İstanbul Kır Düğünü Mekanları

234 kır düğünü mekanları bulundu.

İstanbul’daki Kır Düğünü Mekanları

Kır düğünü İstanbul’da hakkını vererek yapabileceğiniz bir organizasyon! Şehrin yeşil alanlarında, deniz kenarındaki ormanlık bölgelerinde kurulmuş olan kır düğünü mekanlarına ilgi çok yoğun oluyor. Buradaki mekanların kapasitesi çok yüksek rakamlara çıkabiliyor. Yani İstanbul’da 3 bin kişiye kadar davetli ağırlayabileceğin kır bahçeleri dahi bulabiliyorsun. Butik etkinlikler için de seçenekler bulunuyor tabii.

İstanbul Anadolu Yakası kır düğünü mekanlarının büyük bir kısmı Beykoz ve civarında yer alıyor. Beykoz kır düğünü mekanlarının haricinde Şile, Çekmeköy gibi ilçelerde de kır düğünü popülaritesi yüksek. Bölgede deniz kenarı, havuz başı ve orman içinde kır düğünü mekanı bulmak oldukça kolay. Vapur, Marmaray gibi araçlar sayesinde diğer yakadan gelecekler bile buradaki mekanlara rahatlıkla ulaşabiliyor.

İstanbul Avrupa Yakası kır düğünü mekanları ise Sarıyer ilçesinde yoğunlukta. Doğasıyla ve ormanlarıyla kendinden söz ettiren Sarıyer’de birbirinden güzel kır bahçeleri bulunuyor. Beylikdüzü ve Avcılar kır düğünü mekanlarına baktığımızda ekstra olarak çok sayıda deniz kenarı konuma sahip olan yerlerin bulunduğunu görüyoruz. Bu mekanların en güzel tarafı ise şehre yakın ve izole olmaları.

İstanbul kır düğünü mekanlarının çoğunda açık alanın yanı sıra kapalı salon da bulunuyor. Bu kapalı salonlar, bahar ayında açık havada düzenlenen organizasyonlarda karşılaşılabilecek yağmur durumuna karşı yedekte bekletiliyor. Aynı zamanda after party ve kına gecesi gibi butik organizasyonlarda kapalı salonlar kullanılabiliyor. Davetli kapasitesine göre sana en uygun alanı seçebiliyorsun.

İstanbul Kır Düğünü Salonlarının Hizmetleri

İstanbul açık hava düğün mekanlarının çiftlere sunduğu standart paketleri oluyor. Mekanlar genelde bu paketlerde değişiklik yapılmasına müsaade ediyor. Düğün paketleri; yemek servisi, fotoğraf ve video, ses ve ışık sistemleri, canlı müzik, DJ, karşılama hostesi, düğün pastası, mekan süslemesi, otopark gibi hizmetleri kapsıyor. Mekanın imkanları doğrultusunda paket içerikleri de değişiyor.

Kır düğünü yerleri İstanbullu çiftlere yemek ve kokteyl menüleri eşliğinde organizasyon yapma fırsatı sunuyor. Yemekli bir düğün yapmak istiyorsanız; kırmızı ve beyaz etli menülerden dilediğinizi seçebiliyorsun. Tabii bunların yanı sıra vegan, vejetaryen, diyabet, kosher ve çocuklara özel menü de hazırlayabiliyorlar. Kokteyl tipindeki düğünlerde ise atıştırmalık tabakları ve içecekler sunuluyor.

İstanbul’da da bir kır düğünü mekanının olmazsa olmazı süsleme! Mekanların bünyesinde hizmet veren organizasyon sorumluları veya iş ortakları tarafından standart konseptler oluşturuluyor. Bazı mekanlar birden fazla konsept seçeneği sunarken bazıları bir konsept üzerinden renk seçimi yaptırabiliyor. Dilersen sana özel, farklı bir konsept oluşturmalarını da talep edebiliyorsun.

İstanbul kır düğünü mekanlarının çoğunda nikah seremonisi için ayrı bir alan da bulunuyor. Özellikle İstanbul düğün otellerinin bahçelerinde bu alanlara sıklıkla rastlıyoruz. Titizlikle süslenmiş seremoni alanında nikah kıyıldıktan sonra hemen yanında yer alan düğün organizasyon alanına geçiyorsun. Dileyen çiftlere nikah öncesinde kokteyl düzenlemeleri için bistro masalarla donatılan bir alan da oluşturulabiliyor.

İstanbul Kır Düğünü Fiyatları Nasıl?

Kır düğünü fiyatları İstanbul’da mekanın konumuna, süslemelerine, manzarasına ve düğün paketine göre değişiklik gösteriyor. İstanbul’da kişi başı uygun fiyata anlaşacağın bir kır düğünü mekanıyla da bir tık daha yüksek rakamlar ödemen gereken lüks bir mekanla da karşılaşabilirsin. Tabii bu fiyatlar kış döneminde düşüyor, yaz döneminde ise yükselişe geçiyor.

Fiyatların değişmesine neden olan bir diğer faktör ise seçeceğin düğün menüsü oluyor. Kokteyl menüler, yemekli olanlara göre daha uygun fiyatlara sunuluyor. Yemek menülerinde ise beyaz etli ana yemekler kırmızı etli olanlara nazaran bir tık daha uygun fiyatlı olabiliyor. Menünün yanında sunulacak olan içeceğin alkollü / alkolsüz olması da kişi başı fiyatları etkiliyor.

Kır düğünü İstanbul Avrupa Yakası’nda da Anadolu Yakası’nda da birbirine yakın fiyatlara düzenlenebiliyor. İlçelere göre fiyat farklılıklarına rastlayabiliyoruz. Mesela Küçükçekmece kır düğünü mekanlarıyla Polonezköy kır düğünü salonları arasında gözle görülür bir fiyat farkı olabiliyor. Bölgelerin haricinde deniz kenarında yer alan kır düğünü mekanlarıyla diğerleri arasında da fiyatlar farklılaşıyor.

İzmir kır düğünü mekanları ve Ankara kır düğünü mekanlarında da olduğu gibi İstanbul’daki kır bahçelerinde de erken rezervasyon yaptıran çiftler avantajlı fiyatlardan yararlanabiliyor. Yazın yapmayı planladığın düğün için kış aylarında rezervasyon yaptırdığın takdirde mekanlarla indirimli fiyatları üzerinden anlaşma sağlayabiliyorsun. Mekan sayfalarını takip etmek de indirimleri yakalamak açısından çok işe yarıyor.

İstanbul’da Kır Düğünü Yapmanın Avantajları

Tüm Kır Düğünü Mekanları