Kocaeli Kır Düğünü Mekanları

16 kır düğünü mekanları bulundu.

Kocaeli’ndeki Kır Düğünü Mekanları

Kocaeli kır düğünü mekanları, onlarca seçeneği içinde barındıran bir skalaya sahip. Burada hem yakın çevresiyle hem de kalabalık bir kutlama yapmak isteyenler için birçok mekan var. Her ilçede en az bir tane kır düğünü mekanı bulunması da büyük kolaylık sağlıyor. Mekanlara ulaşımın rahatlıkla gerçekleşebilmesi de oldukça önemli. Burada mekanların büyük çoğunluğu şehir merkezine yer alıyor.

Kır düğünü mekanları Kocaeli’nin her noktasında mevcut. En fazla mekanı inceleyebileceğin ilçe İzmit oluyor. İzmit’te kır düğünü mekanları birbirinden farklı imkanlara sahip. Kartepe, Gölcük, Gebze, Darıca ve Başiskele ilçeleri mekan sayısı açısından ikinciliği paylaşıyor. Çayırova, Karamürsel ve Körfez ilçelerinde de kır düğünleri yapılabiliyor. Çoğu mekan deniz kenarında yer alıyor. Masmavi bir manzarayı seyredebiliyorsun.

Kocaeli’de kır düğünü mekanlarının misafir kapasiteleri farklılık gösteriyor. Şehir genelinde büyük oranda 500-750 kişilik kır düğünü mekanları var. Burada 1.000 kişiden fazla konuğun ağırlanabildiği çok sayıda davet mekanı bulabilirsin. Butik kutlamaların planlandığı onlarca mekana da rastlayabilirsin. Çok sayıda mekan açık ve kapalı davet alanlarıyla faaliyet gösteriyor. Bahçede yapılan düğünlerde açılır-kapanır tavanlarla önlemler alınabiliyor.

Gebze açık hava düğün mekanlarının çoğunlukta olduğu bir ilçe. Burada Darıca, Gölcük ve Kartepe’de olduğu gibi havuz başı düğünler organize edilebiliyor. Darıca kır düğünü mekanlarının misafir kapasitesi 500-750 kişi aralığında oluyor. Dolayısıyla havuz başı düğünler kalabalık misafir listelerine daha uygun durumda. Körfez kır düğünü mekanlarının çoğu yalnızca açık hava davet alanlarıyla hizmet veriyor.

Darıca açık hava düğün mekanlarının yanı sıra kapalı davet alanlarının da bulunduğu bir ilçe. Burada birden fazla davet alanı seçeneği olduğu için dilediğini tercih edebilirsin. Düğünün için olumsuz havalara karşı kapalı davet alanlarını hazır tutuyorlar. Kartepe kır düğünü mekanlarının bazılarında konaklama imkanı var. Şehir dışından gelecek misafirlerin için iyi bir fırsat olabilir.

Kocaeli Kır Düğünü Mekanları Organizasyon Paketleri

Kocaeli kır düğünü salonlarında şık ve eksiksiz bir organizasyona imza atabilmen için çeşitli hizmetler sunuluyor. Bu olanaklar her mekana özgü durumda. Ortak imkanlar olsa da farklı hizmetlerle diğer mekanlardan ayrılan davet alanlarını görebilirsin. Mekanların standart paketleri çeşitli ek imkanlarla özelleştirilebiliyor. Dolayısıyla istediğin gibi bir düğün planlaman oldukça kolay hale geliyor.

Kocaeli kır düğün mekanlarında menü tadımı ve menüde değişiklik yapılabiliyor. Yemek servisini de gerçekleştiren mekanlarda bu hizmetin verildiği süre birbirinden farklı. İkramlar mekanların mutfağında hazırlanıyor. Bu sayede catering ihtiyacı oluşmuyor. Mekanlarda planlamayı yürüten organizasyon ekipleri bulunuyor. Dışarıdan gelecek etkinlik şirketleriyle iş birliği yapmaya hazır olan birçok mekan da var.

Kocaeli kır düğün salonlarında müzik hizmeti orkestra veya DJ performansı sayesinde veriliyor. Mekanların müzik hizmetini saat kaça kadar verdiği değişkenlik gösteren faktörlerden biri. Örneğin; Karamürsel kır düğünü mekanlarında saat gece yarısını geçtiğinde dahi müzik yayını yapılabiliyor. Mekanlarda ışık, ses ve sahne düzenlemeleri gerçekleşiyor. Fotoğraf ve video çekimleri için mekanların anlaşmalı olduğu ekiplere güvenebilirsin.

Başiskele kır düğünü mekanları after party imkanı sunmasıyla öne çıkıyor. Diğer ilçelerde de bu hizmete ulaşmak mümkün. Mekanların hazırlık odası tahsis ettiğini söyleyebiliriz. Kocaeli’deki bazı düğün tesislerinde drone ile çekim yapılabiliyor. Aynı şekilde minik misafirler için animatör desteği de verilebiliyor. Çoğu davet alanının otopark, bazılarının vale hizmeti sunduğunu söylemek mümkün.

Kocaeli Kır Düğünü Organizasyonu Ne Kadar?

Kocaeli kır düğünü fiyatları birkaç farklı skalada yer alıyor. Genellikle bütçe dostu olan mekanlar çoğunlukta. Ancak lüks davet alanlarına da rastlayabilirsin. Mekanların konumu ve manzarasının yanı sıra hizmet paketleri, ek imkanları ve menülerin içeriği talep edilecek ücretlerin kesinleşmesinde pay sahibi oluyor. Kişi başı rakamların konuşulduğu mekanlar daha fazla olduğundan misafir sayısı oldukça önemli.

Kır düğünü fiyatları Kocaeli genelinde hafta içi ve hafta sonu olmak üzere değişiyor. Hafta sonu yapılan düğünler hafta içi planlamalarına kıyasla daha yüksek rakamlar üzerinden hesaplanıyor. Bazı kır düğünü mekanlarının fiyat tablosu tarihlere göre farklılaşmıyor. Mekanlar kokteyl ve yemek menüleri sunuyor. Çoğunlukla kokteylli düğünler daha bütçe dostu olarak gerçekleşiyor.

Kocaeli kır düğün yerleri genellikle çok uygun rakamlarla hizmet veriyor. Ortalamadan daha yüksek fiyatların konuşulduğu çok sayıda mekana rastlamak da mümkün oluyor. Burada fiyat ortalamasının cep yakmıyor olması iyi bir avantaj diyebiliriz. Kocaeli İzmit kır düğünü mekanlarında genellikle çiftlerin yüzünü güldürecek ücretler talep ediliyor.

Kocaeli kır düğün salonu fiyatları, tercih edilen menülerdeki lezzetlere bağlı olarak kesinleşiyor. Çoğu mekanın birden fazla menü seçeneği var. Beyaz ve kırmızı et haricinde balık menüleri hazırlanabilen mekanları inceleyebiliyorsun. Beyaz et menülerinin çoğunlukla daha uygun fiyatlı olduğunu bilmelisin. Ayrıca davet salonlarında; diyabet, kosher, vegan, vejetaryen ve çocuk misafirlere özel ikramlar da hazırlanabiliyor.

Kocaeli’nde Kır Düğünü Mekanı Nasıl Seçilir?

Tüm Kır Düğünü Mekanları