Kayseri Kır Düğünü Mekanları

7 kır düğünü mekanları bulundu.

Kayseri’deki Kır Düğünü Mekanları

Ünlü Erciyes‘i ve köklü tarihi eserleri ile İç Anadolu’muzun en güzel şehirlerinden biri Kayseri. Bu şehirde gezilip görülecek çok yer var bu yüzden düğününe şehir dışından gelecek konukların varsa onlara şehri de gezmeleri için birkaç gün erken gelmelerini önerebilirsin. Kayseri’de nerelerde düğün yapabilirim diye sorarsan da seçeneğin çok.

Bu şehirde düğününü yapman için birbirinden güzel salonlar, oteller, tarihi düğün mekanları, sosyal tesisler, kulüp ve davet alanları mevcut. Özellikle yaz aylarının favori organizasyonlarından kır düğünü yapman da konuklarını mutlu edecektir. Kır düğünü Kayseri’de evlenmek için çok güzel bir seçenek. Şehirde birbirinden güzel ve nezih kır bahçeleri mevcut.

Bu şehirdeki kır mekanlarının çoğu hem açık hem kapalı alanlara sahip. Mekanların çoğu havuz başı. Kapalı alanlı mekanlarda ise çoğunlukla kolonsuz ve yüksek tavanlı salonlar bulunuyor. Balkonlu ve teraslı da çok sayıda mekan var. Cam ve açılır-kapanır tavanlı mekanlar da bulabilirsin. Kayseri düğün salonları kır manzarasına ve doğal çim alanlı bahçelere sahip.

Kayseri kır düğünü salonlarının kapasiteleri de değişiklik gösterebiliyor. 300 kişiden az davetli listesine sahip butik düğünler için Kayseri kır mekanları çok uygun olmayabilir. Ancak mekanlara sorarak uygun hale getirme şansın da var. Mekanların çoğu ise 750-1000 veya 1000-2000 kişilik büyük mekanlar. Az sayıda da olsa 300-400 ve 500-700 kişiye uygun mekanlar bulabilirsin.

Kayseri’de şehir merkezine yakın pek çok mekan bulabileceğin gibi, düğününü şehrin gürültüsünden uzak bir konumda veya orman içinde yapmak istersen de sana uygun harika mekanlar bulabiliyorsun. Kayseri kır düğün salonlarının çoğu Melikgazi ilçesinde yer alıyor. Ancak Kocasinan, Develi, İncesu ve Talas ilçelerinde de yeterli sayıda mekan bulabilirsin.

Kayseri’de Kır Düğünü Mekanları Hangi Hizmetleri Sunuyor?

Kayseri denildiğinde, akla bu şehrin nefis mutfağı gelir. Düğününde konuklarına bu şehrin yöresel yemeklerini tattırmak istersen mekanların yemekli menülerinden birini tercih edebilirsin. Mekanların ana yemekli menülerinde genellikle kırmızı ve beyaz etli seçenekler mevcut. Ordövr tabaklı ve ara sıcaklı menülerden birini de tercih edebilirsin. Bu menüler dışında ise kokteylli menüleri seçebiliyorsun.

Kayseri kır düğün yerlerinin nerdeyse hepsinde menü tadımı ve menüde değişiklik imkanları sağlanıyor. Bu yüzden aklın düğün menüsünde kalmıyor. Yemekler mekanlarda gayet kaliteli ve taze malzemeler kullanılarak hazırlanıyor. Her kır bahçesinde mevcut olan servis ekipleri ise hazırlanan yemekleri hızlıca konuklarına sunuyor. İstersen düğün pastası ve seremoni hizmeti de sağlanabiliyor.

Kayseri kır düğünü mekanlarının birçoğunda gelin ve damat hazırlık odaları mevcut. Bazı mekanlarda minik konuklarını eğlendirmesi için oyun alanı ve palyaço gibi olanaklar da bulunuyor. Düğününü ise mekanlarda bulunan organizasyon sorumluları planlayarak senin isteklerine göre hazırlıyorlar. Çoğu mekanda birçok konsept yapılabiliyor. İstersen dışarıdan organizasyon firması da getirebiliyorsun.

Müzik hizmeti ise yine mekanların çoğu tarafından sağlanıyor. Canlı müzik gerçekleştirmesi için orkestra ve müzisyen hizmeti sunan mekanlar da var. Birçok Kayseri kır bahçesi, fotoğraf ve video çekim hizmeti de sunuyor. Mekanlara ise kaliteli ışık, ses ve sahne ekipmanları ile geniş pistler kuruluyor. Otopark ise bütün Kayseri kır bahçelerinde bulabileceğin bir hizmet.

Kayseri Kır Düğün Salonu Fiyatları Nasıl?

Kır düğün salonu Kayseri’de çoğu bütçe aralığına hitap ediyor. Fiyatlar birçok faktöre göre değişebiliyor. Kale ve tarihi manzaralı mekanlar genellikle daha yüksek fiyatlı. Açılır-kapanır veya yüksek tavanlı, balkonlu ve kolonsuz salonlara sahip salonlar için de biraz daha fazla ödemen gerekebiliyor. Panoramik veya dere ve nehir manzaralarına sahip mekanlar da biraz yüksek fiyatlı olabiliyor.

Konum da Kayseri kır bahçesi fiyatlarını değiştiren bir başka özellik olabiliyor. Develi ve Talas ilçelerindeki mekanlar çok uygun fiyatlara sahip. İncesu ve Kocasinan ilçelerinde ise mekanlar tarihi manzaralara ve büyük tesislere sahip oldukları için daha yüksek fiyatlı. Melikgazi ilçesinde ise her bütçeye uygun fiyatlı mekan bulmak mümkün.

Kayseri kır düğünü fiyatlarını etkileyen diğer şey ise seçeceğin düğün menüsü. Yemekli menüler kokteyli ve ordövr tabaklı menülerden daha yüksek fiyatlı olabiliyor. En uygun fiyatlı seçenek ise kokteylli menüler. Menüdeki yemekler kırmızı etli veya deniz mahsullü yemekler gibi daha maliyetli veya yapımı zor oldukça fiyatta da artış gözlemlenebiliyor.

Kır Bahçesi Kayseri’de Nelere Dikkat Edilerek Seçilir?

Tüm Kır Düğünü Mekanları