Antalya Kır Düğünü Mekanları

20 kır düğünü mekanları bulundu.

Antalya’daki Kır Düğünü Mekanları

Akdeniz’in en sevilen şehirlerinden birisi olan Antalya’da düğününü organize edebileceğin onlarca mekan seçeneği bulunuyor. Kır düğünü mekanları çiftler tarafından rağbet görüyor. Şehirdeki kır düğünü mekanlarının büyük bir kısmı Konyaaltı, Kepez ve Muratpaşa ilçelerinde konumlandırılıyor. Bu ilçelerde bulunan kır bahçeleri uygun ve ortalama fiyatlar karşılığında pek çok hizmet sunuyor.

Çiftler Antalya kır düğün yerlerinde yakın çevresiyle birlikte samimi butik bir organizasyon yapabiliyor. Butik konseptli düğün mekanları; Konyaaltı, Muratpaşa, Kaş ve Kemer’de yer alıyor. Çiftler butik organizasyonlar yerine kalabalık bir düğün yapmayı da tercih edebiliyor. Şehirdeki yüksek kapasiteli mekan seçenekleri bir hayli fazla. Kapasitesi yüksek olan mekanların çoğu Konyaaltı, Muratpaşa ve Kepez’de bulunuyor.

Şehirde uygun, ortalama ya da daha yüksek fiyatlar karşılığında hizmet alabileceğin mekan opsiyonları bulunuyor. Bunların büyük bir kısmı bütçe dostu fiyatlarıyla öne çıkıyor. Uygun fiyatlı Antalya kır bahçelerinin çoğu Konyaaltı’nda yer alıyor. Çiftler bu ilçelerdeki mekanlarda butik veya yüksek kapasiteli organizasyonlar düzenleyebiliyor. Bu mekanların çoğu açık ve kapalı davet alanlarında hizmet veriyor.

Antalya açık hava düğün mekanları arasında birçok opsiyon bulunuyor. Çiftler düğün organizasyonlarını; havuz başında, kır bahçesinde ve orman içinde gerçekleştirebiliyor. Dere, göl ya da deniz kenarında konumlandırılan düğün mekanları çiftler tarafından sıkça tercih ediliyor. Deniz kenarında hizmet veren davet alanları; Muratpaşa, Konyaaltı, Alanya, Kemer ve Aksu ilçelerinde yer alıyor.

Mavi ile yeşil tonlarının ahenkle bir arada bulunduğu Antalya’da kır düğünü mekanlarının şahane manzaraları bulunuyor. Davet alanlarının büyük bir kısmı doğa, bahçe, kır, orman, panoramik ve deniz manzaralı olmasıyla ön plana çıkıyor. Bunların yanı sıra şehirde; nehir, ada, göl, kale, park, şehir ve tarihi yer manzaralı düğün mekanları da yer alıyor.

Antalya Kır Düğünü Fiyatları

Antalya kır düğünü mekanları fiyatlarının genel anlamda cep dostu olduğunu söyleyebiliriz. Fakat ödeyeceğin tutarı mekan fiyatlarının yanı sıra başka unsurlar da etkiliyor. Kokteylli düğünler yemekli bir organizasyona göre daha uygun fiyatlı olabiliyor. Mekanların hafta içi ve hafta sonu seçeneklerinin fiyatları değişiklik gösterebiliyor. Aldığın ek hizmetler, menü seçimin ve davetli sayın ödeyeceğin tutarı belirliyor.

Antalya kır düğün fiyatları ortalamanın da altında olan mekanlar uygun kategorisinde öne çıkıyor. Uygun fiyatlı mekanlar; Konyaaltı, Muratpaşa, Serik, Manavgat ve Döşemealtı’nda konumlandırılıyor. Bu mekanların çoğu yüksek konuk kapasiteli organizasyonlara ev sahipliği yapıyor. Uygun fiyatlı Antalya kır bahçesi mekanlarının neredeyse tamamı hem açık hem de kapalı davet alanlarında hizmet veriyor.

Antalya kır düğün salonu fiyatları ortalamada seyreden mekanlar; Konyaaltı, Muratpaşa, Kepez, Döşemealtı, Aksu ve Alanya’da yer alıyor. Bu ilçelerde deniz, dere ve göl kenarında konumlandırılmış olan ortalama fiyatlı kır düğünü mekanları bulunuyor. Ortalama fiyatlı mekanların bir kısmında indirim ve kampanya olanakları oluyor. Çiftler bu kampanyalardan yararlanarak daha uygun fiyatlı bir düğün organizasyonu yapabiliyor.

Şehirde, fiyatları ortalamanın bir tık üzerinde olan kır bahçeleri de bulunuyor. Bu kır bahçeleri; Aksu, Alanya, Kemer, Konyaaltı ve Muratpaşa ilçelerinde yer alıyor. Bu kategorideki doğa, orman, bahçe ve deniz manzaralı davet alanları bir hayli dikkat çekiyor. Fiyatları ortalamanın üzerinde seyreden kır düğünü yerlerinin büyük bir kısmı çiftlere zengin hizmet içerikleri sunuyor.

Kır düğünü fiyatları Antalya’daki diğer mekanlara göre daha yüksek olan mekanlar Kaş ile Kumluca’da konumlandırılıyor. Bu ilçelerde yer alan yüksek fiyatlı davet alanları en fazla 400 konuğuna ev sahipliği yapabiliyor. Lüks hizmet opsiyonları sunan yüksek fiyatlı mekanlar, modern tarzdaki dekorasyon ve süslemeleriyle hem çiftleri hem de konukları kendine hayran bırakıyor.

Antalya Kır Düğünü Yerlerindeki Hizmetler

Antalya kır düğünü organizasyonun için mekanlar pek çok hizmet sunuyor. Çoğu kır düğünü yeri organizasyon sorumlusuyla birlikte çalışıyor. Organizasyon sorumlusu düğün süreciyle alakalı birçok konuda çiftlere yardımcı oluyor. Düğün planlaması, mekan dekorasyonu ve süslemelerle organizasyon sorumlusu ilgileniyor. Çiftler dilerlerse dışarıdan farklı bir ekiple de çalışabiliyor. Davet alanlarının büyük bir kısmı buna müsaade ediyor.

Çiftler Antalya kır düğünü salonlarında ister yemekli isterlerse de kokteylli organizasyonlar gerçekleştirebiliyor. Mekanlarda hazırlanan menü ve sunulan ikramlık çeşitleri farklılık gösterebiliyor. Ana yemeklerde genellikle Türk mutfağının sevilen lezzetleri bulunuyor. Fakat şehirdeki bazı mekanlarda dünya mutfağının bilinen yemekleri de hazırlanabiliyor. Usta şeflerin hazırladığı nefis yemekler tecrübeli garsonlar tarafından çiftlere ve konuklara sunuluyor.

Antalya kır düğünü konseptinin olmazsa olmaz hizmetlerinin başında müzik ve eğlence geliyor. Mekanların neredeyse tamamında ışık, ses ve sahne hizmetleri bulunuyor. Canlı müzik hizmetinin olduğu mekanlar epey rağbet görüyor. Bazı mekanlar; orkestra, DJ, ses sanatçısı ve müzisyenlerle birlikte çalışmayı tercih ediyor. After party alanı ve DJ performansının bulunduğu mekanlarda eğlence sabahlara kadar sürüyor.

Kır bahçesi Antalya mekanlarının çoğunun anlaşmalı olduğu fotoğrafçı ve kameraman bulunuyor. Tüm düğün organizasyonu çekim ekibi tarafından kayıt altına alınıyor. Çiftler arzu ederlerse kendi tarzlarına uygun çekimleri yapan bir ekiple de çalışabiliyor. Şehirdeki kır düğünü mekanlarının bazılarında; engelli girişi, hazırlık odası ve otopark yer alıyor. Bazı mekanlarda vale hizmeti de sunulabiliyor.

Açık ve kapalı davet alanlarında da birbirinden farklı hizmetler olabiliyor. Antalya’daki açık davet alanlarının bir kısmı olumsuz hava koşullarına karşı önlemler alıyor. Bazı mekanlarda tente sistemleri ile açılır-kapanır tavan bulunuyor. Şehirde cam tavanlı salonlar da hizmet veriyor. Kapalı davet alanlarının büyük bir kısmı kolonsuz ve yüksek tavanlı yapısıyla dikkat çekiyor.

Antalya Kır Düğünü Mekanlarını Seçmenin Püf Noktaları

Tüm Kır Düğünü Mekanları