Adana Kır Düğünü Mekanları

24 kır düğünü mekanları bulundu.

Adana’daki Kır Düğünü Mekanları

Adana kır düğünü alanları açısından onlarca seçeneği inceleyebileceğin bir yer. Doğayla iç içe mekanların çok sayıda bulunduğu Adana’da, ister kalabalık istersen de butik bir düğün yapabiliyorsun. Adana’nın her köşesinde mutlaka bir kır düğün davet alanı bulunması da oldukça dikkat çekici bir özellik. Birbirinden güzel hizmetler ve dekorasyonlara sahip mekanları dilediğin gibi araştırabilirsin.

Adana kır düğünü salonları her ilçede en az bir tane olmak üzere bulunuyor. En fazla alternatife Çukurova’da rastlayabiliyorsun. Diğer ilçelerden birkaç kat daha fazla mekana sahip Çukurova’nın ardından Yüreğir ve Seyhan geliyor. Adnan Menderes, Ceyhan, Karaisalı, Kozan ve Yumurtalık ilçelerinde de şık kır düğünleri yapılabiliyor. Mekanların çoğu şehir merkezinde olduğundan ulaşım kolaylıkla sağlanabiliyor.

Adana kır düğünü mekanlarının çeşitli misafir kapasiteleri var. Burada çoğunlukla 500 kişiden fazla misafirin davet edildiği kır düğünleri yapılıyor. Bu kapasiteye sahip mekanlar, kır düğünü opsiyonlarının yarısından fazla. Butik düğünler için ise genellikle 200-300 kişilik mekanlar tercih ediliyor. Adana’da aynı anda açık ve kapalı davet alanlarına sahip kır düğünü mekanları oldukça fazla.

Kır düğünü Adana’da genellikle göl kenarında yapılıyor. Onlarca davet alanı göl manzarasına sahip. Kır düğününü havuz başında yapmak isteyen çiftlerin sayısı son zamanlarda artış gösteriyor. Adana’da bunun için birçok mekan var. Havuz başı düğünleri genellikle 750 kişiden daha fazla konuğu olan çiftler tarafından tercih ediliyor. Adana’da bahçe veya terasta da kır düğünü alanları bulunuyor.

Adana Kır Düğünü Hizmet Paketleri

Adana’da Kır Düğünü Ne Kadar?

Adana kır düğünü mekanları fiyatları çeşitli etmenlere bağlı. Burada fiyat tablosunda birden fazla aralık görebilirsin. Adana kır bahçesi fiyatlarının her bütçeye hitap eden rakamlardan oluştuğunu söyleyebiliriz. Genellikle organizasyon tarihi, mekanın konumu, sunulan hizmetler, misafir sayısı ve seçilen ikram paketleri fiyatlar üzerinde etkili oluyor. After party gibi ek hizmetler de ayrı şekilde değerlendiriliyor.

Adana kır düğün salonu fiyatları çoğunlukla hafta içi ve hafta sonunda farklılık gösteriyor. Kır düğünü mekanlarının büyük bir bölümünde hafta içi fiyatlar daha uygun aralıkta bulunuyor. Davet alanlarında genellikle kokteyl veya yemekli bir düğün organize ediliyor. Kokteylli düğünler çoğunlukla daha bütçe dostu olmakla beraber, aynı aralıkların uygulandığı mekanlara da rastlayabilirsin.

Adana kır düğün salonları fiyatlarını, oluşturulan menüler belirliyor diyebiliriz. Mekanların çoğunda standart menüler var ve bu lezzetleri tatma şansı sunuluyor. Hazırlanan fiks menülerde değiştirmek istediklerini belirterek damak zevkine uygun bir menü oluşturma şansın oluyor. Adana kır düğünü fiyatlarının netleşmesinde menülerdeki ana yemekler büyük rol sahibi. Beyaz et bir tık daha uygun fiyatlı oluyor.

Adana’da Kır Düğünü Mekanı Seçme Yöntemleri

Adana kır bahçeleri arasında kararsız kalmana hiç gerek yok. Birkaç püf noktaya dikkat ederek kendin için en uygun mekanı seçebilirsin. Öncelikle, misafir sayısını netleştirerek buna uygun bir davet alanı seçmek iyi olacaktır. Butik düğünlerin 500 kişiden fazla misafir kapasitesi olan mekanlarda gerçekleşmesi pek mantıklı olmuyor. Dolayısıyla tenha görünmeyecek bir davet alanı tercih edilebilir.

Adana kır bahçesi seçiminde önem verilmesi gereken diğer bir etmen ise mekanın konumu diyebiliriz. Misafirlerine yakın ilçelerdeki mekanları araştırmak iyi olabilir. Böylece uzun süren yolculukların önüne geçilebilir. Ayrıca, mekanların otopark kapasiteleri de oldukça önemli. Özel aracıyla ulaşım sağlayacak konuklarına büyük bir otopark sunan mekanlar bir tık daha öne çıkabilir.

Adana kır bahçesi düğününü etkileyebilecek havalara karşı önlem almasıyla artı puan alabilir. Yağmur gibi istenmeyen durumların açılır-kapanır tavanlarla veya tentelerle önüne geçen mekanlarda düğün yapmak daha kolay. Ek olarak, Adana’da jeneratör imkanı bulunan kır düğün bahçeleri de işini kolaylaştırabilir. Elektrik kesilmelerinden etkilenmeden hoş bir düğün gerçekleştirebilirsin.

Adana kır düğün yerlerinde hazırlanan menüler ve sunulan imkanlarla talep edilen ücretlerin birbirine uygun olması gerekir. Mekanların hazırladığı menülerin zengin ve doyurucu olması keyifli bir akşama adım atmanı sağlayabilir. Daha az lezzetin yer aldığı menülere ortalama rakamların üstünde fiyatlandırma uygulayan mekanlar, daha fazla bütçe ayırmanı gerektireceğinden pek hoş olmayacaktır.

Tüm Kır Düğünü Mekanları