Gaziantep Otel Düğünleri

3 otel düğünleri bulundu.

Gaziantep’teki Otel Düğünleri

Gaziantep otel düğün salonlarının oldukça çeşitli ve çok sayıda olduğunu söylemek mümkün. Düğün yapabileceğin oteller genellikle Şehitkamil ilçesinde konumlanmış durumda. Şahinbey ve Nizip ilçelerinde de düğün otellerine rastlayabilirsin. Şehir manzaralı otellerin yanı sıra kale ve bahçe görüntüsünün seyredilebildiği yerler de mevcut. Tarihi mimariyi düğününe konuk edebileceğin mekanlar da Gaziantep’te bulunuyor.

Gaziantep’te 3, 4 ve 5 yıldızlıların yanında butik otellerde de düğün yapılabiliyor. 4 yıldızlı oteller sayıca diğerlerinden daha fazla ve genellikle Şehitkamil’de yer alıyor. Gaziantep otelde havuz başı düğün imkanını da bulabileceğin bir yer. Bu hizmetin verildiği oteller genellikle 4 ve 5 yıldızlı. Düğün otellerinin konaklama kapasitesinin olması da avantaj sağlayabilir.

Gaziantep otel düğünleri genellikle kapalı davet alanlarında gerçekleşiyor. Açık ve kapalı alanlarına sahip olan oteller de burada yer alıyor. Gaziantep’te yalnızca açık hava alanlarıyla hizmet veren bir otel bulunmuyor. Otellerin davet alanlarının kolonsuz ve yüksek tavanlı olması oldukça dikkat çekici bir detay. Bu özelliğe sahip olan oteller ferah bir düğün yapmanı sağlıyor.

Gaziantep otel balo salonları misafir kapasitesi açısından farklılaşıyor. Burada minimum 200-300 kişilik oteller bulunuyor. Daha butik bir düğün yapabileceğin alanlar pek bulunmuyor. Bu büyüklükteki mekanlar diğerlerinden daha fazla sayıda. Gaziantep’te maksimum 2.000 kişilik düğünler organize edilebiliyor. Bu tarz kalabalık davetler için 5 yıldızlı oteller daha uygun denebilir.

Gaziantep Otelleri Düğün Paketleri

Gaziantep’te otel düğünleri için standart paketlerin yer aldığı mekanlar bulabilirsin. Ek hizmetler otelleri birbirinden ayırıyor. Otellerin neredeyse tamamında düğününün planlamasından sorumlu olan bir ekip bulunuyor. Otellerin bir kısmında dışarıdan getireceğin bir etkinlik firmasıyla çalışabiliyorsun. Davetinde yer almasını istediğin aksesuarları temin etmeyen oteller genellikle buna müsaade ederek dekorasyonun tamamlanmasını sağlıyor.

Gaziantep otel düğünü paketlerinin içeriğinde yemek servisi de yer alıyor. Bütün oteller kendi personelleriyle bu hizmeti veriyor. Çoğu otelde menü tadımı yapılabiliyor. Menüde değişiklik imkanı da tadımdan ayrılmayan bir hizmet. İkramlar çoğunlukla otellerin mutfaklarında şefler tarafından hazırlanıyor. Düğün pastasını da düşünmene gerek kalmıyor. Bazı otellerde alkollü içecek servisi gerçekleşmiyor.

Gaziantep düğün otellerinin büyük çoğunluğunda ışık, ses ve sahne hizmeti paket kapsamında veriliyor. Bu düzenlemeleri dışarıdan bir ekibe yaptırman gereken oteller az sayıda. Müzik performansı için genellikle DJ veya orkestra tercih ediliyor. Müzik grubu getirilebilen oteller de mevcut. Bazı mekanlar fotoğraf ekibiyle anlaşmalı değil. Bu otellere kendi fotoğrafçını getirebiliyorsun.

Gaziantep düğün otellerinde after party imkanı bulabiliyorsun. Genellikle düğün paketi kapsamında olmayan bu hizmet, bazı otellerde veriliyor. Düğün otellerinin neredeyse tamamında hazırlık odası hizmeti sunuluyor. Burada dilersen tüm süreci geçirebilir, dilersen sadece son rötuşları yapabilirsin. Ayrıca konaklama olanağı sunan oteller de oldukça fazla. Bu imkan, şehir dışından gelen misafirlerine kolaylık sağlayabilir.

Gaziantep Otellerinde Düğün Fiyatları

“Gaziantep’te otelde düğün ne kadar?” diye soracak olursan, alacağın fiyat teklifini etkileyen bazı detaylardan bahsetmemiz doğru olur. Organizasyonun için ayrılacak bütçeyi misafir listenin uzunluğu, otelin hangi davet alanını kullanacağın, ikramların çeşitleri, davetin verileceği tarih ve hazırlanan düğün paketi haricindeki ek hizmetler netleştiriyor. Bunlara ek olarak, otelin bulunduğu konum da oldukça önem taşıyor.

Gaziantep otelde düğün fiyatları genel olarak her bütçeye uygun. Gaziantep otel düğünü fiyatları ortalama olarak kişi başı makul seviyelerde değişiyor. Bazı otellerde ortalamanın üstünde fiyatlarla karşılaşacağını bilmelisin. Ortalamanın altında fiyatlara sahip olan oteller de Gaziantep’te yerini almış durumda. Dolayısıyla bu şehrin her çifte hitap ettiğini söylemek mümkün.

Gaziantep otel balo salonu fiyatları kokteylli ve yemekli olarak ikiye ayrılıyor. Bu paketlerin de hafta içi ve hafta sonu olmasına göre değişiklik gösterdiğini görebilirsin. Bu otellerde büyük oranda hafta içi düğünleri daha uygun fiyatlı. Bazı otellerde fiyatlarda tarih bazında değişim olmuyor. Kokteylli düğünlerin ücretleri, yemekli davetlere kıyasla bir tık daha bütçe dostu oluyor.

Gaziantep otel düğünü fiyatları, misafirlerini ağırlamak istediğin davet alanına göre de değişebiliyor. Örneğin, havuz başı düğünleri genellikle biraz daha yüksek fiyatlı olabiliyor. Ayrıca, otellerin sunduğu after party imkanından yararlanmak istediğinde bu hizmet yüksek oranda düğün paketi kapsamında olmadığı için ayrılacak bütçe artabiliyor. Taleplerine göre yapılan tedarikler de fiyatları yükseltebiliyor.

Gaziantep otel düğün fiyatları, davetini daha da güzel hale getiren ikramların çeşitlerine göre de artıp azalabiliyor. Örnek vermek gerekirse, yemekli organizasyonlar için en az iki farklı menü seçeneği sunan oteller bulunuyor. Genellikle beyaz ve kırmızı et arasından bir tercih yaparak masalarda yerini alacak lezzetleri belirleyebiliyorsun. Kırmızı etli tabakların fiyatı biraz daha yüksek olabiliyor.

Düğün Otelleri Gaziantep’te Nasıl Seçilir?

Gaziantep’te otelde düğün yapma düşüncesindeysen, mekanları kıyaslarken not alman gereken birkaç önemli detay var. Örneğin, açık hava davet alanlarına sahip otellerin olumsuz havalara karşı önlem alması tercih edilebilirliğini arttırıyor. Kapalı alanlardaysa klima veya havalandırma sistemlerinin de yer alması gerekiyor.

Gaziantep’te düğün yapılabilecek otellerin bazılarında balayı süiti jesti yapılıyor. Bu otellerde romantik kahvaltılar, sauna, masaj ve daha nice hizmeti bulabiliyorsun. Dilersen böyle bir otel tercih ederek düğün yorgunluğunu atabilirsin. Otelde konaklayacak misafirlerin için önceden odaları gezmek iyi bir fikir. Böylece düğününe gelecek her misafirine ev konforu yaşatabilirsin.

Gaziantep’te otelde düğün organizasyonu yaparken dikkat edilecek diğer bir nokta ise davet alanı dekorasyonunda kullanılacak aksesuarların modaya ve isteklerine uygun olması denebilir. Organizasyondan sorumlu olan ekipten önceki düğünlerde çekilen birkaç fotoğrafı görmeyi rica edebilir, bu sayede fikir sahibi olabilirsin. İstediğin aksesuarları tedarik edebilen mekanlar diğerlerinden bir adım önde olabilir.

Gaziantep düğün otelleri arasından seçim yaparken müzik hizmetinin saat kaça kadar devam ettiği de belirleyici bir faktör olabilir. Ayrıca, after party yapmak istiyorsan otellerle anlaşmadan önce bunu teyit etmelisin. Partinin sonlandığı saat de otelleri birbirinden ayırırken işine yarayabilir. Ek olarak, fotoğraf çekimi hizmeti sunan otellerin anlaşmalı olduğu ekibin çalışmalarına da önceden göz atmalısın.

Tüm Otel Düğünleri