İzmir Otel Düğünleri

33 otel düğünleri bulundu.

İzmir’deki Otel Düğünleri

Nam-ı diğer güzel İzmir; boydan boya sahil şeridi, masmavi denizi, modern ve güler yüzlü insanıyla belki de Türkiye’de güzel lakabına sahip tek şehir. Bu şehrin her anlamda ziyaretçisi çok fazla olduğu için, birçok il ve hatta ülkeden İzmir’e turistik ziyaretler yapılıyor. Bu sayede İzmir’in hem merkezinde hem de ilçelerinde düğünlere uygun otelleri bulunuyor.

İzmir’de daha çok merkezdeki Konak, Bornova, Balçova gibi ilçelerde bulunan oteller düğünler için hazırlanabiliyor. Bunun yanı sıra; İzmir’in özellikle Çeşme, Seferihisar, Foça, Dikili gibi daha çok yaz beldelerinde bulunan oteller düğünler için dizayn ediliyor. Eğer yaz esintileri ile bir düğün tasarlıyorsan, bu ilçeler sana çok uygun.

Her ilçede, farklı konseptlere sahip, farklı misafir kapasitesini ağırlayabilen ve değişik yıldız sayılarında oteller bulunuyor. İzmir’in oteller konusunda bu çeşitliliğinin en büyük sebebi devamlı olarak insan ağırlanması. Ayrıca, bu şehirde sık sık düğünler düzenlendiği için otellerin butik olanları da dahil olmak üzere hepsi düğünlere elverişli hale getirilebiliyor.

İzmir’deki ilçelere dört mevsimde de çok talep olduğu için, ulaşım seçenekleri çok fazla. Gerek havaalanından gerekse İzmir’in merkezinden Çeşme, Seferihisar, Foça gibi özellikle tatil semtlerine gidecek insanlar için dolmuş, otobüs gibi farklı seçenekler hizmete açık. Bu sayede düğünün uzakta olsa bile daha ulaşılabilir, kolay bir konumda bulunuyor.

Bu şehirde, mekanların sunduğu kişi kapasitesi imkanları çeşitli bir zeminde. İzmir sana, eğer düğününe tüm sevdiklerini ve akrabalarını çağırmak istiyorsan buna elverişli bir otel; az konuklu, gözlerden uzak bir düğün planlıyorsan butik ve şık bir otel ayarlama imkanı tanıyor. Şehrin sayıca çok fazla otele sahip olması sayesinde kapasite konusunda herhangi bir sıkıntı yaşamıyorsun.

İzmir Düğün Otellerinin İmkanları Neler?

İzmir’in otel düğünü mekanları, otelin konseptine göre farklılıklar sunuyor. Özellikle yazın uğrak yerler haline gelen tatil beldelerinde planlanan düğünlerde bohem, retro, modern tarz gibi farklı farklı dekorasyon anlayışlarına sahip düğünler düzenlenebiliyor. Bu otellerin birçoğu deniz kenarında konumlandığı için, İzmir’de otelde plaj düğünü yapma şansına sahip oluyorsun.

Ege’nin incisi olarak bilinen İzmir’in premium ve 5 yıldızlı otellerinde ekstra lüks hizmetler de veriliyor. Senin için sağlanan düğününden sonra konaklayabileceğin manzaralı çift odası, geç çıkış imkanı, odaya kahvaltı servisi, masaj gibi yüzünü güldürecek olanaklar tanınabiliyor. Otellerin statü ve yıldızı arttıkça sunulan hizmetler de bu şekilde artış gösteriyor.

İzmir’de otelde düğünlerde, mekanlar kendilerini çok geliştirdiği için sunulan imkanlar da seni mutlu ediyor. Eğlencesiyle bilinen İzmir akşamlarından birinin de senin düğününde yaşanması için, otellerin neredeyse tümü orkestra, DJ, solist, fasıl, davul şov gibi birbirinden farklı canlı müzik hizmetleriyle düğününü şenlendiriyor. Hatta otellerin bazılarında dans ekibi, oryantal gösterisi gibi ekstra eğlence şovları da yapılıyor.

İzmir’in masmavi denizi, altın sahili ve yemyeşil doğasında çekilen her fotoğraf efsane çıkıyor! İzmir’deki otellerin birçoğu, hayatındaki en önemli günün hatırası hep taze kalsın diye düğün fotoğraflarından bir fotoğraf albümü hazırlıyor. Bazı mekanlarda kameraman düğününü anbean videoya kaydedip CD haline getiriyor. Otelin kendi ayarladığı bir fotoğraf hizmeti sağlanmıyorsa, dışarıdan ekiplerle çalışmana izin veriliyor.

Güzeller güzeli İzmir’de, tüm mekanda yankılanacak “Evet!” sesi için ayrıca bir nikah seremonisi ayarlayan mekanlar da mevcut. Eğer nikahını ayrı bir alanda yapmanın daha şık olduğunu düşünüyorsan, nikah törenini farklı bir yerde yapabilir ve ardından düğününe kaldığın yerden devam edebilirsin. Ayrıca bu mekanlarda, nikah sonrasında düğün pastası için bir seremoni daha planlanabiliyor.

İzmir’de otelde düğün yapmak en çok hizmete sahip olacağın konumda düğününü tasarlamak demek! Bu şehrin otelleri, yemekler konusunda çok titiz ve çok çeşitli şekilde çalışıyorlar. İzmir’in deniz mahsulleri, mezeler, dolmalar gibi yöreye özgü yemekler ve aynı zamanda farklı farklı ülkelerin mutfaklarından lezzetler, düğünündeki yemek listesinde yerini alıyor.

İzmir Otel Düğün Fiyatları Hangi Skalada?

Otel düğünleri belki de en yüksek fiyatlandırmaya sahip düğün mekanı kategorisi. Fakat, İzmir’in otel düğünü fiyatları bu anlamda yüzünü güldürmeyi başarıyor. Kentin çok büyük olması ve fazla insana kucak açması sebebiyle düğün oteli fiyatlarında çeşitlilik gözlemleniyor. Şehrin ortalama otel düğünü fiyatları ise pakete göre şekilleniyor.

İzmir otelleri, düğünlerde geniş bir imkan skalasında hizmet verdiği için elbette ücretler buna göre belirlenebiliyor. Özel menüler, görsel şovlar, after party gibi hizmetler sağlandığında düğün fiyatları artabiliyor. Düğüne has konseptli dekorasyonlarda, fiyatlar aksesuarlara göre de yükselebiliyor. Düğünün düzenleneceği günün hafta içi veya hafta sonu olması da ücretleri değiştiren bir faktör.

İzmir’in otelde düğün fiyatlarındaki bir değişim unsuru da organizasyonun düzenlendiği mekanın konumu. Çok revaçta olan Alaçatı, Urla gibi ilçelerde düzenlenen otel düğünleri; otelin turistik anlamda hizmet vermesinden dolayı bir miktar fiyat artışı gösterebiliyor. Fakat, bu otellerin fiyatları ne kadar artış gösterse de deniz kenarında, tatil gibi bir düğün yapmanın sunduğu güzellikler de hesaba katılmalı.

Eğer misafirlerin gece sonunda yorgun olmasın, düğün bitiminde otelde kalsın istiyorsan veya farklı şehirlerden çok sayıda konuğun düğününe katılacaksa, düğün sonrası konaklama imkanı tanıyan otelleri değerlendirebilirsin. Konukların için otellerle bu konuda daha önce iletişime geçersen, indirimli fiyatlardan kolaylıkla yararlanabilirsin.

İzmir’de Otel Düğünü Yeri Neye Göre Seçilir?

İzmir’de oteldeki düğün salonları arasından bir seçim yapacağında mutlaka değerlendirmen gereken ilk detay, elbette ki hayalindeki düğün konseptine ne uygun oteli bulmak. İzmir’in otel türü anlamında geniş bir yelpazeye sahip olması düğün oteli seçiminde kafa karıştırıcı bir etken olabiliyor. Bu yüzden otelin konseptini inceleyip tasarladığın düğüne elverişli olup olmadığını netleştirmelisin.

Eğer bir sahil düğünü yapmayı hayal ediyorsan, İzmir’in gerek şehir merkezi gerekse ilçelerinde kendine uygun bir otel bulabilecekken; bir balo salonunda ihtişamlı bir davet olarak düğününü tasarlıyorsan İzmir’in yüksek kalitedeki kongre otellerini inceleyebilirsin. Kentin çok fazla seçeneğe sahip olmasının avantajıyla mekanı seçerken konseptine uygun yeri bulman kolay olacak.

Mutlaka değerlendirilmesi gereken bir seçim unsuru da otelin fiyatlandırması. Bazı ilçeler, popülaritesinden dolayı düğünler için çok yüksek fiyatlandırmalar teklif ediyor. Düğün otelleri arasından tercihi yaparken belki de ilk bakman gereken şey otelin sunduğu hizmetle fiyatlandırmasının paralel olup olmadığı. İzmir’in mekan anlamında bol seçenekli olduğunu ve bütçene göre bir yer bulabileceğini asla aklından çıkarma!

İzmir’deki Otel Düğünlerinin Avantajları

Tüm Otel Düğünleri