Çanakkale Otel Düğünleri

1 otel düğünleri bulundu.

Çanakkale’deki Otel Düğünleri

Çanakkale, doğu ve batı medeniyetlerinin sentezi olan, hepimizin gönlünde taht kurmuş bir kent. İyimser ve güler yüzlü halkı, eğlence mekanları, mis gibi doğası ile bilinen bu şehirde, kışın da Akdeniz iklimi görüldüğü için burası mevsim fark etmeksizin revaçta kalan bir kent. Bu sebepten de Çanakkale’deki oteller yaz kış demeden hizmet vermeye devam ediyorlar.

Çanakkale’nin kordonu, sahili, doğası ve düğünlere elverişli şık otellere sahip güzel merkezi haricinde; ilçeleri de sık sık düğün ve farklı kutlamalara ev sahipliği yapıyor. Örneğin Gökçeada ve Bozcaada, çok popüler ve sevilen ilçeler. Bu ilçelerdeki farklı farklı oteller ise düğünler için kapılarını dört mevsimde de açıyorlar.

Bu şehrin güler yüzlü ve sıcakkanlı insanlarının ne kadar neşeli ve eğlenceyi seven bir yapıda olduklarını hepimiz çok iyi biliyoruz. Bu sıcakkanlılık, düğünlere profesyonellik olarak yansıyor. Eğer düğününü samimi bir ortamda gerçekleştirmek istiyorsan; kutlamalar konusunda tecrübeli, profesyonel ve samimi bir ekibe sahip olan Çanakkale’deki otelleri mutlaka değerlendirmeye almalısın.

Çanakkale Düğün Otelleri Hangi Olanaklara Sahip?

Çanakkale’nin otelde düğün organizasyonlarında otellerin hepsi, şehrin yerel tatlarını misafirlerine sunuyor. Ezine peynirli mezeler, sardalya balığı, peynir helvası, Gelibolu böreği gibi kendine has ve yöreye özgü lezzetleri düğün menülerinde görebiliyor, misafirlerine servis edebiliyorsun. Ayrıca otellerin bir kısmında düğün öncesinde misafirlerin için, hoş geldiniz kokteylleri ve karşılama ikramları sunuluyor.

Bu şehirdeki otel düğünlerinde, eğer yemekli bir düğün tasarlıyorsan organizasyon sorumlusuyla beraber belirlediğin menüleri düğünden önce prova edebiliyorsun. Masa düzeni ve yemek listesi senin için kuruluyor ve yemekleri tadıyorsun. Hoşuna gitmeyen detayları değiştirebiliyor, eklemek ve çıkartmak istediğin tüm ayrıntıları gönlünce düzenleyebiliyorsun. Böylece yemek ve kokteyl menülerin tamamen içine siniyor.

Çanakkale, sıcakkanlı ve eğlenceli insanlarıyla bilinen bir yer. Burada düzenleyeceğin otel düğününde çoğu mekan, müzisyen ekibini senin için ayarlıyor. Eğlenceli bir düğün geçirmen için özellikle ilgileniliyor ve en kaliteli ekipmanlardan oluşan bir ses ve sahne sistemi kuruluyor. Böylece sabahın ilk ışıklarına kadar kurtlarını döküyorsun. Bu hizmetin sağlanmadığı mekanlarda dışarıdan ekiplerle de anlaşabiliyorsun.

Düğünlerin belki de en önemli anı, düğün pastasını mutlulukla kestiğin andır. Çanakkale şehrindeki otellerin neredeyse tümü, düğünlerin bir bölümünde mutlaka düğün pastası merasimi ve ardından servis yapıyor. En sevdiğin malzemelerden oluşan pastanı gönlünce seçebiliyor, merasimde favori şarkılarını dinleyebiliyorsun. Pasta servisi olmayan mekanlarda ise farklı bir pastaneyle anlaşabiliyorsun.

Çanakkale’de Otelde Düğünler Ne Kadar?

Çanakkale’de otelde düğün fiyatları; düğün için temin edilen aksesuarlar, seçilen yemek ve kokteyl menüleri, konaklama olup olmayacağı, otelin yıldız sayısı, sağlanan eğlence hizmetleri, fotoğraf albümü oluşturma gibi farklı farklı etkenlere göre değişim gösteriyor. Ortalama Çanakkale otel düğünü fiyatları, uygun rakamlardan başlayıp yükseliyor.

Çanakkale’deki 5 yıldızlı otelde düğün fiyatları ile ortalama fiyatlar arasında çok büyük bir fark bulunmuyor. Bu sayede düğününü istediğin tarzda bir otelde planlayabilir hale geliyorsun. 5 yıldızlı otel statüsüne sahip mekanlarda balayı süiti, dünya ve Türk mutfağından yemeklerin servisi gibi özel hizmetler verildiği için fiyatlar bazen artış gösterebiliyor.

Çanakkale Düğün Otelleri Arasından Neye Göre Seçim Yapılır?

Çanakkale’de otelde düğün organizasyonunu hangi mekanda yapacağını seçerken ilk olarak bakman gereken detay, düğün otelinin manzarası. Bu güzel kentte çay, deniz, orman, ada, dağ manzaraları seyredilebilen birçok otel var. Düğününde görkemli bir manzarada sevdiklerinle, ailenle eğlenmek ve akıllara kazınmak istersen, seçeceğin otelin konumuna ve gördüğü manzaraya bakabilirsin.

Ilıman iklimli Çanakkale şehrinde, bazı otellerin açık alanı hizmet vermiyor. Çanakkale’deki otellerde balo salonu olarak düğünleri planlamana olanak tanıyan bazı otellerde maalesef bahçe, teras gibi herhangi açık hava hizmeti bulunmuyor. Eğer ılık havanın tadını çıkarmak istersen, otellerin açık ve kapalı alan imkanlarına göre bir değerlendirme yapmanı öneririz.

Çanakkale’de düğünler için hizmet veren oteller kategorisinde bir anlaşma yaparken, mekanın fotoğrafçı ve kameraman hizmeti sağlayıp sağlamadığını mutlaka kontrol etmelisin. Düğününün en güzel anlarını iş yerinin, evinin her köşesinde tekrar tekrar yaşamak istiyorsan, otellerin senin için temin ettiği fotoğraf ekibine pozlar verebilir, daha sonra fotoğraflarından bir albüm oluşturabilirsin.

Bu mütevazı ildeki düğün otellerinin bazıları, dışarıdan çeşitli firmalarla anlaşma sağlamana izin vermiyor. Eğer kafandaki düğünde farklı farklı ekiplerle çalışmak varsa, Çanakkale’deki oteller arasından dışarıdan çalışma fırsatına sahip olduğun mekanı bulmalısın. Fakat böyle bir şeye gerek yok diyorsan, otellerin senin için düğününe özel sunduğu imkanları da değerlendirebilirsin.

Çanakkale’de Otelde Düğün Denince Akla Gelenler

Tüm Otel Düğünleri