İstanbul Otel Düğünleri

168 otel düğünleri bulundu.

İstanbul’daki Otel Düğünleri

İstanbul düğün otelleri, ihtişam seven ve mekan süslemesine özen gösteren çiftlerin tercih ettiği seçeneklerin başında geliyor. İstanbul’da oteller, Avrupa Yakası’nda yoğunlaşmış durumda. Daha çok merkezi ilçelerde konumlanıyorlar. Şişli, Fatih, Beyoğlu gibi ilçelerde çok sayıda otel bulunuyor. Turistik ve tarihi ilçeler olması nedeniyle de bu bölgelerde çok seçenek bulmak mümkün.

İstanbul düğün mekanlarına baktığımızda otellerin de çiftlere farklı kalitelerde hizmetler sunduklarını görüyoruz. Şehrinde 5 yıldızlı otellerde de butik otellerde de düğün organizasyonu düzenleyebilirsin. Her bütçeye ve davetli sayısına uygun otel bulmak mümkün. Mekanların salonlarının kapasiteleri 50 kişiden başlıyor ve 2 bin kişiye kadar çıkarabiliyor. Çok geniş bir skalaya sahipler.

İstanbul düğün otellerinin çoğunun hem açık hem de kapalı alanı bulunuyor. İki seçeneği de sunan oteller dört mevsim boyunca organizasyonlara ev sahipliği yapabiliyor. Kapalı salonlarını yüksek tavanlı ve kolonsuz olarak tasarlamışlar. Açık alanları ise havuz başı, teras, kır bahçesi konseptinde oluyor. Otel düğünü yapmak isteyenler özellikle havuz başı alanlarına yoğun ilgi gösteriyor.

İstanbul’da otel düğünü yapmanın en büyük avantajlarından biri kesinlikle manzaraları oluyor! Boğaz ve deniz manzarası eşliğinde düğün yapmak istersen, otellerle görüşmeni tavsiye ediyoruz. Ayrıca terasta düğün yapan otellerin büyük bir kısmı şehir manzarasına tanık olmanı da sağlıyor. Otelin bulunduğu konum ve davet alanına göre birbirinden güzel manzaralar eşliğinde ‘Evet’ diyebiliyorsun.

İstanbul’da Otellerde Sunulan Düğün Hizmetleri

İstanbul Otel Düğünü Fiyatları Nasıl?

İstanbul otel düğünü fiyatlarını etkileyen çok sayıda faktör bulunuyor. Otellerde kişi başı fiyatlandırma yapılıyor ve davetli sayısı arttıkça ödemen gereken tutar da aynı oranda yükseliyor. Otellerde fiyatlar değişiklik gösteriyor. Rakamlar düşebileceği gibi artabiliyor da. Tamamen sizin taleplerinize ve otellerin fiyat politikalarına bağlı olarak değişiyor.

Otelin bulunduğu konuma ve manzarasına göre fiyatları değişiklik gösterebiliyor. Deniz manzaralı mekanların fiyatları bir tık daha yüksek olabiliyor. Seçtiğin düğün paketinin içeriğindeki hizmetlerin sayısı da fiyatların belirlenmesinde etkili oluyor. Paket dahilindeki ana yemeğin kırmızı mı yoksa beyaz et mi olduğu da fiyatları belirleyen bir diğer faktör.

İstanbul otellerinden talep edeceğin ekstra hizmetler de ayrıca fiyatlandırılıyor. After party, özel konsept oluşturma, alkollü içecek servisi, bekarlığa veda organizasyonu, kına gecesi, geniş orkestra, karşılama trio ekibi gibi taleplerin için organizasyon sorumlularıyla görüşmen gerekiyor. Davetlilerinin içinde düğünden sonra otelde konaklamak isteyenler olursa onlar için de özel fiyatlar alabilirsin.

İstanbul’da fiyatların İzmir otel düğünleri ortalamasına yakın olduğunu söyleyebiliriz. Ankara otel düğünleri ise İstanbul’a göre daha düşük bütçeye yapılabiliyor. Mekanların çiftlere dönem dönem sunduğu indirimli paketler oluyor. Onları takip etmeniz de avantajlı fiyatlardan yararlanmanız açısından çok işe yarıyor. Size özel net bir fiyat almak isterseniz onun için de şimdiden otellerle iletişime geçmenizi öneriyoruz.

İstanbul’da Otel Düğünü Yapmanın İncelikleri

Her şehirde olduğu gibi İstanbul’da da otel düğünü yapmanın bazı incelikleri bulunuyor! Bunlardan ilki, seçeceğin otelin ulaşım kolaylığı sunması. Trafik yoğunluğu olan İstanbul gibi bir şehirde davetlilerinin mekana rahatça ulaşabilmesi çok önemli. Konuklarının yoğunlukta olduğu bölgeleri belirlemeli ve ona göre herkesin rahatça gelebileceği konumu seçmelisin. Otopark ve vale hizmeti de dikkat etmen gereken bir diğer detay.

İstanbul kır düğünü mekanları hoşuna gidiyorsa ve açık alanda düğün yapmak istiyorsan bahçesi olan otelleri inceleyebilirsin. Kır mekanlarında olduğu gibi bu otellerin bahçelerinde de rustik, bohem gibi farklı konseptler uygulanabiliyor. Düğününü yazın yapacaksan bir diğer alternatif de havuz başı organizasyonları! Özellikle 5 yıldızlı otellerde bulunan havuzların çevresinde harika düğünler yapılabiliyor.

Otel düğününe uygun gelinlik ve damatlık seçimleri yapılması da çok önemli. İhtişamlı ve kapalı bir balo salonunda evleneceksen balık veya prenses formunda işlemeli gelinlik modellerini inceleyebilirsin. Eğer otel İstanbul kulüpler ve davet alanlarını andıran konsepte sahipse, diğer tarzda gelinlik modellerine yönelmen de mümkün. Bu arada otelde after party imkanı varsa mutlaka değerlendirmelisin.

Tüm Otel Düğünleri