Eskişehir Otel Düğünleri

0 otel düğünleri bulundu.
Üzgünüz bir sonuç bulunamadı.

Eskişehir’deki Otel Düğünleri

Eskişehir otel düğünü yapmak isteyenlerin birden fazla opsiyonunun bulunduğu çok çeşitli bir yer. 3, 4 ve 5 yıldızlı düğün otellerinin bulunduğu Eskişehir’de butik otelde düğün yapma imkanı sunulmuyor ancak samimi kutlamalar için mekanlar mevcut. Eskişehir’de 3 yıldızlı oteller sayıca diğerlerinden daha fazla. Bu otellerde de ihtişamlı bir düğün yapma şansın oluyor.

Eskişehir düğün otelleri; Alpu, Odunpazarı ve Tepebaşı ilçelerinde yer alıyor. Seçenek sayısı Alpu’da daha fazla. Eskişehir’deki otellerin yarısından fazlası bu ilçede bulunuyor. Alpu’da 3 ve 4 yıldızlı otellere rastlayabilirsin. Eskişehir’deki otellerin büyük kısmı, oldukça merkezi bir konumda yer aldığı için şehir manzarası vadediyor. Düğününde dere manzarasını görebileceğin oteller de Eskişehir’de mevcut.

Eskişehir düğün otellerinin misafir kapasitesinin ortalama 200-300 kişi olduğu söylenebilir. Şehirdeki otellerde 50-100 kişilik butik düğünler gibi maksimum 750 kişilik kalabalık davetler de gerçekleşiyor. Eskişehir otel düğünleri genellikle kapalı davet alanlarında yapılıyor. Açık ve kapalı davet alanına aynı anda sahip olan otellerin sayısı diğerlerine göre bir tık az.

Eskişehir otel düğün salonlarında teras veya balkon seçenekleri de yer alıyor. İstersen biraz hava alabilir istersen de bu alanlarda samimi küçük kutlamalar yapabilirsin. Davet alanları çoğunlukla kapalı olduğu için kolonsuz olmasına özen gösterildiğine tanık olabilirsin. Bu alanların yüksek tavanlı olması sayesinde düğünlerde ferah ve hoş bir atmosfer yaratılabiliyor.

Eskişehir Düğün Otellerinde Nasıl Hizmetler Bulabilirsin?

Eskişehir otel düğün salonlarının çoğunlukla standart bir hizmet paketi bulunuyor. Bu pakette genel olarak düğünlerin olmazsa olmazı hizmetler yer alıyor. Eskişehir’deki tüm düğün otellerinde çiftlere menü tadımı ve menüde değişiklik hakkı tanınıyor. Çoğu otel, düğün pastası dahil tüm ikramları kendi mutfağında hazırlıyor. Ayrıca, yemek servisi de neredeyse tüm otellerin üstlendiği bir hizmet.

Eskişehir otel düğünü sonrasında after party yaparak eğlenceyi devam ettirebileceğin bir yer. Otellerin çoğunda ayrı bir after party alanı bulunuyor. Bu hizmet genellikle düğün paketi dışında sunuluyor. Müzik ihtiyacını DJ veya orkestrayla gideren oteller çoğunlukta. Eskişehir’de müzik grubuyla anlaşmalı olan otellere de rastlayabilirsin. Belirlediğin şarkılar eşliğinde eğlenebilmeni sağlayan oteller de mevcut.

Eskişehir otelde düğün organizasyonlarının büyük çoğunluğunda mekanların anlaşmalı olduğu ekiplerle fotoğraf ve video çekimi yapılıyor. Eskişehir’deki bazı otellere kendi çekim ekibini getirmende de sakınca bulunmuyor. Ek olarak, oteller yüksek oranda ışık, ses ve sahne düzenlemelerini de yapıyor. Nadiren de olsa bu hizmetleri sunmayan oteller de Eskişehir’de bulunabiliyor.

Eskişehir otel düğünlerinde organizasyonu planlayan profesyonel ekiplerle çalışabiliyorsun. Herhangi bir konsept fikrin yoksa, bu ekipler sana önerilerde bulunabiliyor. Çoğu otel başka bir firmayla iş birliği yapmaya uygun olduğunu belirtiyor. Dekorasyon konusunda destek alabiliyorsun. Eskişehir düğün otellerinin neredeyse hepsinde sana hazırlık sürecini geçirebileceğin özel bir oda tahsis ediliyor. Odaların büyüklüğü otelden otele farklılık gösterebiliyor.

Eskişehir Düğün Otelleri Fiyatlarını Etkileyen Faktörler Nelerdir?

“Eskişehir’de otelde düğün ne kadar?” diye merak ediyorsan fiyatların genel olarak davetin yemekli veya kokteylli olmasına göre değişiklik gösterdiğini söylemek mümkün. Misafir sayısı, alacağın hizmetler, organizasyonun planlanacağı tarih fiyatların belirlenmesini sağlıyor. Ayrıca, tercih edeceğin otelin bulunduğu ilçenin de büyük payı var. Sunulan paket haricindeki imkanlar da fiyat teklifinin netleşmesini sağlıyor.

Eskişehir otel balo salonu fiyatları paket içeriğine göre farklı skalalarda seyrediyor. Burada sayıca diğerlerinden daha az olan ortalamanın altında ücretlerle hizmet veren oteller de yer alıyor. Eskişehir’de ortalamanın üstünde bir ücret ödemeni gerektirecek düğün otellerinin sayısının az olması, burada uygun fiyatlarla şık bir organizasyona imza atabileceğinin göstergesi.

Eskişehir otel düğün fiyatlarını etkileyen diğer bir etmen ise mekanın sahip olduğu yıldız sayısı. Kişi başı az fiyatlarla hizmet veren bütçe dostu oteller genellikle 3 yıldızlı oluyor. 4 ve 5 yıldızlı otellerde fiyatlar normal olarak yükseliyor. Eskişehir’deki bazı üç yıldızlı otellerde ortalama rakamlara rastlamak da mümkün.

Eskişehir otelde düğün fiyatları konuklarına sunulacak ikramlara göre de değişebiliyor. Kokteylli ve yemekli düğün fiyatları çoğunlukla birbirinden farklı. Eskişehir’de yemekli bir organizasyon gerçekleştirmen için menü tadımı yapmanı sağlayan oteller bulunuyor. İkramların çeşitlerinde herhangi bir oynama olursa fiyatlar da değişiyor. Kokteyl paketlerini tercih ederek daha uygun fiyatlı bir düğün yapabilirsin.

Eskişehir otel düğünü fiyatlarının özel menü seçimlerine göre farklılaştığını da bilmelisin. Otellerde çoğunlukla vegan, vejetaryen ve diyabet özel menüleri hazırlanabiliyor. Genel olarak otellerde Türk ve dünya mutfağından esintilerin olduğu ikramlar bulunuyor. Ayrıca, alkollü içecek servisine kısıtlama getirmeyen otellerin sayısı da oldukça fazla. Meşrubatlar yerine alkollü içecekleri düğününde görmek istersen fiyatlar değişebiliyor.

Eskişehir’de Otel Düğünü Seçiminde Püf Noktalar

Eskişehir’de otelde düğün organizasyonunu unutulmaz bir şekilde yapmak için birkaç tüyo işine yarayabilir. Otellerin tasarlamayı vadettiği konseptler daha önceden yapıldıysa birkaç örnek fotoğrafa bakarak fikir sahibi olabilirsin. Aynı şekilde otelin anlaşmalı olduğu çekim ekibinin geçmiş çalışmalarını incelemeyi rica ederek kendi fotoğrafçını getirip getirmeme konusunda net bir karar verebilirsin.

Eskişehir’de otelde düğün organizasyonunun hangi davet alanında yapmak istediğine karar vermeden önce mekanın hizmetleri hakkında fikir sahibi olmak isteyebilirsin. Örneğin; açık hava davet alanlarında, olası yağışlar için mutlaka önlem alınması gerekiyor. Buna benzer olarak, kapalı alanların havalandırılma sıklığı da oldukça önemli. Jeneratör bulunduran oteller biraz daha tercih edilebilir durumda. Düğününde aksaklık yaşanmasını istemeyiz.

Eskişehir otel balo salonu seçiminde mekanın kolay ulaşılabilir bir konumda olması avantaj sağlayacaktır. Üstüne bir de otopark ve vale hizmeti olan oteller diğerlerinden biraz daha öne geçebilir. Ayrıca, after party alanı olan otellerde bu hizmetin düğün paketi kapsamında olup olmadığını öğrenmek de mantıklı olacaktır. Bu davet alanında küçük bir gezi yapabilirsin.

Eskişehir düğün otelleri arasında seçim yaparken misafirlerine sunulacak menülerin çeşitliliği de önem taşıyacaktır. Zengin içerikli tabakların masalarda yer alması herkesi memnun etmen için bir fırsat. Bunun dışında, vegan ve vejetaryen gibi özel menü seçenekleri bulunan oteller bir adım öne çıkabilir. Bu sayede konuklarının davetinden keyif almamaları için hiçbir sebep olmayacaktır.

Tüm Otel Düğünleri