Hatay Kır Düğünü Mekanları

3 kır düğünü mekanları bulundu.

Hatay’daki Kır Düğünü Mekanları

Hatay; lezzetli mutfağı, köklü tarihi, farklı kültürlere ev sahipliği yapması ile ünlü bir şehir. Hatay’da nişan, kına gecesi, sünnet düğünü veya baby showerlar için uygun mekan bulabilirsin. Düğün arifesindeysen ve Hatay’da düğün yapacaksan; oteller, salonlar, sosyal tesisler, davet alanları ve kulüpler gibi düğün yapmak için çok fazla mekan seçeneğine sahipsin.

Hatay’ın tarihi kadar doğası da muhteşem. Özellikle yaz aylarında yapacağın bir Hatay kır düğünü organizasyonu bütün konuklarını kendisine hayran bırakacaktır. Bu şehirde çok nezih ve kaliteli mekanlar yer alıyor. Bu kır bahçelerinin arasında kapalı alana sahip olanlar da bulunuyor. Çoğu muhteşem bir bahçe ve doğal çim alana sahip.

Antakya kır düğün salonlarının birçoğu merkezi konumda yer alıyor. Şehre uzak noktalarda düğün gerçekleştirmek istersen buna uygun mekanlar da mevcut. Bu mekanlar arasında Antakya kır düğün salonları çoğunlukta. Samandağ ve Defne ilçelerinde de mekanlar var. Bu ilçeler dışında Arsuz, Dörtyol, Kırıkhan, Payas, Reyhanlı, Yayladağı ve İskenderun kır düğün salonu bulmanın mümkün olduğu ilçeler.

Antakya kır bahçeleri, farklı sayılardaki davetli listesine sahip çiftlere hitap ediyor. Mekanların çoğu 500-750 ve 750-1000 kişi kapasiteli. Daha az konuğa sahip çiftler için 300-400 kişilik mekanlar da mevcut. Oldukça kalabalık bir kır düğünü Hatay’da yapılabiliyor. Çünkü buradaki mekanlar arasından 1000-2000 kişilik kapasiteye sahip olanlar da bulunuyor.

Kapalı alanlı mekanların bazıları yüksek tavanlı ve kolonsuz. Mekanların çoğunda doğal çim alanlı bahçe bulunuyor. Balkon ve terasa sahip Antakya kır bahçesi de bulabilirsin. Havuz başı veya deniz kenarı mekanlar da mevcut. Hatay kır düğün salonları birbirinden güzel bahçe, kır, doğa ve orman manzaralarına sahip. Deniz, dere ve nehir manzaralı mekanlar da bulunuyor.

Hatay Kır Düğünü Dahilinde Hangi Hizmetler Sunuluyor?

Hatay Antakya kır düğünü mekanlarında muhteşem yemeklerle menüler oluşturabilirsin. Düğünün için yemekli ve kokteylli menülerden birini tercih edebilirsin. Mekanlarda Hatay’ın yöresel lezzetlerini içeren et ve tavuk menüleri bulunuyor. Neredeyse her mekanda menü tadımı imkanı sağlanıyor ve beğenmediklerin değiştiriliyor. Farklı beslenen konukların varsa onlara özel menüler çıkaran mekanlar mevcut.

Yemekler mekanların bünyesinde bulunan veya anlaşmalı usta aşçılar tarafından titizlikle hazırlıyor. Sonrasında ise ekipler tarafından konuklarına hızlıca servis ediliyor. Düğünün ayrıntıları ile ise organizasyon sorumluları ilgileniyor. Süsleme ve dekorasyona kadar mekanın sorumluları ve görevlileri her şeyi hazır ediyorlar. Birçok Hatay kır bahçesine dışarıdan organizasyon veya catering firmaları da getirebiliyorsun.

Fotoğraf ve video çekim hizmeti veren birçok mekan bulabilirsin. Eğer mekan kendisi bu hizmeti vermese bile dışarıdan fotoğraf ekibi getirmene izin veriyor. Müzik konusunda da yardımcı olan birçok yer var. Hatay kır düğünü salonlarının anlaşmalı olduğu müzisyen ve orkestralar ile canlı müzik hizmeti sağlanabiliyor veya DJ’ler getirtilebiliyor.

Antakya kır düğünü mekanlarında gelin ve damat hazırlık odası da genellikle mevcut oluyor. Pasta kesim ve seremoni hizmetleri de mekanlar tarafından sağlanıyor. Otoparkı olmayan mekan ise yok denecek kadar az. Konuklarına vale hizmeti sunan davet alanları da mevcut. Genellikle kaliteli ses, ışık ve sahne kurulumu hizmeti veren bu mekanlarda istersen after party de düzenleyebiliyorsun.

Hatay Kır Düğünü Fiyatları Ortalama Ne Kadar?

Hatay kır bahçesi fiyatları her cebe ve her bütçeye hitap ediyor. Bu şehirde çok uygun rakamlar da biraz daha yüksek rakamlar da görülebiliyor. Ancak uçuk fiyatlara sahip mekan bulunmuyor. Hatay kır bahçelerinin birçoğunda kişi başı uygun fiyatlarla düğün yapılıyor. Bazı Hatay kır düğün fiyatları ise ortalamanın üstüne çıkıyor.

Davetli sayın ne kadar yüksekse fiyatta o kadar artış oluyor. Eğer daha zor hazırlanan ve maliyetli yemekler bulunan menüleri tercih edersen muhtemelen fiyatta da artış olacaktır. Kokteylli veya ordövr tabaklı menüler ise genellikle yemekli menülerden daha uygun fiyatlı oluyor. Açılır-kapanır tavanlı mekanlarda da düğün yapmak daha yüksek fiyatlı olabiliyor.

Mekanın merkezi olup olmadığı da fiyatı etkileyebiliyor. Antakya ve Defne ilçelerindeki mekanlar yüksek fiyattan daha düşük fiyatlara kadar, her bütçeye hitap ediyor. Arsuz, Dörtyol, Payas, Reyhanlı, Samandağ ve Yayladağı ilçelerindeki mekanlar ise uygun fiyatlı kategorisinde. Kırıkhan ve İskenderun kır düğünü ise ortalama fiyatlarla gerçekleştirilebiliyor. Mekandan ekstra isteklerde bulunursan fiyatta da artış gözlemlenebiliyor.

Hatay kır bahçesi düğünler için zaman zaman çok güzel indirimli paketler sunulabiliyor. Ayrıca elini çabuk tutmanda fayda var çünkü mekanların çok güzel erken rezervasyon indirimleri de olabiliyor. Özellikle sezon dışı yapacağın düğünlerde de güzel indirimler yapılabiliyor. Ödemeleri de dert etmene gerek kalmıyor çünkü mekanların birçoğu ödeme konusunda kolaylık sağlıyor.

Hatay Kır Bahçesi Düğün Salonu Nasıl Seçilir?

Tüm Kır Düğünü Mekanları