Bolu Otel Düğünleri

1 otel düğünleri bulundu.

Bolu’daki Otel Düğünleri

Bolu, doğal güzellikleri ile bilinen hem kış turizmi için hem de gezmek için birçok turisti bünyesinde ağırlayan bir yer. Bunların getirisiyle her mevsimde canlı ve modern. Bu kentte, düğününü tasarlarken otelleri incelemek en doğru seçim. Çünkü gerek turizm gerekse eğlence için Bolu’da oteller sıkça kullanılıyor ve bu sayede oldukça gelişmiş.

Bolu otellerinde; balo salonu, davet alanları, düğün yerleri, bahçe gibi birçok alan seçeneği sunuluyor. Dolayısıyla bu şehrin otellerinde düzenleyeceğin düğün ve bu tarz kutlamalar için seçmen için fazlasıyla seçeneğin olmuş oluyor. Hem Bolu’nun doğasıyla iç içe hem de otellerin sağladığı imkanları kullanarak bir düğün gerçekleştirebiliyorsun.

Bolu, diğer illere göre yüzölçümü olarak çok büyük bir şehir değil. Fakat, buranın merkezi bir yer olmasından kaynaklı olarak çok sayıda otel mevcut. Bu yüzden şehirdeki otel düğünlerinde mekanın kapasiteleri bir miktar az olabiliyor. Mekanların düğünler için davetli sayısı ortalaması 300 iken elbette bu sayıyı fazlasıyla aşan oteller de var.

Bu güzel şehrin 8 ilçesi bulunuyor. Hem merkezde hem de bu semtlerde çok sayıda otel bulunuyor. Bu otellerin birbirinden farklı nitelikleri bulunuyor, yıldız sayıları da değişim gösterebiliyor. Özellikle Dörtdivan ve Abant ilçeleri, düğün organizasyonları için sıklıkla tercih edilen yerlerden. Bu semtlerin turizm, kongreler ve eğlence açısından tercih edilmesi, otel sayısını da arttırıyor.

Bolu Düğün Otellerinin İmkanları Neler?

Bolu’daki otellerin çoğu, etrafı dağlarla ve çam ormanlarıyla çevrelenmiş şekilde, krater gölü veya deniz kıyısında, denize sıfır açık alanlara sahip. Buradaki otellerde planlayacağın düğününde manzaranın keyfini sürerken eğlenebiliyor, aynı zamanda tam anlamıyla doğal güzelliğin keyfini çıkarabiliyorsun. Krater gölü ve eski volkanik alan manzaralarını sana aynı anda sağlayabilecek tek kent belki de burası!

Bolu’daki otelde düğün organizasyonlarında, düğünlerin en büyük eğlenceleri olan müzik hizmeti kaliteli şekilde sağlanıyor. Otellerin birçoğu; kendi ayarladığı müzisyen, orkestra veya DJ’leri düğünün için organize ederken, bir kısmında otele dışarıdan ekipler gelebiliyor. Müzik keyfi çoğu otelde 02:00’ye kadar devam ederken, daha erken sona eren otellerde after party alanı bulunuyor.

Otelde düğün planlamanın en iyi yanlarından biri, uzaktan gelen veya tatil yapmak isteyen misafirlerine konaklama imkanının sunulması. Bolu’daki otellerin hepsinde, önceden rezervasyon yaptırıldığı takdirde konukların için odalar ayarlanabiliyor. Bolu gibi birçok kentin kesişiminde olan bir şehre farklı yerlerden gelecek konukların için bu hizmet, çok konforlu bir ayrıntı oluyor.

Eğer ki Bolu’da bir otel düğünü yapıyorsan, harika fotoğraflar çekilmen şart! Bu şehrin doğal atmosferinde düzenleyeceğin otel düğünlerinin çoğunda; göl, deniz ve dağların yanında vereceğin pozları fotoğraflayacak bir fotoğraf ekibi bulunuyor. Otellerin neredeyse hepsinde, düğününe özel ışık şovları yapılıyor. Bu sayede fotoğrafların rengarenk ve çeşitli pozlardan oluşuyor.

Özellikle 5 yıldızlı otellerin birçoğunda, düğününde misafirlerini karşılamak üzere ayarlanan bir karşılama ekibi veya hostesi oluyor. Otellerin bunu ayarlamasının sebebi ise davetlilerinin yüzlerini gülümsetip, düğününden memnun ayrılmalarını sağlamak. Aynı şekilde bu otellerde düğün esnasında yanında olması ve sorunları ortadan kaldırması için bir davet sorumlusu da ayarlanıyor.

Bolu’da Otelde Düğün Organizasyonu Ücretleri

Bolu’daki otel düğünü fiyatlarının çoğunluğu, otelin yıldız sayısına göre belirleniyor. 5 yıldızlı otellerde fiyatlar daha yüksek oluyor. Şehrin otellerinde ortalama fiyatlar uygun rakamlarda şekillenmekle beraber düğünün planlandığı gün, bu fiyatların değişmesinde etkili olabiliyor. Hafta sonu ve cuma günleri gerçekleştirilen düğünlerde Bolu otel balo salonu fiyatları bir tık daha artabiliyor.

Kentteki otellerin düğünlerdeki fiyatlandırmalarında belirleyici bir faktör de düğünün yemekli olup olmadığı. Yemekli menülerin tercih edildiği düğünlerde paket fiyatları daha yüksek olurken, ana yemek yerine kokteyl, meşrubat, atıştırmalık ve düğün pastası servis edilen düğünlerde ücretler daha düşük olabiliyor. Alkollü içecek servisi de ücretlendirmeleri etkileyen bir seçenek.

Bolu otelde düğün fiyatlarını incelerken belirleyici olan en önemli detaylardan biri de otellerin düğünler için sağladığı kapasite oluyor. Örneğin 1.000-2.000 kişilik kalabalık bir düğün için elverişli otellerin paket fiyatları daha fazla artış gösterirken, nispeten küçük ve mütevazi otellerde planlanacak butik düğünler daha hesaplı bir şekilde ücretlendirilebiliyor.

Bolu’da Düğün Yerlerini Seçerken Nelere Bakılır?

Tüm Otel Düğünleri