Sakarya Otel Düğünleri

2 otel düğünleri bulundu.

Sakarya’daki Otel Düğünleri

Sakarya’da otel düğünü yapmak istiyorsan, ihtişamlı ve bol manzaralı bir organizasyona hazır olmalısın! Yemyeşil doğası ve eşsiz Sapanca Gölü’yle ön plana çıkan Sakarya’da otel araştırırken karşına onlarca seçenek çıkacak. Burada otel yoğunluğunun en fazla olduğu ilçeler Sapanca ve Adapazarı. Karasu, Serdivan ve Erenler ilçelerinde de düğün oteli bulmak mümkün.

Sakarya otel düğünü seçeneklerine baktığımızda, burada çok sayıda butik otel olduğunu görüyoruz. Dağ evlerinden göl evlerine kadar, doğayla iç içe birçok butik otel bulunuyor. Yemyeşil alanlarında düğün organizasyonları düzenliyorlar. Daha lüks seçenekler istersen, 4 ve 5 yıldızlı oteller de mevcut. Gerek havuz başı alanını gerekse kapalı balo salonunu hizmete açan birçok mekan var.

Sakarya otellerinin çoğu, dört mevsim boyunca düğünlere ev sahipliği yapabiliyor. Kış ayları için kaliteli ısıtma sistemleriyle donatılmış balo salonlarını hazırlıyorlar. Bahar aylarında da karşılaşılabilecek yağışlara karşı, tentelerle veya yedek alanla önlemlerini almayı ihmal etmiyorlar. Kapalı salonların neredeyse tamamı yüksek tavana sahip. Ayrıca terası ve balkonu olan davet alanları da bulmak mümkün.

Peki Sakarya’daki düğün otellerinde kaç kişiye kadar davetli ağırlayabilirsin? Ortalama bir sayı vermek gerekirse 400-500 kişiye kadar kapasitesi bulunuyor otellerin. Ancak şöyle büyük bir avantaj var; her kapasitede otel bulmak mümkün. 100 kişilik düğünler için de 1.000 kişilik kalabalık davetler için de uygun alan bulunuyor. Düğünlerin dışında kına geceleri ve nişan törenleri de düzenliyorlar.

Sakarya Otelde Düğün Fiyatları

Sakarya otel düğünü fiyatları, paket içeriklerine ve düğün tarihine göre belirleniyor. Kış ve sonbahar aylarında yapılan düğünler, yaz ve bahar aylarında düzenlenenlere göre daha makul fiyatlı oluyor. Hafta içi ve hafta sonu fiyatları arasında da bariz farklar bulunuyor. Paketleri birbirinden ayıran en önemli detay, menü seçimi oluyor. Kokteyl ve yemek menüsünden dilediğini seçebiliyorsun.

“Sakarya’da otelde düğün ne kadar” dersen, başlangıç fiyatları makul aralıkta oluyor. Kişi başı olarak verilen fiyatlar, menülere göre değişiklik gösteriyor. Otellerin yıldız sayısı da fiyatları yüksek oranda etkiliyor. Bazı 5 yıldızlı otellerin fiyatları ortalamanın üstüne çıkabiliyor. Tabii sunulan hizmetler de bu doğrultuda hem kalite hem çeşitlilik anlamında artıyor.

Otelde düğün yapma maliyetini düşürmenin de yolları var. Bu yollardan en etkilisi şüphesiz ki erken rezervasyon! Örneğin yazın düzenleyeceğin düğün için kış sezonundan rezervasyon yaptırırsan, indirimli rakamlarla karşılaşman çok olası. Ayrıca hoşuna giden ancak bütçeni aşan oteller varsa, düzenli olarak sayfalarını takip edebilir ve zaman zaman düzenledikleri kampanyalardan yararlanma fırsatı bulabilirsin.

Sakarya düğün otelleri, bulundukları konuma göre de fiyatları belirliyor. Mesela Sapanca Gölü’nün hemen kıyısında yer alan ve şahane manzaralar sunan otellerde fiyatlar bir tık daha yüksek olabiliyor. Ayrıca süslemeler de rakamları etkileyen bir diğer faktör. Trendlere uygun, ihtişamlı süslemeler yapan otellerle; dekorasyonu daha sade olan, farklı konseptler sunmayan oteller arasında fiyat farkı bulunuyor.

Sakarya Düğün Otellerinin Çiftlere Özel Hizmetleri

Sakarya’da otelde düğün organizasyonu yapmak isteyen çiftler, güler yüzlü ve profesyonelliğinden ödün vermeyen kişilerden oluşan ekiplerle çalışma fırsatı yakalıyor. Organizasyon sorumlusu, servis personelleri, usta aşçılar, valeler ve daha birçok alanda hizmet veren çalışanlar; çiftlerin memnuniyeti için büyük titizlikle hareket ediyor. Otellerde konuklarını yönlendirmek için karşılama hostesleri de bulunuyor.

Düğün otellerinde, çiftlerin tarzına uygun bir alan oluşturmak için çalışılıyor. Her otelin standart düğün süslemesi oluyor. Ancak renk seçenekleri sunuyorlar ve bunlar arasından en sevdiğini seçmeni istiyorlar. Karşılama kokteylleri için bistro masalarla düzen oluşturuluyor. Davet alanında ise genelde yuvarlak masalar ve tiffany sandalyeler kullanılıyor. Masaların üstü; şamdanlar, çiçekler, runnerlar ve numaratörlerle donatılıyor.

Sakarya’da çiftlere özel hazırlanan düğün paketlerinde; fotoğraf ve video çekimi, yemek servisi ve müzisyen hizmeti de sunuluyor. Bazı oteller çiftlerin bu hizmetleri dışarıdan almalarına da müsaade ediyor. Çalışmalarını beğendiğin ve senin çekimlerini de yapmasını istediğin bir fotoğrafçı varsa, onu düğün günü mekana getirebiliyorsun. Müzisyen olarak da otellerin anlaşmalı DJ’leri veya canlı müzik ekipleri hizmetinde oluyor.

Otelde düğün yapmanın en büyük avantajlarından biri, şahane lezzetler hazırlamaları oluyor. Sakarya’da hem yaz hem kış turizmi gelişmiş olduğundan, buradaki otellerde her mevsim konuk ağırlanıyor. Bu da senenin her günü yemek servisi yaptıkları anlamına geliyor. Tecrübelerini en iyi şekilde kullanarak çiftlere özel başlangıç, ara sıcak, ana yemek, tatlı ve içecekten oluşan menüler sunuyorlar.

Sakarya Otel Düğünlerinde Dikkat Edilecekler

Tüm Otel Düğünleri