Hatay Otel Düğünleri

0 otel düğünleri bulundu.
Üzgünüz bir sonuç bulunamadı.

Hatay’daki Otel Düğünleri

Hatay otel düğünü yapılabilen onlarca mekana ev sahipliği yapıyor. Antakya ve İskenderun başta olmak üzere, tüm ilçelerde düğün oteli bulabilirsin. En fazla mekan seçeneğini sunan Antakya’yı İskenderun takip ediyor. Defne ilçesinde de birden fazla otele rastlayabilirsin. Arsuz, Belen, Dörtyol, Kırıkhan ve Samandağ’da da oteller yerini almış durumda.

Hatay düğün otellerinin çok çeşitli olduğunu söylemek mümkün. Burada 3 yıldızlı otel sayısı 4 ve 5 yıldızlılardan daha fazla. Hatay’da butik otel düğünü yapma seçeneğin de bulunuyor. 5 yıldızlı oteller Antakya ve İskenderun’da yer alıyor. Hatay’daki otellerin neredeyse tamamı şehir merkezinde bulunuyor. Dolayısıyla düğün otellerine ulaşım kolaylıkla sağlanabiliyor.

Hatay’da düğün yapılan otellerin misafir kapasiteleri birbirinden farklı. Hatay’da 100-200 kişilik oteller gibi 1.000-2.000 kişi kapasiteli oteller de bulunuyor. Antakya düğün otellerinin ortalama kapasitesiyse 100-200 kişi denebilir. Hatay’da 300-400 ve 500-750 kişilik oteller aynı sayıda. Kalabalık düğünler genellikle 5 yıldızlı otellerde yapılıyor. 3 yıldızlı otellerde de 1.000 kişiden fazla misafiri ağırlayabilirsin.

Hatay düğün otelleri arasında kapalı salonlarıyla faaliyet gösteren mekanlar daha fazla sayıda. Kapalı davet alanları genellikle kolonsuz ve yüksek tavanlı. Havuz başı düğünlerinin gerçekleşebildiği otellere rastlamak da mümkün. Hatay’da teras veya balkonunda kutlamalar yapabileceğin tesisler de var. Oteller büyük oranda şehir veya doğa manzaralı. Masmavi deniz manzarası eşliğinde düğün yapabileceğin oteller de bulabilirsin.

Hatay Otel Düğünleri Hizmet Paketleri

Hatay otel düğünlerinde birbirinden farklı olan hizmetlerin yanı sıra ortak olan imkanlar da bulabilirsin. Örneğin; ışık, ses ve sahne hizmetlerini neredeyse tüm oteller üstleniyor. Mekanları birbirinden ayıran ise bu hizmetlerin kalitesi oluyor. Hangi otel olursa olsun organizasyon sorumlusuyla çalışabiliyorsun. Bazı oteller kendi etkinlik firmanı getirmene müsaade ediyor.

Antakya düğün otellerinin çoğunda sen ve eşin için özel bir oda tahsis ediliyor. Burada hazırlıklarını rahatça yapabiliyorsun. Otellerin büyük çoğunluğu, müzik performansı ve fotoğraf çekimini de anlaşmalı oldukları ekipler sayesinde sunabiliyor. DJ veya orkestra seçenekleri sunan oteller çoğunlukta. Hatay’daki bazı oteller kendi çekim ekibini getirmeni uygun buluyor.

Hatay otelde düğün organizasyonlarında menü tadımının yanı sıra menüde değişiklik de ortak hizmetlerden biri. Damak zevkine göre belirlenen menüler, otellerin yemek servisi hizmeti sayesinde masalardaki yerlerini alıyor. Hatay’daki çoğu düğün otelinde özel menü seçenekleri bulunuyor. Çocuk misafirlere özel menüler gibi vegan, vejetaryen, diyabet ve kosher lezzetlerini düğününe dahil edebiliyorsun.

Antakya’da otel düğünü sonrasında after party yaparak eğlenebileceğin mekanlar da bulunuyor. Bu otellerde eğlenceye devam edebileceğin genellikle ayrı bir after party alanı yer alıyor. Bu hizmeti düğün paketine dahil eden çok az mekan var. Bunlara ek olarak, Hatay’da otopark hizmeti olan düğün otelleri çok sayıda. Vale imkanı olan mekanlara da rastlayabilirsin.

Hatay Otel Düğünleri Ücretleri

Hatay otel balo salonu fiyatları şehir genelinde kişi başı makul aralıkta seyrediyor. Otellerin yarısından çoğu bu aralıktaki rakamlarla hizmet veriyor. Az ücretlerle faaliyetlerine devam eden oteller de var. Fiyatı ortalamanın üzerine çıkan oteller, nadir de olsa Hatay’da bulunuyor. Buralarda otelin hizmet kalitesine göre fiyatlar değişiyor.

Hatay otel düğün fiyatları her çiftin bütçesine hitap edebiliyor. Ortalama rakamların ödendiği oteller çoğunlukta olduğu için balayına daha fazla bütçe ayırabilirsin. Otellerin fiyatları çoğunlukla hafta sonu daha yüksek. Tarihten etkilenmeyen oteller de var. Kokteyl paketlerini tercih ederek cep yakmayan şık bir otel düğünü yapabilirsin. Yemekli düğünler bir tık daha fazla ücretler ödemeni gerektirebiliyor.

“Hatay’da otelde düğün ne kadar” sorunun cevabı, burada alacağın hizmetlere göre farklılaşıyor. Otellerin hazırlamış olduğu düğün paketleri haricindeki hizmetler, ekstra ücrete tabi tutuluyor. Örneğin, after party düğün haricinde bir organizasyon olarak kabul edildiği için bu imkandan yararlanırsan yüksek bir fiyat teklifi alıyorsun. Belirlediğin konsept için temin edilen ek aksesuarlar da fiyatları değiştirebiliyor.

Hatay otelde düğün fiyatları, mekanın sahip olduğu yıldız sayısına göre de değişiyor. Örneğin; 5 yıldızlı otellerde ortalamanın altında fiyatlar yer almıyor. Düğünün hangi davet alanında gerçekleşeceği de oldukça belirleyici. Havuz başı düğünleri için daha fazla bütçe ayırmak gerekebiliyor. Davetli listenin uzunluğu da fiyatların belirlenmesinde rol oynayan etmenlerden biri.

Hatay otel düğünü fiyatları, servis edilecek lezzetlerin türüyle de bağlantılı. Hatay otellerinde yemekli düğünler için yüksek oranda en az iki farklı seçenek sunuluyor ve bunlar beyaz veya kırmızı etten oluşan menüler oluyor. Ana yemekler gibi seçilen mezeler, ara sıcaklar ve soğuklar da fiyatların kesinleşmesini sağlıyor. Kırmızı et menülerinin daha yüksek fiyatlı olduğunu görebilirsin.

Hatay’da Düğün Oteli Neye Göre Seçilir?

Hatay’da otelde düğün organizasyonu yaparken en önemli etmenlerden biri kuşkusuz konsept ve dekorasyon. Tasarımda kullanılacak aksesuarların modaya ve hayallerine uygun olması gerekiyor. Otelin sunduğu konsept seçeneği haricinde farklı bir fikrin varsa, bunu organizasyon ekibiyle paylaşman ve aksesuarları temin etme durumlarını öğrenmen gerekebilir. Dışarıdan etkinlik firmasıyla çalışmaya uygun olan mekanları bu yüzden tercih edebilirsin.

Hatay’da otelde düğün yaparken ikramların çeşitliliği önem taşıyan noktalardan biri. Menülerin diğer otellerden farklı olması, ziyafet vermeni sağlayabilir. Düğün pastanı yapıp yapmadıklarını da mutlaka teyit etmelisin. İstediğin aromaya uygun olan bir pasta yapamayan oteller olursa, farklı bir catering firmasına ihtiyaç duyma olasılığın yüksek denebilir. Bu da ek masraf yapmanı gerektiren bir durum.

Hatay otel balo salonu seçenekleri arasında balayı süiti hediye eden tesislere rastlayabilirsin. Düğün yorgunluğunu atman için bu iyi bir fırsat olabilir. Böyle bir hizmet sunan otelleri birbirinden ayıran ise genellikle mekanların imkanları oluyor. Örnek vermek gerekirse, odaya kahvaltı servisi yapan oteller diğerlerine göre bir tık daha önde olabiliyor.

Hatay düğün otellerinin konaklama kapasiteleri yıldız sayısına bağlı olarak değişiklik gösterebiliyor. Düğünün için şehir veya yurt dışından gelecek misafirlerini ev konforunda ağırlayabilmen için otel düğünü yapmak mantıklı bir fikir. Ayrıca otel seçiminde odaların büyüklüğü ve konaklayacak misafirlerine sunulacak hizmetlerin çeşitliliği de önem taşıyabilir. Dilersen otel yetkililerinden odalara göz atmak için ricada bulunabilirsin.

Tüm Otel Düğünleri