İzmir Kır Düğünü Mekanları

260 kır düğünü mekanları bulundu.

İzmir’deki Kır Düğünü Mekanları

Güzel Ege’mizin güzide şehirlerinden biri; koyları, denizi, kordonu ile ünlü İzmir! Boyoz ve gevrek denildiğinde ilk akla gelen, kendine ait kültürü olan bu şehirde istediğin her türlü organizasyonu gerçekleştirebilirsin. Düğünlerden after partylere, nikahtan sünnet düğünlerine her çeşit organizasyon için bu capcanlı ve renkli şehirde mekan bulabiliyorsun.

Eğer düğün organizasyonunu İzmir’de gerçekleştireceksen çok şanslısın. Bu şehirde birbirinden güzel ve çeşitli oteller, salonlar, kulüpler, restoranlar veya kır bahçeleri gibi mekanlar bulabilirsin. Hatta düğününü teknede yapabilme imkanın bile var. Eğer İzmir kır düğünü organizasyonu düşünüyorsan neredeyse her konumda ve hayalindeki düğüne uygun bir mekan bulabilmen mümkün.

Balçova kır düğün salonlarının sayısı bir hayli fazla ve burada çok kaliteli mekanlar bulabiliyorsun. Aynı şekilde Urla, Buca ve Bornova ilçelerinde de çok sayıda kır mekanı var. İzmir’in diğer ilçelerinde de yeterli sayıda mekan bulabilirsin. Ayrıca Bergama, Çeşme, Çiğli, Gaziemir, Güzelbahçe, Karşıyaka, Kemalpaşa, Menderes, Menemen ve Bayraklı kır düğün salonlarının yoğunluklu olduğu ilçeler.

İzmir’de kır düğünü mekanları, kapasite bakımından da fazlasıyla çeşitli. Mekanların çoğu 750-1000 arasında kişiyi ağırlayabilse de istediğin her kapasiteye uygun İzmir kır bahçesi bulabilmen mümkün. Bu mekanlar arasında 50-100 kişilik butik davetlere uygun daha küçük bahçelerden, 3000’den fazla kişiyi ağırlayabilecek devasa salonlara kadar her büyüklükte mekan mevcut.

İzmir kır düğünü mekanlarının çoğunda hem açık hem kapalı alan bulunuyor. Mekanla anlaşıp sağladığı alanlardan istediğinde kır düğününü gerçekleştirebilirsin. Sadece açık alana sahip bir mekan istersen bu özelliğe sahip çok sayıda İzmir kır düğün yerleri de mevcut. Bu salonların arasında açılır-kapanır tavanlı, bahçeli, balkonlu, cam tavanlı veya teraslı birçok mekan bulunuyor.

İzmir kır düğün salonları arasında fazla sayıda yüksek tavanlı ve kolonsuz özellikli salon bulunduğunu da söyleyelim. Bu mekanlar manzara bakımından da çok çeşitli. Ada, deniz, nehir, göl gibi masmavi manzaralar veya tarihi kale ve şehir manzaraları bulabilirsin. Ayrıca park, orman, kır, bahçe ve doğa manzaralı çok fazla kır düğün salonu İzmir’de bulunuyor.

İzmir Kır Düğün Salonları Nasıl Hizmetler Sunuyor?

İzmir kır düğünü salonları tarafından sunulan hizmetler mekanlara göre değişiklik gösteriyor. Ancak hepsinde ortak olan hizmetlerden biri organizasyon sorumlusu. Mekanın düğününe özel sağladığı organizasyon sorumlusu; özel gününün planlamasını en ince ayrıntıya kadar yaparak, diğer yandan da süslemelerin ve konseptin senin hayallerindeki gibi olmasını sağlıyor. Her mekan belirli konseptlerde süsleme ve giydirme hizmeti sağlıyor.

Bazı firmalar sana özel sağladığı organizasyon sorumlusu ile çalışmanı talep ederken; kır düğününü İzmir’de gerçekleştiren mekanların çoğu dışarıdan organizasyon firması getirmene izin veriyor. Yine birçok mekan tarafından kaliteli ışık, ses ve sahne cihazları sağlanıyor ve kurulumu yapılıyor. Bazı mekanlar sanatçı desteği sağlamasa da orkestra ve müzisyen desteği veren birçok mekan bulabilirsin.

Eğer mekan orkestra veya müzisyen gibi hizmetleri pakete dahil etmiyorsa endişelenmene gerek yok. Neredeyse her mekana kendin anlaşacağın müzisyenleri getirebilirsin. Aynı şey fotoğraf ekibi için de geçerli. İzmir açık hava düğün mekanları arasında fotoğraf ve video ekibi sağlayan birçok mekan bulabilirsin. Ancak bu hizmeti sağlamayan mekanlara da kendi anlaşacağın ekibi getirebiliyorsun.

Bu mekanlarda yemekli bir davet vermeyi düşünüyorsan çok şanslısın. Çünkü çoğunda Ege’nin enfes hafif ve zeytinyağlı yemeklerinden İç Anadolu’nun tadı damakta kalan yemeklerine kadar birçok lezzet bulabiliyorsun. Genellikle menüler sabit oluyor; sen bütçene ve damak zevkine uygun bir seçim yapıyorsun. Ayrıca neredeyse her mekanda menü tadımı ve değişiklik imkanı veriliyor.

Kır Düğün Salonu Fiyatları İzmir’de Ne Kadar?

İzmir kır düğünü fiyatları birçok etkene göre farklılık gösterebiliyor. Bunlardan biri seçeceğin düğün menüsü! İzmir kır düğün salonları fiyatları farklı düğün menüler sunuyorlar. Bu seçenekler arasında yemekli, kokteyl veya ordövr tabaklı gibi menüler bulunuyor. Yemekli menüler daha yüksek fiyatlı olabiliyor. Menüdeki yemek ve meze çeşidi arttıkça fiyat da yükseliyor.

Menüde kırmızı et gibi maliyetli malzemelere sahip yemeklerin olması da fiyatı yükseltebiliyor. Ordövr tabaklı menü seçimlerinde fiyat genellikle yemekli menülerden daha uygun oluyor. En uygun İzmir kır düğünü fiyatları ise kokteylli menü seçimleriyle oluyor. Düğün paketine dahil olmayan ekstra isteklerini gerçekleştirmek için de mekanlar daha yüksek ücret alabiliyorlar.

İzmir’de kır düğünü mekanları ve fiyatları konuma göre de değişiklik gösteriyor. Dikili, Aliağa, Bayındır, Buca, Kemalpaşa, ödemiş, Tire, Torbalı ve Gaziemir kır düğün salonları çoğunlukla çok uygun fiyatlı. Balçova, Bergama, Bornova, Çiğli, Menemen, Seferihisar, Selçuk, Urla ve Bayraklı kır düğün salonları ise her bütçeye hitap ediyor. Çeşme’de ise kır düğünü mekanlarının fiyatları genellikle yüksek.

İzmir kır düğün salonları fiyatları, mekanın açılır-kapanır veya cam tavanlı, havuz başı gibi özellikli olmasına göre artabiliyor. Ancak bu özelliklere sahip uygun fiyatlı birçok mekan bulabilirsin. Aynı şekilde İzmir kır düğün salonu fiyatları, manzaraya göre değişebiliyor. Deniz ve körfez manzaralı mekanların fiyatları yüksek olabiliyor fakat bu manzaralara sahip uygun fiyatlı mekanlar da mevcut.

Ortalama yemekli kır düğünü fiyatları İzmir’de oldukça popüler. Kişi başı uygun fiyatlarla düğün yapan kır mekanları da bulabilirsin. Uygun fiyatlı mekan arıyorsan bütçe sarsmayan İzmir kır düğünü fiyatları da mevcut. Her bütçeye uygun olan mekanların fiyatları hizmet çeşitliliği arttıkça yükselebiliyor. Erken rezervasyon fırsatları ve indirimlerle güzel fiyatlar yakalayabiliyorsun.

İzmir’de Kır Düğünü Mekanı Seçerken Nelere Dikkat Etmeli?

Tüm Kır Düğünü Mekanları