Sivas Otel Düğünleri

0 otel düğünleri bulundu.
Üzgünüz bir sonuç bulunamadı.

Sivas’taki Otel Düğünleri

Tarihte yıllarca Anadolu’nun gözdesi olmuş, zamanında birçok ticaret yolunun geçtiği, kültürler şehri Sivas. Eğer bu şehirde organizasyon gerçekleştirmeyi düşünüyorsan buradaki mekanları tanımalısın. Birbirinden farklı otellere ev sahipliği yapan Sivas’ta otellerde düğün, kına gecesi, doğum günü, baby shower, parti, nişan ve sünnet düğünleri gibi çeşitli organizasyonlara ev sahipliği yapılıyor.

3 ve altı yıldızlıların yanı sıra 4 ve 5 yıldızlı otellere de ev sahipliği yapıyor Sivas. Bu şehirde butik otel de bulabilirsin. Otellerin neredeyse hepsi Merkez ilçesinde yer alıyor. Divriği ve Suşehri ilçelerinde de az sayıda otel bulabilmen mümkün. Butik otel arayışındaysan Divriği’ye göz atabilirsin. 4 ve 5 yıldızlı oteller ise Merkez’de bulunuyor.

Sivas otel düğünü mekanlarında servis genellikle gece 10-11 civarında sona ererken; müzik de 11-12’ye kadar çalınıyor. 12’den sonra müziğe devam eden mekan pek bulunmuyor. Oteller çoğunlukla 100-200 kişilik. Fakat 200-300 ve 400-500 kişilik çok fazla mekan bulabilirsin. “Benim çok davetlim var.” diyorsan 750 kişiye kadar kapasiteye sahip Sivas otelde düğün mekanları bulabilmen de mümkün.

Otellerin birçoğu sadece kapalı alana sahip. Birkaç tane açık alana sahip mekan da bulunuyor. Neredeyse her Sivas otel balo salonu merkezi konumda yer alıyor. Çoğu yüksek tavana sahip ve kolonsuz salonlarıyla hizmet veriyorlar. Mekanların birçoğu şehir manzarasına sahip olsa da birkaç tane bahçe ve doğal manzaralı otel de mevcut.

Sivas Otel Düğünü Mekanları Tarafından Sunulan Hizmetler

Otellerin hepsi yemekli ve kokteylli menüler sunuyor. Bu menülerde değişiklik yapmana izin veren mekan sayısı da bir hayli fazla. Dışarıdan organizasyon firması veya catering firması getirmek istersen mekanların çoğundan izin var. Her mekan kendi organizasyon sorumlusuna sahip. İstersen düğününü bu organizasyon sorumlusuyla da planlayabilirsin. Otellerin çoğu otopark ve vale hizmeti de sağlıyor.

Sivas otel düğünlerinde sunulan hizmet, otelin türüne göre değişiklik gösteriyor. Butik otellerde yukarıda saydığımız, düğün için gerekli hizmetleri alabilirsin. 1 ve 3 yıldız arasındaki otellerde de bunlara ek olarak süsleme, gelin-damat odası, düğün pastası, müzisyen ve orkestra gibi hizmetler de sağlanıyor. Bu otellerde menüler oluşturulurken tadım yapabiliyor ve değişikliğe gidebiliyorsun.

Daha çok hizmetin pakete dahil olduğu bir düğün istersen 4 ve 5 yıldızlı otelleri öneririz. Bu otellerde diğer otellerin hizmetlerine artı olarak; yemekleri genellikle ödüllü aşçılar tarafından hazırlanıyor, yemekler yapılırken en sağlıklı ve doğal ürünler kullanılıyor, canlı performanslarla müzik hizmeti veriliyor ve istediğin konseptte süsleme yapılıyor. Ayrıca bütün mekanlara fotoğrafçı getirebiliyorsun.

Sivas Otel Düğünü Fiyatları Ortalama Ne Kadar?

Sivas otel balo salonu fiyatlarını değiştiren birkaç faktör bulunuyor. Bunlardan biri, otelin türü. 3 yıldız ve altı bir otel seçtiğinde çok uygun fiyatlarla düğün yapabilirken 5 yıldıza doğru çıktığında fiyatlar artıyor. Diğer bir etken ise konum. Divriği ve Suşehri ilçelerindeki mekanlar çok uygun fiyatlı. Merkez ilçesinde ise her türlü fiyat karşına çıkabiliyor.

Fiyatları etkileyen bir diğer faktör ise mekanın sahip olduğu özellikler. Çok uygun fiyatlı kolonsuz ve yüksek tavanlı salonlar bulabilirsin. Şehir dışındaki butik oteller de çok uygun fiyatlı oluyor. Eğer yemekli bir organizasyon yapmayı düşünüyorsan, kokteylli organizasyonlardan daha fazla ödeyebiliyorsun. Tabii ki menüdeki yemek tercihlerine göre de bu fiyat artabiliyor.

Sivas otelde düğün fiyatları çoğunlukla uygun olduğu için çok yüksek meblağlarda mekan pek görülmüyor. Ancak her bütçeye hitap ettiğini söyleyebiliriz. Mekanların çoğu, kişi başı uygun fiyatlara sahip. Kalanların çoğu da ortalama denebilecek bir fiyattan rezervasyon alıyor. En yüksek fiyatlı mekanlar ise ortalamanın üstünde rakamlar talep ediyor.

Sivas Düğün Otelleri Seçerken Nelere Dikkat Etmeli?

Tüm Otel Düğünleri