Kocaeli Otel Düğünleri

2 otel düğünleri bulundu.

Kocaeli’ndeki Otel Düğünleri

Deniz kıyısı, İstanbul’un hemen yanındaki konumu ve samimi atmosferiyle pek sevilen Kocaeli’de otel düğünü bir başka oluyor! Yemyeşil manzarası sayesinde buradaki oteller doğa manzaralı açık alanda da camla çevrili kapalı salonlarında da organizasyon düzenleyebiliyor. Hem açık hem kapalı alanı olan otellerin yanı sıra, sadece balo salonuyla hizmet veren seçenekler de oldukça fazla.

Kocaeli otel düğünü alternatiflerinin büyük kısmı Darıca, Gebze ve İzmit ilçelerinde yer alıyor. Buralardaki kadar yoğun olmasa da Karamürsel, Kartepe ve Körfez’de de kendine uygun bir düğün oteli bulabilmen mümkün. Hepsinin ortak paydada buluştuğu özellikleri, ulaşım açısından büyük rahatlık sağlamaları. Toplu taşıma araçlarına yakın veya özel araçlarla kolayca ulaşılabilen konumlara sahipler.

Şehirdeki otellerin çoğu 4 ve üstünde yıldıza sahip. Bu da hizmet kalitesinin ne kadar yüksek olduğunu açıkça ortaya koyuyor. Daha makul fiyatlı butik oteller de profesyonel ekipleriyle hizmet veriyor. Otellerdeki düğünlerde ortalama 200-300 kişi ağırlanabiliyor. 500 kişilik salonları olan mekanlar da azımsanmayacak sayıda. Konuk sayın ne kadar olursa olsun, Kocaeli’de kendine uygun bir otel bulabileceksin.

Kocaeli düğün otellerinde; bahçe, havuz başı, teras, çim alan, balo salonu gibi çok sayıda alan seçeneği bulunuyor. Bunların içinden, deniz manzarası sunanlar çiftler ve konuklar tarafından fazlasıyla beğeniliyor. Deniz manzaralı oteller, düğün fotoğrafı çekimleri için de ideal oluyor. Bazı otellerde ise hem havuz başı hem de deniz kenarı alanlarda hizmet veriliyor.

Kocaeli Düğün Otelleri Nasıl Hizmetler Sunuyor?

Kocaeli Otel Düğünü Fiyatları Ne Kadar?

Kocaeli otelde düğün fiyatları, kişi başı rakam üzerinden belirleniyor. Seçeceğin menünün içeriği, fiyatları etkileyen faktörlerin başında geliyor. Şehir genelindeki otellerde ortalama düğün fiyatları değişiyor. Tabii otelin hizmetleri ve kalitesi dahilinde bu rakamlar artıp azalabiliyor. Bazı otellerde kişi başı fiyatlar yükselebiliyor. Yani burada bütçene uygun seçenekler bulabileceğine emin olabilirsin.

Kocaeli otel balo salonu fiyatları, bulundukları konuma göre de değişiklik gösteriyor. Toplu taşıma duraklarına yakın, ulaşımı kolay ve merkezi yerlerde fiyatlar bir tık daha yüksek olabiliyor. Ayrıca deniz kenarında yer alan otellerin de bu durumu fiyatlarına yansıttıklarını görüyoruz. Ayrıca menü dahilinde sunulan içeceğin alkollü veya alkolsüz olmasının da rakamlarda farka yol açtığını unutmamalısın.

Kocaeli otellerinde, sezonsal fiyat farklılıkları da oluyor. Kış ve sonbahar döneminde talep edilen rakamlar, yaz dönemindekilere göre çok daha uygun bir seviyeye inebiliyor. O nedenle erken rezervasyon tüm mekanlarda olduğu gibi otellerde de avantajlı fiyatların kapısını açıyor. Düğün gününün de fiyatlarda etkisi bulunuyor. Bütçe dostu bir düğün için hafta sonu yerine hata içini seçebilirsin.

Kocaeli’de Otelde Düğün Yapacaklar Nelere Dikkat Etmeli?

Kocaeli’de otelde düğün yapmak istiyorsan, karşına farklı skalada birçok seçenek çıkacağını bilmelisin. Bunlar arasında seçim yaparken; bütçene ve hayalindeki organizasyona uygun olup olmadıklarına dikkat etmelisin. Otellerin neredeyse tamamı düğünlerin yanı sıra kına gecelerine de ev sahipliği yapıyor. Kına ve düğün organizasyonunu aynı yerde yaparsan, makul fiyatlardan yararlanabilirsin.

İzmit otel düğünü yapacak çiftlerin, ortama uygun gelinlik ve damatlık seçimi yapması da çok önemli. İhtişamlı düğünlerin adresi olan otellerde, taşlı veya klasik tarzda gelinlik modellerine yönelmek gerekiyor. Damatlar ise smokinlerden vazgeçmemeliler. Kocaeli otellerinde sunulan after party imkanından faydalanacak gelinler, bunun için gelinliğin haricinde daha rahat hareket edeceği elbiseler temin etmeli.

Otellerin düğün fotoğraflarına fon oluşturacak güzellikte, özenle tasarlanmış birçok alanları bulunuyor. Düğün albümün için ekstra bir alan aramakla uğraşmak istemiyorsan, müstakbel eşinle düğün yapacağınız otelde poz verebilirsiniz. Tabii öncelikle otelin organizasyon sorumlusuna dışarıdan bir ekiple çalışıp çalışamayacağını sorman gerekiyor. Buna müsaade etmezlerse otelin kendi ekibinden düğün öncesi çekim talep etmelisin.

Otelde düğün yapacaksan, bunun avantajlarından sonuna kadar yararlanmanı öneririz. Düğünün ertesinde after party ile eğlenceni ikiye katlamanın dışında, balayı süitinde konaklaman da kendini çok iyi hissetmeni sağlayacak. Ertesi gün odaya özel kahvaltı, spa ve hatta masaj hizmetlerini alırsan; minik bir balayı yapmış gibi olacaksın. Evliliğinin ilk yıl dönümünde akşam yemeği hediye eden oteller dahi bulabilirsin.

Tüm Otel Düğünleri