Samsun Otel Düğünleri

1 otel düğünleri bulundu.

Samsun’daki Otel Düğünleri

Karadeniz’in güzel ilçelerinden Samsun’da uzun yıllar dillere destan olacak bir düğün yapmak istiyorsan, oteller tam sana göre olabilir! Samsun otelde düğün organizasyonu için kaliteli hizmet anlayışları, birbirinden şık salonları ve profesyonel ekipleriyle birçok seçenek sunuyor. Şehrin çoğu ilçesinde otel bulunuyor ve düğünlerin yanı sıra kına gecelerine de ev sahipliği yapıyorlar.

Samsun’da düğün yapmanın en büyük avantajlarından biri otellerde sunulan harika deniz manzarası oluyor. Özellikle Atakum ilçesindeki otellerin çoğunda şahane bir deniz manzarası bulunuyor. Denizin hemen kıyısında yer alan oteller, çiftler tarafından yoğun ilgi görüyor. Kapalı salonlarda hizmet verseler dahi, alanları boydan boya camla çevrili olduğu için manzara karşında oluyor.

Samsun’da her yıldız seviyesinde otel bulmak mümkün. 5 yıldızlı, dünya çapında popüler zincir oteller de var; daha samimi ortama sahip butik oteller de. Atakum dışında İlkadım, Havza, Alaçam, Tekeköy gibi farklı ilçelerde de bütçene uygun bir düğün oteli bulabilirsin. Oteller, birbirlerinden farklı kapasitelere sahipler. 100 kişiden 1.000 kişiye kadar kapasitesi olan yerler bulunuyor.

Buradaki otellerin yarısından fazlası, sadece kapalı alanda hizmet veriyor. Ancak açık alanda düğün yapmak isteyenler üzülmesin, bunun için de azımsanmayacak sayıda otel var. Açık havada düğün imkanı sunan otellerde genelde havuz başı alan bulunuyor. Ayvacık gibi ilçelerde; doğayla iç içe, ağaçların arasında, orman manzarası eşliğinde evlenebileceğin seçenekler de var.

Samsun Otel Düğünü Fiyatları

Samsun Düğün Otellerinin Sunduğu Paketler

Samsun otelde düğün yapmak için birbirinden farklı skalada mekanların ve farklı rakamlara sahip fiyat tablolarının bulunduğu bir şehir. Her otelin düğünlere özel olarak hazırladığı standart paketler bulunuyor. Organizasyon sorumluları genelde her bütçeye hitap etmesi için birden fazla paket hazırlıyor. Bu paketlerde, hizmetlerin içerikleri ve sayıları değişiklik gösteriyor; fiyatlar da o doğrultuda belirleniyor.

Düğün paketlerinde; ses ve ışık sistemleri, mekan süslemesi, servis personelleri, otopark, vale, hazırlık odası, karşılama kokteyli, yemek ve içecek servisi, nikah seremonisi, DJ, orkestra, organizasyon sorumlusu, fotoğraf ve video çekimi gibi ihtiyacın olan tüm hizmetler ve hatta daha fazlası sunulabiliyor. Tüm düğünün yönetimi ve akışıyla otelin organizasyon sorumlusu ilgileniyor.

Samsun düğün otellerinde çiftlere balayı süitinde konaklama, akşam yemeği, odaya ikram, balayı kahvaltısı gibi özel hizmetler de fiyat dahilinde verilebiliyor. Çiftin hazırlıklarını yapması için tüm gün boyunca kullanabileceği bir hazırlık odası tahsis ediliyor. Süit odalar, konforun keyfini çıkarmanı sağlıyor. Hatta bazı otellerde gelinin ve damadın ailelerine ayrı ayrı hazırlık odaları da sunulabiliyor.

Nikahını düğün otelinde kıymak istersen, bunun için düğün alanından bağımsız olarak bir nikah seremonisi alanı oluşturulabiliyor. Özellikle açık alanında hizmet veren oteller, nikah için kilise tipi nikah düzeni oluşturuyor. Nikah öncesinde konukların bekleyeceği alanlar bistro masalarla donatılıyor, kanepeler ve içecekler servis ediliyor. Alanlara ve masalara da karşılama hostesleri konukları yönlendiriyor.

Samsun’da Düğün Oteli Nasıl Seçilir?

Samsun’da düğün oteli seçerken ilk olarak ulaşım kolaylığını göz önünde bulundurmalısın. Şehrin her noktasına otobüsler ve minibüslerle ulaşılabildiği için şanslısın. Ancak önemli olan konu seçeceğin otelin toplu taşıma duraklarına yakınlığı. Konuklarının yoğun olarak yaşadığı ilçeleri seçmelisin. Özel araçlarıyla düğününe gelecek konuklarının sayısı fazlaysa, otelin otoparkının veya vale hizmetinin bulunmasına da dikkat etmelisin.

Otellerle görüşmeye başlamadan önce düğün bütçeni netleştirmelisin. Kişi başına ne kadar ödeme yapabileceğini ve ne kadar konuk çağıracağını belirlemen işini çok kolaylaştıracaktır. Ardından belirlediğin meblağlara yakın fiyatlar talep eden otellerle görüşebilirsin. Erken rezervasyon sayesinde indirim yaptırabileceğini de unutmamalısın. Samsun otel balo salonu fiyatlarını iyice araştırıp öyle eleme yapman çok önemli.

Davetli listesi çıkarmak, düğün otellerini araştırmaya başlamadan önce yapman gereken işlerden biri. Davetli sayını çıkardıktan sonra kapasitesi sana uyan yerlerle görüşmelisin. Anlaşacağın düğün otelinin kapasitesi, davetli sayından bir tık daha yüksek olmalı. Ancak davetli sayının çok üstüne çıkan kapasitedeki bir otelde düğün yaparsan, alan boş görüneceği için bu aleyhine işleyecektir. Sayılar eşdeğer olmalı.

Samsun düğün otellerini incelerken, süslemeleri sana hitap eden mekanları listene eklemelisin. Sonuçta hayatının en özel günlerinden birini yaşayacaksın ve sevdiğin tarzda bir dekorasyon görmek istersin. Bazı mekanlar birden fazla konseptten dilediğini uygulayabiliyor; bu da oldukça avantajlı oluyor. Ayrıca otel çalışanlarının ve organizasyon ekibinin çözüm odaklı olması da düğün gününde rahat etmen açısından oldukça önemli.

Tüm Otel Düğünleri