Konya Otel Düğünleri

2 otel düğünleri bulundu.

Konya’daki Otel Düğünleri

Konya, Türkiye’nin en büyük yüzölçümüne sahip ili olmasının da payıyla çok fazla sayıda düğün mekanı alternatifi sunuyor. Bu mekanlar arasında, verdikleri lüks hizmetlerle düğün otelleri ön plana çıkanlardan biri oluyor. Konya’da zincir otellerden butik otellere kadar birçok farklı seçeneğin mevcut. Ancak şehri genelinde 4 ve 5 yıldızlı otellerin sayısının fazla olduğunu söyleyebiliriz.

Konya otelde düğün yapmak isteyenler için her ilçesinde mekan barındırıyor. Özellikle Selçuklu ilçesindeki otellerin sayısı oldukça fazla. Karatay, Ereğli ve Akşehir’de de olumlu yorumlar alan ve müşteri memnuniyetine önem veren düğün otelleri mevcut. Bu otellerin büyük kışı sadece kapalı alanıyla hizmet veriyor. Açık alanı bulunan otellerde ise havuz başında düğün imkanı sunuluyor.

Konya düğün otellerinin kapasitelerine baktığımızda ise ortalama 300-400 kişi arasında olduğunu görüyoruz. Bu da ortalama kalabalıkta bir düğün için yeterli alana sahip olduklarını gösteriyor. Daha fazla konuk çağıracağın bir düğün yapacaksan, ona uygun otel bulman da mümkün. Balo salonlarının yüksek tavanlı, kolonsuz ve havadar olmasına özen gösteriyorlar. Camla çevrili salonlar ise şehir manzaraları sunuyor.

Otellerin kolay ulaşıma sahip olması da büyük avantaj. Özel araçlarıyla gelecek konuklar da toplu taşıma kullanacaklar da zorluk yaşamıyor. Çünkü Konya otellerinin çoğu, merkezi konuma sahip olmalarıyla öne çıkıyor. Bu otellerde, gündüz veya akşam düğünlerinden dilediğini tercih edebiliyorsun. Gündüz yapılan düğünler, akşam saatlerindekilere nazaran daha uygun olabiliyor.

Konya’da Otelde Düğün Yapmak Ne Kadar?

Konya otel düğünü fiyatları, her bütçeye hitap ediyor. Hatta ülke genelinde baktığımızda, burada diğer şehirlere göre ortalamanın altında fiyatlar talep ediliyor. Düğün fiyatlandırmaları kişi başı rakam üzerinden yapılıyor ve değişiyor. Tabii otelin hizmet kalitesi arttıkça ödeyeceğin tutar da yükseliyor. Davetli sayınla kişi başı fiyatı çarparak, ödemen gereken toplam tutara ulaşabiliyorsun.

Otellerde, düğünlere özel hazırlanmış standart paketler sunuluyor. Bu paketlerin içeriğinde bulunan hizmetlerin sayısı arttıkça, belirlenen tutar da artıyor. Örnek vermek gerekirse; en uygun paketlerde karşılama kokteyli gibi hizmetler bulunmazken, VIP paketlerde bu hizmet ve hatta çok daha fazlası yer alıyor. Konya otel düğünü fiyatlarını araştırırken paket içeriklerine göre kıyaslama yapmayı unutmamalısın.

Düğün paketlerini birbirinden ayıran bir diğer önemli özellik ise menü seçimi oluyor. Yemekli ve kokteyl menülerden bütçene en uygun olanı seçebiliyorsun. Yemekli paketlerde ise kırmızı ve beyaz etli menülere göre fiyatlar değişiklik gösteriyor. Paketlerde yer alanların dışında, otelden ekstra bir talebin olursa bunun için ayrıca ödeme yapman gerekiyor.

Konya otellerinin standart süslemelerinin dışında farklı konsept detayları istersen, bunun için de ekstra bir ödeme çıkarıyorlar. Mesela masa üstündeki şamdanların değiştirilmesini veya tamamen sana özel bir gelin tagı oluşturulmasını istersen, ücret detaylarını tekrar konuşman gerekiyor. Bazı oteller dışarıdan bir organizasyon firmasıyla çalışmana da müsaade edebiliyor. Bunu da değerlendirebilirsin.

Konya Düğün Otelleri Nasıl Seçilir?

Konya düğün otellerini incelerken, aralarında seçim yapmakta zorlanabilirsin. Böyle bir durumda dikkat etmen gereken ilk detay, fiyatlar olmalı. Düğün bütçeni önceden belirlemeli ve bu bütçeyi aşmayacak mekanlarla görüşmelisin. Konya otel düğünü fiyatları için oturduğun yerden tek tıkla teklif alabilmen büyük bir avantaj. Ardından sana gelen teklifleri müstakbel eşinle değerlendirmeli ve elemeler yaptıktan sonra ilerlemelisin.

Dikkat edeceğin bir diğer konu ise otelin konsepti olmalı. Konya’daki otellere baktığımızda, beyaz rengin hakim olduğu sade salonlar da altın sarısıyla donatılmış ihtişamlı seçenekler de görüyoruz. Peki hangisi senin tarzına daha yakın? Süslemeleri hoşuna giden bir otelle anlaşırsan; bu, düğününde mutlu olacağın ve seni yansıtan bir salonda ilk dansını edeceğin anlamına gelir.

Açık alanı olan bir otelde evlenmek istiyorsan, hava koşullarını kesinlikle göz önünde bulundurmalısın. Düğün yapacağın tarih bahar aylarına denk geliyorsa, anlaşacağın otelin kötü hava koşullarına karşı önlem almasına dikkat etmelisin. Yedekte kapalı alan bulunduran veya açılır-kapanır tavana sahip olan oteller, düğününe kesinlikle ara vermeden gönlünce eğlenmeni sağlayacaktır.

Konya’da çoğu otelin kapalı salonda hizmet verdiğini düşünürsek, düğün yapacağın alanın yüksek tavanlı olması da önemsemen gereken konulardan biri. Bir salonda ne kadar az kolon varsa o kadar avantajlı olursun. Konuklarının masaları, dans pistini ve gelin-damat masasını rahatça görebilecekleri şekilde konumlandırılmalı. Ayrıca salonun havalandırma sistemi de en iyi şekilde olmalı.

Konya Otel Düğününde Hangi Hizmetler Sunulur?

Tüm Otel Düğünleri