Diyarbakır Kır Düğünü Mekanları

2 kır düğünü mekanları bulundu.

Diyarbakır’daki Kır Düğünü Mekanları

Köklü tarihi, cana yakın halkı, gelenekleri ve eşsiz doğası ile Diyarbakır apayrı güzellikte bir şehir. Bu şehirde ister düğün ister kına gecesi istersen de baby shower gibi birçok organizasyonunu gerçekleştirebilirsin. Eğer düğün arifesindeysen ve Diyarbakır’da mekan arayışındaysan, çok fazla seçeneğe sahipsin. Bu şehirde düğün yapabileceğin oteller, kulüpler ve salonlar bulabilirsin.

Her gelinin hayali bir kır düğünü yapmak istersen, Diyarbakır kır bahçelerine göz atabilirsin. Bu kır mekanları genellikle merkezi ve kolay ulaşılabilir konumlarda yer alıyorlar. Çoğunda bahçe ve çim alan bulunuyor. Havuz başı da çok fazla sayıda Diyarbakır kır bahçesi bulabilirsin. Kapalı alanlara sahip mekanların neredeyse hepsi kolonsuz. Yüksek tavanlı mekanlar da mevcut.

Dere ve nehir manzaralı Diyarbakır kır düğün salonlarının yanı sıra park, kır, şehir, bahçe ve doğa gibi çeşitli manzaralara sahip mekanlar bulabilirsin. Diyarbakır’da kır düğünü mekanları yoğunluklu olarak Yenişehir ve Sur ilçelerinde yer alıyor. Bağlar ilçesinde de kır bahçesi bulunuyor. Bu mekanların neredeyse yarısı hem açık hem kapalı alanlara sahip.

Diyarbakır’da kır düğün salonlarının kapasitesi ise genellikle çok fazla. Mekanların çoğu 750-1000 veya 1000-2000 kişilik. Daha kalabalık mekanlar da mevcut. Bu bahçeler de 2000-3000 kişilik. Eğer daha butik düğün düşünüyorsan Diyarbakır kır düğünü mekanlarında az kapasiteli yerler fazla değil. Diyarbakır kır düğünü mekanlarında servis 22:00’de de 01:00’de de bitebiliyor. Müzik ise 23:00’te sonlanıyor.

Diyarbakır Kır Düğünü Organizasyonunda Sunulan Hizmetler

Diyarbakır kır düğünü salonları tarafından verilen hizmetlerin başında organizasyon sorumlusu geliyor. Neredeyse her mekanda düğünün profesyonel organizasyon sorumlusu tarafından planlanıyor. Süsleme ve dekorasyon da genellikle senin isteklerin de göz önünde bulundurularak bu sorumlular tarafından hazırlanıyor. Giydirmeler ve aksesuarlar senin istediğin renklere göre seçiliyor. Bu mekanlarda ağaçlara asılan ışıklandırmalar ile kır düğünü ambiyansı veriliyor.

Diyarbakır kır bahçesi düğünleri dahilinde verilen bir diğer hizmetse müzik oluyor. Buradaki mekanlar ödüllü veya profesyonel müzisyenler ile sahne hizmeti verebiliyor. Işık, ses ve sahne hizmeti; kaliteli cihazlarla kuruluyor. Fotoğraf ve video ekibi ile çekim hizmeti sağlayan mekan sayısı da bir hayli fazla. Neredeyse tüm mekanlara kendi anlaşacağın fotoğraf ekibini getirebilirsin.

Kır düğün salonu Diyarbakır’da yapacağın düğünlerde genellikle hazırlanman için gelin odası da tahsis ediliyor. Bu mekanlarda enfes yemekler bulabilirsin. Genellikle mekanlar en az iki çeşit düğün menüsü sağlıyor. Kokteylli ve yemekli bu menülerden istediğini seçebiliyorsun. Tüm yemekler mekanın kendi bünyesindeki aşçılar tarafından veya anlaşmalı firmalar aracılığı ile hazırlanıyor.

Kokteylli menülerde peynir, kuru ve yaş pasta, çerez ve meşrubat gibi atıştırmalıklar bulunurken; yemekli menülerde tandırlar, güveçler gibi yöresel lezzetlerin yanında börek, pilav ve salata yer alabiliyor. Bazı mekanlarda deniz mahsullü salatalar veya ıspanak sote gibi daha hafif lezzetler de bulabilirsin. Birçok mekan menü tadımı ve menüde değişiklik yapmana izin veriyor.

Diyarbakır Kır Düğün Salonu Fiyatları Ortalama Ne Kadar?

Kır düğünü Diyarbakır’da gerçekleştirmeyi düşünen çiftler, fiyatları görünce oldukça mutlu oluyorlar. Çünkü Diyarbakır kır düğünü fiyatları oldukça bütçe dostu. Buradaki mekanların çoğunun fiyatı uygun veya ortalamada seyrediyor. En lüks Diyarbakır kır bahçesi fiyatları ise ortalamanın üstüne çıkabiliyor. Fiyatlar kişi başı olduğu için davetli sayın arttıkça fiyat da artıyor.

Yenişehir ilçesinde her bütçeye uygun fiyatlar görmek mümkünken, Sur ilçesinde fiyatlar genellikle daha ortalama. En uygun Diyarbakır kır düğün fiyatları ise Bağlar ilçesinde bulunuyor. Havuz başı bir mekan olması fiyatta değişikliğe yol açmıyor. Çok uygun fiyatlara da havuz başı mekanlar bulunabiliyor. Ancak nehir manzaralı bir mekan için biraz fazla fiyat ödemek gerekebiliyor.

Fiyatlar, seçeceğin düğün menüsüne göre değişiklik gösteriyor. Genellikle ekonomik menülerde kokteyller, yaş ve kuru pastalar, meşrubatlar, peynir tabakları ve çerezler gibi daha hafif yiyecekler bulunuyor. Yemekli menülerde ise çeşit ve maliyet arttıkça fiyatta da artış oluyor. Diyarbakır’da kır düğünü için ne kadar erken anlaşma sağlarsan, mekanlar o kadar güzel indirimler yapıyor.

Diyarbakır’da Kır Düğünü Mekanları Seçilirken Nelere Dikkat Edilmeli?

Tüm Kır Düğünü Mekanları