Edirne Kır Düğünü Mekanları

3 kır düğünü mekanları bulundu.

Edirne’deki Kır Düğünü Mekanları

Osmanlı’ya başkentlik yapmış, bin yıllık tarihiyle birçok medeniyeti kucaklamış enfes bir şehir Edirne. Bu şehirde her türlü organizasyonun için uygun alan bulabilirsin. İster bir kına gecesi düzenle ister bir sünnet düğünü, bu güzel şehir yüzlerce mekanı ile seni bekliyor. Edirne’de düğün organizasyonu yapabilmen için birçok mekan bulunduğunu da söylemeden geçmeyelim.

Otelleri, salonları, restoranları, kulüp ve davet alanları ile her gün onlarca düğüne ev sahipliği yapıyor bu şehir. Kır düğünü Edirne’de yapabileceğin ideal bir organizasyon. Bu şehirde birbirinden güzel kır bahçeleri bulunuyor. Mekanların çoğu bahçe, kır ve doğa manzaralı. Edirne’nin tarihi yapılarına ve kalelerine eşlik eden de çok fazla sayıda kır bahçesi bulunuyor.

Edirne kır düğün salonlarının neredeyse hepsinde doğal çim alan ve yemyeşil bahçe mevcut. Havuz başı olan mekan da bulabiliyorsun bu şehirde. Neredeyse her mekan açık alanının yanı sıra kapalı salona da sahip. Bu salonların çoğu ise yüksek tavanlı ve kolonsuz. Salonları açılır kapanır tavana sahip mekanlar da bulabiliyorsun.

Edirne kır düğünü mekanları çeşitli kapasitelere sahip. Davetli listen kaç kişilik olursa olsun sana uygun bir mekan bulabileceğine eminiz. Edirne kır düğünü salonlarının çoğu 750-1000 kişilik. Ancak daha az konuğu olan çiftler için 200-300 kişilik mekanlar da mevcut. “Bu salonlar bana dar gelir.” diyorsan 1000-2000 kişi kapasiteli Edirne kır bahçelerini de tercih edebilirsin.

Çoğu kır bahçesi Edirne’de merkezi bir konumda yer alıyor. Bu kır bahçelerinin yarısından fazlası Edirne’nin Merkez ilçesinde bulunuyor. Keşan ilçesinde de çok sayıda kır düğünü mekanı bulabilirsin. Bu iki ilçe dışında ise Enez’de de kır düğünü mekanı yer alıyor. Özellikle şehrin gürültüsünden uzak düğün yapmak isteyen çiftler Enez ve Keşan ilçelerine göz atmalılar.

Edirne Kır Düğününde Sunulan Hizmetler

Edirne kır düğünü organizasyonu dahilinde alacağın hizmetler mekandan mekana değişiklik gösteriyor. Mekanların hepsi organizasyon sorumlusuna sahip. Bu organizasyon sorumlusu ile senin isteklerin göz önünde bulundurularak düğünün planlanıyor, süslemeler yapılıyor ve ayrıntılar hallediliyor. Bu sayede sen de düğün arifesi döneminde sorumluluğu devrederek rahatlayabiliyorsun. Dışarıdan organizasyon firması getirmene de neredeyse bütün mekanlar izin veriyor.

Çoğu Edirne kır bahçesi oldukça sade ve şık bir dekorasyona sahip. Düğünün için aralarından seçebileceğin rustik, vintage veya bohem konseptler arasından istediğiniz tercih edebiliyorsun. Mekanların çoğuna beyaz renkler hakim; istediğin bir renk olduğunda o renkte giydirmeler de yapılabiliyor. Mekanların çoğunda nikah seremonisi süslemesi de yapılıyor ve misafirlerinin dans etmesi için pist kuruluyor.

Neredeyse her Edirne kır davet bahçesinde yemekli veya kokteylli düğün menüleri arasından tercih yapabiliyorsun. Bu menülerde Edirne’nin tarihi mutfağından enfes yemekler, zeytinyağlılar, mezeler, deniz ürünleri ve et yemekleri gibi birçok çeşit arasından tercih yapabiliyorsun. Menü tadımı ve değişiklik imkanı da sağlayan birçok mekan var. Mekanların çoğu pasta ve kesim hizmetini de sağlıyor.

Edirne’de farklı konseptlerde dans ekipleri ve sahne hizmeti sağlayan mekanlar çoğunlukta. Bu mekanlar genellikle müzisyen veya orkestra gibi sanatçılarla da anlaşıyor. Mekanların bazılarında fotoğraf ve video çekim hizmeti de veriliyor. Neredeyse bütün mekanlara dışarıdan fotoğrafçı getirebiliyorsun. Yine dışarıdan anlaşacağın catering firmalarıyla da uyumlu çalışan mekanlar da bulunuyor.

Edirne Kır Bahçesi Fiyatları Nasıl?

Edirne kır düğünü fiyatları birçok etkene göre değişiklik gösterebiliyor. Ancak mekanların nerdeyse her bütçeye hitap ettiğini söylemek mümkün. Mekanların çoğunun yemekli düğünler için kişi başı fiyatları gayet uygun. Edirne’de uçuk rakamlar görülmüyor. En yüksek fiyatlı mekanlar dahi ortalamanın biraz üzerinde rakamlarla düğün yapıyor.

Açılır-kapanır tavanlı mekanlar biraz daha yüksek fiyatlı olabiliyor. Orman içindeki mekanlarda da genellikle fiyatlar birazcık daha yüksek. Manzara da fiyata etki edebiliyor. Örneğin panoramik manzaralı bir mekan daha yüksek fiyatlara sahip olabiliyor. Edirne kır düğün salonu fiyatları, eğer seçtiğin pakete dahil olmayan ek hizmetler de istersen muhtemelen artış gösterecektir.

Edirne kır düğün fiyatlarını en çok etkileyen faktörlerden birisi ise seçeceğin düğün menüsü. Yemekli menüler, yemeksiz ve kokteyl menülerden daha yüksek fiyatlı oluyor. Eğer mekan ordövr menüye sahipse bu menüler ise daha ortalama fiyatlara sahip olabiliyor. Menü içeriğinde ne kadar zahmetli ve maliyetli yemekler istersen fiyatta da muhtemelen o oranda artış olacaktır.

Edirne’de Kır Bahçesi Seçerken Nelere Dikkat Etmelisin?

Tüm Kır Düğünü Mekanları