Nevşehir Otel Düğünleri

2 otel düğünleri bulundu.

Nevşehir’deki Otel Düğünleri

Tarihi dokusu, peri bacaları ve mistik atmosferiyle her sene çok sayıda misafir ağırlayan bir yer Nevşehir! Burası Kapadokya’yı görmek isteyen yerli-yabancı turistlerin yoğun olarak geldiği bir şehir olduğu için çok sayıda oteli bünyesinde barındırıyor. Bu da düğününü otelde yapmak isteyen çiftlerin Nevşehir’de kendisine uygun birçok seçenek bulabileceği anlamına geliyor.

Nevşehir otelde düğün organizasyonu için çiftlere birbirinden güzel, tarihi yapılarla ve peri bacalarıyla dolu manzaralar vadediyor. Ürgüp, Avanos ve Merkez ilçelerinde otel sayısının fazla olduğunu görüyoruz. Bu ilçeler dışında Acıgöl, Gülşehir ve Kozaklı’da da düğün oteli bulabilmek mümkün. Özellikle Avanos ve Ürgüp’teki mekanlarda eşsiz tarihi yapı manzaraları sunuluyor.

Nevşehir otelde düğün yapmak için çok iyi bir seçenek. Çünkü burada kır düğünü konseptini de balo salonu organizasyonlarını da otellerde gerçekleştirebiliyorsun. Hatta havuz başı alternatifleri dahi var. Butik otellerin dışında 4-5 yıldızlı oteller ve premium oteller bile bulmak mümkün. Birçok mekan şehrin merkezi noktasında yer alıyor ve misafirlerin ulaşımını kolaylaştırıyor.

Şehirdeki otellerin konuk kapasiteleri çok geniş bir aralığa sahip. 50 kişiden 1.000 kişiye kadar istediğin sayıda konuğunu ağırlayabileceğin seçenekler mevcut. Kapalı alanında, restoranında veya minik bahçesinde hizmet veren otellerde az sayıda misafir ağırlanabiliyor genelde. Açık alanda hizmet veren otellerde ise kapasite fazlasıyla artabiliyor. Mekanları araştırırken bu detaya dikkat edebilirsin.

Nevşehir Otel Düğünü Fiyatları Nasıl Belirleniyor?

“Nevşehir’de otelde düğün ne kadar” sorusu, çiftlerin en merak ettiği konuların başında geliyor. Burada kişi başı başlangıç fiyatları, aldığın hizmetlere ve otelin kalitesine göre değişip, ortalamanın üstüne çıkabiliyor. Bütçeni önceden belirleyip o doğrultuda sana en uygun otellerle görüşmen en mantıklısı olacaktır.

Nevşehir otel balo salonu fiyatları, konuk sayısının yoğunluğuna göre artıp azalıyor. Otellerin tamamı kişi başı rakam üzerinden fiyatlandırma yaptığı için davetli sayısının çok olması ödenecek tutarın da yükselmesine sebep oluyor. Sunulan standart paketlerde de hizmet sayısı arttıkça fiyat da aynı oranda artıyor. Süsleme, DJ, kokteyl menü seçeneklerinin olduğu paketler en uygun fiyatlara sunuluyor.

Yemekli bir düğün yapmak istersen, sadece atıştırmalıkların sunulduğu kokteyl menüden daha yüksek bir ödeme yapman gerekiyor. Yemek menüleri de kendi içerisinde farklı fiyatlandırmalara sahip oluyor. Menüde yapacağın ana yemek seçimi tutarı büyük oranda etkiliyor. Beyaz etli menüler, kırmızı etli olanlara göre daha uygun oluyor. Kişiye özel hazırlanmış menü istersen, ekstra ödeme yapman gerekebiliyor.

Otellerin bazılarında fotoğraf ve video çekimi, orkestra gibi hizmetler fiyat dahilinde sunulurken; bazılarında bunlar ekstra hizmet kabul edilebiliyor. Dışarıdan ekip getirilmesine müsaade eden otellerde, bu imkanı da değerlendirebiliyorsun. Düğünden sonra after party talebinde bulunursan, onun için ekstra paket alman gerekebiliyor. Ayrıca otelde konaklamak isteyen davetlilerin de indirimli fiyatlardan yararlanabiliyor.

Nevşehir Düğün Otellerinden Hangi Hizmetleri Alabilirsin?

Nevşehir’de Otelde Düğün Yapmanın İncelikleri

Nevşehir’de otelde düğün yapacaksan, düğün gecesi kesinlikle otelde konaklamanı öneriyoruz. Çünkü tüm hazırlıklar ve ardından dans pistinde sergileyeceğin figürler seni ciddi anlamda yoracak. Bu yorgunlukla yol katetmene gerek kalmadan direkt balayı süitinde dinlenmeye geçebilirsin. Otelin spa, hamam gibi imkanları varsa ertesi gün de bunlardan faydalanabilirsin. Minik bir balayı da yapmış olacaksın bu şekilde.

Nevşehir’in iklimi nedeniyle, özellikle yaz aylarında gündüz saatleri fazla sıcak olabiliyor. O nedenle açık alandaki düğünlerin akşam saatlerinde başlamasını öneriyoruz. Yaz mevsiminde gündüz düğünü yapacaksan, mekanın gölgelik kullanmasını istemelisin. Bahar aylarında da Nevşehir fazlasıyla yağışlı olabiliyor. O nedenle olumsuz hava koşullarına karşı önlem alan otellerle görüşmende fayda var.

Kapadokya manzarası denince akla ilk gelen sahnelerden biri gün batımı esnasında ters ışıkta ortaya çıkan görüntü oluyor. O nedenle sen de Nevşehir’de evleneceksen, düğün fotoğrafların için şehirdeki göz alıcı gün batımı manzarasından faydalanmayı unutma. Dilersen erken saatlerde uyanıp sıcak hava balonlarının gökyüzünde süzüldüğü zamanlarda hayran kalacağın fotoğraflar çektirebilirsin.

Tüm Otel Düğünleri