Bursa Otel Düğünleri

9 otel düğünleri bulundu.

Bursa’daki Otel Düğünleri

En özel gününe yakışacak kusursuz bir düğün mekanı arıyorsan Bursa’da birbirinden çeşitli imkanlarıyla düğününü düzenleyebileceğin oteller bulunuyor. Otellerin sayısı ilçelere göre değişiklik gösterebiliyor. Osmangazi düğün otelleri 15’i aşkın otel seçeneğiyle başı çekiyor. Deniz manzaralı bir düğün istersen Mudanya’da da çeşitli oteller bulabilirsin. Ancak İnegöl ve Orhangazi ilçelerinde diğerleri kadar fazla seçenek olmadığını belirtelim.

Bursa otel düğün salonları yıldızlarına göre seçeneklere ayrılıyor. 4 yıldızlı otellerin şehrin geneline bakıldığında çoğunlukta yer aldığını söyleyebiliriz. 5 yıldız üzeri oteller konusunda da Bursa’da birçok opsiyon seni bekliyor. Daha bütçe dostu sayılabilecek olan 3 yıldız ve altı otellerde de dilediğin gibi bir düğün organize edebileceğini unutmamalısın.

Bursa otelde düğün organizasyonlarında davetli listenin uzunluğu hiç önemli değil. Şehir genelinde mekanların kapasitesi ortalama 300-400 kişi aralığında ancak kapasitesi 2.000 kişiye kadar çıkan mekanlar da tüm sevdiklerinle kutlayacağın düğünün için ideal. Bunun yanı sıra aile arasında bir düğün yapmak istersen Bursa’da birçok butik otel seçeneği bulunduğunu da belirtelim.

Düğününü düzenlerken seçeceğin mekanın özelliklerine dikkat etmelisin. Bu özelliklerin başında konuklarının ulaşımı açısından mekanın şehir merkezine uzaklığı bulunuyor ve Bursa’da birçok otel şehir merkezinde yer alıyor. Bunun yanında görsellik de düğün mekanında büyük önem taşıyor. Ayrıca görselliğin önemli ögelerinden biri ise havuz. Bursa otelde havuz başı düğün yapma imkanı olan birçok mekan seçeneği sunuyor.

Bursa Otel Düğünü Fiyatları

Bursa otel düğünü fiyatları hizmet çeşitliliğine göre değişiyor. Fiyatlar makul rakamlara inebildiği gibi lüks otellerde ortalamanın çok üzerine de çıkabiliyor. Fiyatların değişiklik gösterdiği çeşitli faktörler olabiliyor ancak otel düğünlerinde en önemli etkenlerden biri otelin kaç yıldızlı olduğu.

5 yıldızlı oteller diğer otellere göre daha yüksek fiyatlar sunarken, yıldız sayısı azaldıkça fiyatların da daha bütçe dostu bir hal aldığını söyleyebiliriz. Bunun yanında davetli sayın da Bursa otelde düğün fiyatlarında önemli bir rol oynuyor. Mekanlarda ücretler kişi başı olarak hesaplandığından; davetli sayının artması, mekana ödeyeceğin ücretin de artacağı anlamına geliyor.

Oteller düğün organizasyonları dışında da düzenli yemek servisi yapıyor. Bundan dolayı her otelde yemek servisi bulman mümkün. Yemek servisi istemediğini belirttiğin takdirde kokteyl menü seçeneği sunan birçok otel de mevcut. Konuklarına sunmak istediğin ikramlar da fiyatı etkileyecektir. Yemek menüleri, daha yüksek maliyetli olduğundan kokteyl menülerine göre daha pahalı olacaktır.

Bursa otel düğününde fiyatları etkileyecek bir diğer önemli faktör ise düğününü hangi ilçede düzenlemek istediğin. İlçelerde manzara, ulaşım ve talep gibi etkenlerden dolayı birbirinden farklı fiyatlarla karşılaşabilirsin. Ortalama fiyatlara göre Osmangazi ilçesindeki oteller daha yüksek fiyatlı iken Gemlik ve İznik ilçelerinde daha bütçe dostu oteller bulman mümkün.

Bursa Otel Düğünlerinde Faydalanabileceğin Hizmetler

Bursa’da organize edeceğin otel düğününde sayısız hizmet seni bekliyor. Düğününün konseptine göre hizmetlerin değişiklik göstermesi mümkün iken düğün paketleri genellikle belli başlı hizmetleri kapsıyor. Bu hizmetlerin yanı sıra Bursa düğün otellerinden faydalanabileceğin en önemli özellik karşılaşacağın kusursuz manzara diyebiliriz. İstersen deniz manzarası istersen de doğa manzarası ile baş başa kalacağın oteller Bursa’da mevcut.

Yemekli olarak düzenleyeceğin düğünün için otellerde yemek servisi hizmeti bulunuyor. Bunun yanında önceden menü tadımı yapmana ve menüde değişiklik yapmana imkan tanınıyor. Ancak otellerin kendi profesyonel ekipleri olduğundan, genellikle dışarıdan bir catering firması ile çalışman istenmiyor. Ayrıca birçok otelin sunduğu kokteyl menüleri ile daha elegant ve bütçe dostu bir düğün düzenlemen mümkün.

Otelde düzenleyeceğin düğününde konuklarına sunulan en önemli hizmetlerden biri her otelde bulunan otoparklar diyebiliriz. Konuklarının organizasyon boyunca araçlarını düşünmeden eğlenebilmelerine olanak sağlayan bu hizmetin yanında çoğu otelin vale hizmeti de mevcut. Özellikle uzun bir davetli listen varsa otopark olsa bile aracını bulmak zor olabileceğinden vale hayat kurtaran bir hizmet diyebiliriz.

Daima hatırlamak isteyeceğin ve sevdiklerinle doyasıya eğlenebileceğin bir organizasyon istiyorsan; Bursa otelde düğün yapman için ideal bir opsiyon. Her otelde yararlanabileceğin ışık, ses ve sahne hizmetlerinin yanında bazı otellerin canlı müzik imkanları da mevcut. Tüm eğlenceni kayıt altına alması için bazı otellerde fotoğrafçı bulunurken bazıları da dışarıdan anlaştığın bir fotoğrafçıyı getirmene sıcak bakıyor.

Oteller tarafından görevlendirilen, düğününün her detayıyla ilgilenecek olan organizasyon sorumlusu ile düğününü, yapacağın mevsime göre dilersen açık dilersen de kapalı alanda organize edebilirsin. Birçok otelde karşılaşacağın bu imkanın yanı sıra, açık havada düzenleyeceğin düğününde olumsuz bir hava koşulu ile karşılaşma ihtimaline karşı önlem almayı ihmal etmiyorlar. Bazı otellerde bulunan açılır kapanır tavanla sorun çözülmüş oluyor.

Bursa’da Otel Düğünü Yaparken Dikkat Etmen Gerekenler

Bursa’da Otel Düğünü Yapmanın Avantajları

Bursa’da kusursuz bir otel düğünü yapmak istiyorsan; birçok otel seçeneğinden sunulan hizmetlerin çeşitliliğine kadar çok fazla avantajın olduğunu belirtmemiz gerek. Bu avantajların başını manzara çekiyor diyebiliriz. Yeşilin ve mavinin her tonunu bulabileceğin bu şehirde en özel günlerinden birini dilediğin manzaraya karşı kutlayabilirsin. İster açık ister kapalı alanda düzenleyeceğin düğününde kusursuz bir manzara seni bekliyor!

Bursa’da düğününü yapacağın otelde birçok avantaj seni bekliyor. Bunun en önemlilerinden bir diğeri ise Bursa’nın oldukça gelişmiş bir şehir olması. Bu nedenle düğün oteline ulaşım oldukça kolay! Hem toplu taşıma fırsatları hem de gelişmiş otoyolları ile Bursa’daki düğününü şehir merkezinde veya şehir dışında düzenlesen bile konukların rahatlıkla ulaşım sağlayacaktır.

Otel düğününde seni birçok seçenek beklediğinden her bütçeye uygun bir mekan seçeneği bulmanın kolay olduğunu söyleyebiliriz. Ayrıca mekan kapasiteleri de çeşitlilik gösterdiğinden, hayallerindeki düğünü organize etmen çok kolay. Hem tüm sevdiklerinin yanında olduğu hem de bütçe dostu bir otel bulmanın yanı sıra; şehir dışından gelen konuklarının konaklama sorununun, seçtiğin otel sayesinde çözülmesi büyük avantajlardan biri.

Tüm Otel Düğünleri