Mersin Otel Düğünleri

2 otel düğünleri bulundu.

Mersin’deki Otel Düğünleri

Şahane denizi, birbirinden güzel turistik yerleri ve kendine özgü lezzetleriyle sevilen şehir Mersin! Bu kadar güzel detay bir arada sunulunca, burada düzenlenen düğünlerin unutulmazlığı kaçınılmaz oluyor. Turizm açısından popüler bir şehir olduğu için Mersin’de çok sayıda otel bulunuyor. Bu otellerin büyük kısmı da düğünlere severek ev sahipliği yapıyor.

Mersin’de otelde düğün organizasyonu yapmak isteyen çiftlerin yolu daha çok Akdeniz, Silifke ve Erdemli ilçelerine düşüyor. Bu ilçelerde otel yoğunluğu fazla olsa da Anamur, Tarsus ve Yenişehir’de de azımsanmayacak sayıda seçenek mevcut. Mersin’de istediğin kalitede otel bulabiliyorsun. Butik otellerden 5 yıldızlı olanlara kadar, her bütçeye uygun otel türü bulunuyor bu güzel şehirde.

Mersin’deki düğün otelleri kapasite açısından da birbirinden farklı seçenekler sunuyor. Buradaki oteller ortalama 400-500 kişilik konuk kapasitesine sahip oluyor. Ancak butik organizasyonlar için 100 kişilik davet alanları bulmak dahi mümkün. Ayrıca daha kalabalık bir düğün planlıyorsan, bazı otellerde kapasite 1.000 kişiye kadar çıkabiliyor. Tüm çiftlere hitap eden alternatifler sunması, Mersin’i ayrıcalıklı kılıyor.

Sadece kapalı balo salonunda hizmet veren oteller de bulunuyor, hem açık hem kapalı alanının kapılarını açanlar da! Açık alanı bulunan otellerdeki organizasyonlar çoğunlukla havuz başında gerçekleştiriliyor. Bahar aylarında karşılaşılabilecek yağışlara karşı, yedek bir kapalı salonu hazır şekilde bekletiyorlar. Bahçe ve teras gibi alanlar da Mersin otellerinde sıklıkla karşımıza çıkıyor.

Mersin Otel Düğünü Fiyatlarını Belirleyen Etkenler

Mersin’de Otelde Düğün İçin Sunulan Hizmetler

Mersin’de otelde düğün yapmak isteyen çiftlerden öncelikle konsept seçimi yapmaları isteniyor. Açık ve kapalı alanlarıyla hizmet veren oteller, kır düğünü ve balo düğünü olanakları sunuyor. Ardından standart paketlerden birinin seçilmesi gerekiyor. Bu paketlerde; yemek servisi, müzik, fotoğraf ve video, masa-sandalye süslemeleri, otopark, düğün pastası, nikah seremonisi gibi ihtiyaç duyulan tüm hizmetler sunuluyor.

Gelin ve damadın tüm hazırlıklarını yapabilmesi, düğünden önce davetlileri beklerken dinlenebilmesi için bir balayı süiti tahsis ediliyor. Bazı Mersin otelleri, çiftin dışında ailelerine de hazırlık odası tahsis edebiliyor. Bu hazırlık odalarında makyaj masası, duş, kurutma makinesi, geniş dolap gibi tüm imkanlar bulunuyor. Dileyen gelinler balonlarla odayı süsleyip, nedimelerle harika fotoğraflar çektirebiliyor.

Mersin düğün otellerinin davet alanlarında, kapasitelerine uygun olacak ve konukların rahat hareket edebileceği genişlikte dans pistleri bulunuyor. Bu pistler, ışık şovlarıyla daha da hareketli hale getiriliyor. Son teknoloji ses sistemleri kullanmaları sayesinde de tüm müzik alana eşit şekilde dağılabiliyor. Ayrıca DJ, orkestra, trio gibi seçenekler sunup; herkesin eğlencenin doruklarına çıkmasını sağlıyorlar.

Mersin’de düğün yapan oteller, bünyelerinde çok geniş ekipleri barındırıyor. Bu ekiplerin başında bir organizasyon sorumlusu bulunuyor. Organizasyon sorumlusu, öncelikle senin taleplerini dinliyor ve hayallerindeki gibi bir düğün yapman için sana uygun bir akış oluşturuyor. Düğün boyunca da bu akışı takip ediyor, alanda organizasyonu yönetiyor. Hiçbir aksaklığın yaşanmayacağını bu şekilde garanti ediyorlar.

Mersin Otel Düğünü Yaparken Dikkat Edilecekler

Mersin’de otel düğünü yapacaksan, öncelikle herkese yakın olan ve kolayca ulaşılabilen bir konumu tercih etmelisin. Burada toplu taşıma duraklarına yakın birçok otel var. Mersin’de otobüslerle ve dolmuşlarla şehrin hemen her noktasına ulaşmak mümkün. Özel araçlarıyla gelecek olan misafirlerinin sayısı çoksa, otelin otoparkının veya vale hizmetinin olmasına da önem vermelisin.

Bütçene uygun otellerle görüşmeni tavsiye ediyoruz. Mersin otel balo salonu fiyatlarını iyice araştırmalı, bütçeni aşmayacak ve aynı zamanda taleplerini karşılayacak yerleri listene eklemelisin. Bütçen çok yüksek değilse ve ihtişamlı bir otel düğünü yapmak istiyorsan, kokteyl menülere yönelebilirsin.

Dikkat etmen gereken bir diğer konu ise davet alanlarında alınan önlemler. Mesela yazın açık alanda ve gündüz saatlerinde düzenleyeceğin düğünlerde; mekanda mutlaka gölgelik bulunmalı. Otelin kapalı salonunda evleneceksen, havalandırma ve klima detayına dikkat etmelisin. Mersin nem oranı yüksek bir şehir olduğundan, konuklarının dans pistinde bunalmaması için klima şart.

Mersin’de otel düğünü için gelin ve damadın konsepte uygun gelinlik ve damatlık seçimi yapması gerekiyor. Otelin balo salonunda evlenecek gelinler; ihtişamlı, kabarık, taşlı veya a kesim model gelinlikler tercih edilebilir. Havuz başında düğün yapacaklar ise balık model gelinliklere yönelebilir. Ayrıca konseptte kullanılan renklerde gelin çiçekleri tasarlanabilir. After party için ikinci bir elbise almanı öneririz.

Tüm Otel Düğünleri