, göl kenarında, cam tavanlı düğün salonu gibi farklı detaylara sahip oteller var.

Düğününe çağıracağın misafir sayısı, mekan seçiminde belirleyici bir faktör. Eğer tam anlamıyla butik bir düğün hayal ediyorsan 50 kişiden az kapasiteli oteller Ankara’da hizmet veriyor. “Hayır, ben masal gibi kalabalık bir düğün istiyorum!” diyenlerdensen Ankara otelleri yine yüzünü güldürüyor. Burada 1.000 kişilik davetli kapasitesine sahip oteller de düğünlere kapılarını açıyor.

Tüm Otel Düğünleri