Aydın Otel Düğünleri

6 otel düğünleri bulundu.

Aydın’daki Otel Düğünleri

Aydın, turizm anlamında Türkiye’nin en önde gelen illerinden biri. Bu bağlamda burada çok fazla sayıda otel hizmet veriyor. Bu şehir hem yaz hem kış aylarında turistler tarafından ilgi çeken bir şehir olduğu için mevsim veya ay fark etmeksizin her zaman düğününü organize etmek için Aydın’daki otellerle anlaşabiliyorsun.

Bu şehrin, birbirinden güzel 17 adet ilçesi var. Şehir merkezinde bulunan oteller kadar, Aydın’ın semtlerinde konumlanan otelleri de revaçta. Özellikle Didim ve Kuşadası ilçelerinin neredeyse Aydın’ın merkezinden daha çok meşhur olduğunu söyleyebiliriz. Aynı şekilde Aydın otel düğünü seçenekleri buralarda çok fazla. Bu semtleri ise Bozdoğan, Sultanhisar ve Efeler takip ediyor.

Aydın’ın şehir merkezi ve ilçelerindeki otellerin konsept ve statü anlamında birçok türü var. 4 yıldızlı, 5 yıldızlı, butik, 3 yıldızlı olmak üzere farklı farklı kalite standartlarında otellerde düğünler organize edilebiliyor. Bu çeşitliliğin en büyük sebebi ise Aydın’ın hem merkezi hem semtleriyle, yani bütünüyle turizm açısından zengin bir kent olması.

Aydın’daki Otelde Düğünlerin Olanakları

Aydın’da otelde düğün yapmak demek birçok hizmetten faydalanabilmek demek. Bu şehirdeki otel düğünlerinde, davet alanları anlamında çeşitlilik sağlanıyor. Örneğin butik bir düğün düzenlemek için küçük balo ve davet salonlarını, kalabalık bir düğün eğlencesi için ise farklı alanları tercih edebiliyorsun. Bunu sağlayan unsur mekanın otel olması elbette.

Mavi ve yeşilin kesişim noktasındaki Aydın’ın otellerinde, hem hazırlık odasını kullanma hem de balayı yapma olanağın oluyor. Bu kentteki tüm otellerde, düğün öncesi stresini atabileceğin ve son hazırlıklarını yapabileceğin bir oda senin için tahsis ediliyor. Ayrıca bazı mekanlarda düğün sonrasında direkt olarak tatile başlayabileceğin balayı hizmeti de veriliyor.

Otellerin mutfağında çok fazla şef çalıştığı için, Aydın’daki neredeyse bütün otellerde istediğin tüm menüler hazırlanıp, düğününde misafirlerin için servis edilebiliyor. Hassasiyeti olan misafirlerin için özel menüler, çocuklara özel menüler, en sevdiğin yemekler, dünya mutfağından sunumlar düğününde en tecrübeli personeller aracılığıyla konuklarına sunuluyor. Mekanların çoğunda düğün öncesi tadım da yapabiliyorsun.

Aydın’ın Otel Düğünleri Hangi Avantajlara Sahip?

Aydın Otelde Düğün Hizmeti Ne Kadar?

Aydın’da otelde düğün fiyatlarını merak etmemek mümkün değil. Bu şehirde butik otellerden 5 yıldızlı otellere kadar farklı türlerin olmasının getirisiyle, otelde düğün fiyatları da değişkenlik gösteriyor. Otellerin konsept ve türü farklılaştıkça ücretler de doğru orantılı olarak değişiyor. Ortalama otel düğünü fiyatları ise makul seviyede seyrediyor.

Kuşadası ve Didim ilçelerinin popülaritesinden dolayı düğün fiyatları bir tık daha fazla olabiliyor. Fakat bu ilçelerde de butik oteller hizmete açık. Eğer daha bütçe dostu bir otel arıyorsan Aydın’ın her yerinde bunu bulabiliyorsun. Yine benzer şekilde, ortalamanın üzerinde olacak kadar yüksek fiyatlı oteller de düğün organizasyonları için ev sahipliği yapıyor.

Mekanlarda düğün fiyatlarının değişimi otelin yıldız sayısı, misafirlerin için sunulan yemek menüleri, müzik, fotoğrafçı, organizasyon sorumlusu, balayı süiti gibi birden fazla unsura bağlı olarak belirleniyor. Bütün bu olanakların sağlandığı mekanlarda düğün paketlerinin ücretleri artış gösterebiliyor. Bazı mekanlarda müzik ve düğün fotoğrafçısı hizmetleri ekstra fiyatlar talep edilmeksizin sağlanıyor.

Aydın’da Düğün Otellerini Nasıl Seçersin?

Bu şehirde düzenleyeceğin düğünlerde, dikkate alacağın birçok seçim detayı var. Düğününün mekanına karar verirken öncelikle Aydın’da otel düğününde sunulan olanaklara bakmalısın. Örneğin otelin karşılama hostesi, orkestra, after party’de sahne alacak DJ gibi olanaklara sahip olmasını istiyorsan; senin için bunu sağlayacak mekanlar bu kentte mevcut.

İkinci bir detay, düğün otelinde otopark imkanının bulunup bulunmadığı. Aydın, bilindiği üzere çevre illerden sıkça gelinen bir şehir ve ilçelere ulaşım genellikle özel araçlarla sağlanıyor. Düğününe uzaktan katılacak misafirlerin için düğün otelinin park alanına sahip olup olmadığını inceleyebilirsin. Otellerin neredeyse hepsinde otopark bulunmasının yanı sıra, özellikle butik otellerde araç kapasitesi az olabiliyor.

Eğer düğününde hem otelin fırsatlarını değerlendirmek hem de dışarıdan ekiplerle çalışmak istiyorsan, Aydın otellerinin hangilerinde buna izin verildiğini incelemelisin. Otellerin bir kısmı farklı bir catering, organizasyon ekibi, fotoğrafçı gibi dışarıdan hizmetleri almanı kabul ederken bir kısmı yalnızca kendi ekipleriyle anlaşmana müsaade ediyor.

Aydın, Ege Bölgesi’nde bulunduğu için her mevsimde az da olsa yağış ihtimaline elverişli bir kent. Düğününü eğer açık alanda düzenleyeceksen, organizasyonu tasarlarken seçeceğin otelde ek bir kapalı alan olanağı sunulup sunulmadığını değerlendirmen gerekebilir. Otellerin çoğunda açık ve kapalı alan hizmet verirken bazılarında yalnızca açık alan mevcut.

Tüm Otel Düğünleri