Bursa Kır Düğünü Mekanları

45 kır düğünü mekanları bulundu.

Bursa’daki Kır Düğünü Mekanları

Enfes tarihi dokusu ile apayrı bir şehrimiz Bursa. Yıllarca devletlerin gözdesi olmuş, çeşitli medeniyetlere ev sahipliği yapmış ve bu nedenle çok zengin bir kültüre sahip olmuş bu şehirde evlenmek güzel bir ayrıcalık. Düğününü yapabilmen için birçok sosyal tesise, otele, restorana, kulüplere ve salonlara sahip bu şehirde rahatlıkla zevkine göre bir mekan bulabilirsin.

Bu şehirde düğün dışında; nişan, kına, doğum günü, baby shower, açılış, mezuniyet gibi ihtiyacın olan her organizasyonu gerçekleştirebilmen için mekan bulunduğunu da söylemeden geçmeyelim. Eğer her çiftin hayali bir kır düğünü ile dünyaevine girmeyi düşünüyorsan da Bursa seni muhteşem doğası ile bekliyor. Bursa kır bahçelerinin çoğunda yemyeşil bahçe ve çim alan mevcut.

Bursa kır düğünü salonlarının yarısından fazlasında açık alanın yanında kapalı alan da var. Düğününü bu alanlarda gerçekleştirebilirsin. Bu kapalı alanlar arasından açılır-kapanır tavanlı birçok mekan bulunuyor. Balkonlu, teraslı veya cam tavanlı Bursa kır düğünü mekanları da bulabilirsin. Bursa’daki kır düğün salonlarının kapalı alanları çoğunlukla yüksek tavanlı ve kolonsuz.

Bu şehirde çok fazla havuz başı kır bahçesi bulabilirsin. Bursa kır düğünü mekanları arasında deniz ve dere kenarında bulunan çok fazla mekan da mevcut. Yeşil Bursa’mızın tertemiz havası eşliğinde evlenmek istersen ormanın içindeki çok sayıdaki mekanlara göz atabilirsin. Mekanların çoğu şehrin merkezi konumlarında yer alırken, şehrin gürültüsünden uzakta da çok sayıda mekan bulunuyor.

Bursa açık hava düğün mekanları en fazla Osmangazi ve Nilüfer ilçelerinde yer alıyor. Mudanya, Yıldırım, Gemlik, İnegöl ilçelerinde de birçok mekan bulunuyor. Bursa’da kır düğünü mekanları; İznik, Karacabey, Keles ve Orhangazi ilçelerinde de mevcut ancak diğer ilçeler kadar fazla sayıda bulunmuyor. Karacabey, Mudanya ve Gemlik ilçelerinde denize bakan mekanlar bulabilirsin.

Bursa kır düğün yerlerinin manzaraları değişiklik gösteriyor. Orman, kır, bahçe ve doğa manzaralı çok mekan var. Bursa’nın tarihi ve panoramik manzarasına eşlik eden mekan sayısı da çok fazla. Bu mekanlar dışında; göl, dere, nehir ve deniz manzaralı mekanlar da bulunabiliyor. İster 50 ister 3000’den fazla kişilik organizasyon gerçekleştir, sana uygun mekan muhakkak mevcut.

Bursa Kır Düğünü Organizasyonunda Sunulan Hizmetler

Bursa’da kır düğün salonlarında sunulan hizmetler değişiklik gösteriyor. Ancak bütün mekanlarda düğününü planlayacak organizasyon sorumluları bulunuyor. Bu ekiple konuşarak istediğin konseptleri ve renkleri anlattığında sana en uygun süslemeleri yapıyorlar. Bursa’da kır düğün salonlarının birçoğu sade ve oldukça şık bir süsleme gerçekleştiriyor. Çoğu mekana dışarıdan anlaşacağın organizasyon firmalarını da getirebiliyorsun.

Bursa kır nikahı ve düğünü dahilinde yemekli ve kokteylli farklı menülerden sana en uygun olanı seçebilirsin. Her mekan farklı menü içeriklerine sahip. Bursa’nın enfes yemek kültüründen lezzetler ve dünya mutfağından yemekler barındıran yemekli menülerden birini tercih ettiğinde, menü tadımı ve menüde değişiklik imkanlarını sağlayan çok fazla mekan var.

Farklı beslenme tercihleri olan konukların için özel menüler hazırlayan mekan sayısı da çok fazla. Düğün pastası ve seremoni hizmetlerini sağlayan mekanlar da bulunuyor. Mekanlara dışarıdan catering firması getirilmesinde de çoğunlukla izin veriliyor. Servis ekibi ise her mekanda bulabileceğin bir hizmet. Yemek ve atıştırmalıklar, tüm gece sıcak ve hızlı bir şekilde servis ediliyor.

Birçok Bursa kır bahçesi, müzisyen veya orkestra da sağlıyor. Neredeyse hepsinde son teknoloji ses ve sahne sistemleri kurulduğu için müzik konusunda sorun yaşamıyorsun. Tüm mekanlara kendin anlaşacağın müzisyen veya orkestrayı getirebilirsin. Fotoğraf ve video çekim hizmeti de çok fazla mekan tarafından sağlanıyor. Bu hizmeti sağlayan veya sağlamayan tüm mekanlara anlaşacağın fotoğraf ekibini getirebilirsin.

Bursa kır bahçesi düğün mekanları arasında karşılama hizmetleri, hazırlık odaları gibi hizmetler ve daha fazlasını sağlayan birçok mekan var. Bu mekanların çoğunda otopark hizmeti de veriliyor. Otopark hizmetinin yanı sıra vale hizmeti veren mekanlar da mevcut. Bursa kır nişan mekanları ve düğün mekanlarında verilen hizmetler seçeceğin paketlere göre değişiklik gösterebiliyor.

Bursa Kır Düğünü Mekanları ve Fiyatları

Bursa kır düğünü fiyatları her bütçeye hitap ediyor. Fiyatlar, kişi başı çok uygun rakamlardan başlayarak hizmet çeşitliliğine göre yükselebiliyor. Bu fiyatlar kişi başı olduğu için konuk sayın arttıkça ödeyeceğin miktar da artış gösterecektir. Ortalama Bursa kır düğün salonu fiyatları ise makul rakamlarda seyrediyor.

Minimum yemekli fiyatlar biraz daha yüksek ancak kokteylli bir düğün yapmak istersen daha düşük maliyetli olacaktır. Menü içeriği ne kadar fazla ve maliyetliyse fiyatta o kadar artış gözlemlenebiliyor. Konum da fiyatlarda değişiklik yapan bir diğer faktör. Mekanın cam tavanlı veya körfez manzaralı olması gibi özellikler fiyatta artış yaratabiliyor.

Bursa kır düğün fiyatları bazı ilçelerdeki mekanlarda daha uygun olabiliyor. Örneğin İnegöl, İznik, Karacabey, Keles, Mudanya, Mustafakemalpaşa ve Yıldırım ilçelerinde genellikle uygun fiyatlı mekanlar yer alıyor. Nilüfer ilçesindeki mekanlar gibi, Bursa Osmangazi kır düğün salonları da her bütçeye hitap ediyor. Gemlik ilçesinde ise daha çok orta fiyat mekanlar yer alıyor.

Düğün mekanının paket dahilinde sunmadığı ancak senin istediğin ekstra hizmetler varsa, fiyatta da artış olabileceğini belirtelim. Bursa kır düğünü yerleri arasından bütçene ve isteklerine göre bir mekan bulabilmen çok kolay. Özellikle birçok mekan çok güzel kampanyalar yapıyor. Düğünden önceki tarihlerde mekanla anlaştığın takdirde de çok güzel erken rezervasyon fırsatları seni bekliyor.

Kır Düğün Salonu Bursa’da Neye Göre Seçilir?

Tüm Kır Düğünü Mekanları