Balıkesir Kır Düğünü Mekanları

2 kır düğünü mekanları bulundu.

Balıkesir’deki Kır Düğünü Mekanları

Balıkesir kır düğünü organizasyonunu gerçekleştirebileceğin en güzel şehirlerden biri. Manzarasıyla, adalarıyla ve doğal güzellikleriyle dikkat çeken bu şehirde organizasyon yapabileceğin pek çok mekan seçeneğinin olduğunu belirtelim. Şehirdeki ilçelerin neredeyse tamamında çiftler ve konuklar için hizmet veren mekanlar bulunuyor. Kır düğünü mekanlarının büyük bir kısmı Edremit, Ayvalık, Altıeylül ve Bandırma’da yer alıyor.

Balıkesir kır düğün salonu fiyatlarının geniş bir skalası bulunuyor. Şehirdeki kır düğünü mekanları çiftlerden uygun, ortalama ya da daha yüksek fiyatlar talep edebiliyor. Uygun fiyatlı organizasyonlar için genellikle Edremit kır düğün salonları tercih ediliyor. Ortalama fiyatlı bir organizasyon yapmayı planlayan çiftler ise çoğunlukla Ayvalık kır düğünü mekanlarını seçiyor.

Çiftler, Balıkesir kır bahçesi düğün salonu mekanlarında yüksek kapasiteli ya da butik organizasyonlar gerçekleştirebiliyor. Şehirdeki mekanların büyük bir kısmının 500-750 kişilik konuk kapasitesi bulunuyor. Yüksek kapasiteli kır düğünü mekanları 2.000 konuğa ev sahipliği yapabiliyor. Butik konseptli düğün organizasyonu yapabileceğin yerler; Burhaniye, Edremit, Gömeç, İvrindi ve merkezde konumlandırılıyor.

Balıkesir kır bahçeleri manzaralarıyla herkesi kendine hayran bırakıyor. Kır düğünü mekanlarının büyük bir kısmında; bahçe, doğa ve şehir manzaraları bulunuyor. Panoramik, nehir, dere, göl, park, deniz, kır, orman ve ada manzaralı düğün mekanları da şehrin farklı ilçelerinde yerini alıyor. Özellikle ada ve deniz manzaralı kır düğünü mekanları çiftler tarafından rağbet görüyor.

Balıkesir Kır Düğünü Fiyatları

“Balıkesir’de kır düğünü ne kadar?” diye soracak olursan, şehirdeki organizasyon mekanlarının genel anlamda uygun fiyatlı olduğunu söyleyebiliriz. Şehirdeki mekanların çoğu kişi başı makul miktarlar talep ediyor. Edremit kır düğünü organizasyonunu uygun fiyatlar karşılığında gerçekleştirebileceğin ilçelerin başında geliyor. Edremit’in yanı sıra Altıeylül, Merkez, Bandırma ve Ayvalık ilçelerinde de uygun fiyatlı mekanlar bulunuyor.

Balıkesir kır düğün fiyatları ortalamada seyreden mekanların da olduğu bir şehir. Ortalama fiyatlı mekanların çoğu; Ayvalık, Edremit, Bandırma ve Gömeç’te yer alıyor. Bu ilçelerdeki ortalama fiyatlı mekanların büyük bir kısmı yalnızca açık davet alanında hizmet veriyor. Kır bahçesinde, deniz kenarında ve havuz başında konumlandırılan ortalama fiyatlı davet alanları çiftlerin ilgisini çekiyor.

Fiyatları ortalamanın bir tık üzerinde olan davet alanları Ayvalık ilçesinde konumlandırılıyor. Maksimum 500 konuğunu ağırlayabileceğin davet alanları modern tarzdaki dekorasyon ve süslemeleriyle ön plana çıkıyor. Ayvalık’ta yer alan daha yüksek fiyatlı mekanlar ise denize sıfır konumuyla çiftlerin ve konukların beğenisini topluyor. Buradaki lüks mekanların çiftlere sunduğu düğün paketinin içeriği bir hayli zengin oluyor.

Ödenecek olan tutar; alınan hizmetler, menü seçimi, davetli sayısı gibi unsurlara bağlı olarak değişkenlik gösterebiliyor. Hafta içi ya da hafta sonu gerçekleştirilen organizasyonlar arasında fiyat farkları olabiliyor. Genellikle yemekli veya kokteylli düğün organizasyonu için ödeyeceğin rakamlar da birbiriyle aynı olmuyor. Bazı mekanlarda indirim ve kampanya olanakları bulunabiliyor.

Balıkesir Kır Düğünü Mekanlarındaki Hizmetler

Balıkesir kır düğün salonlarında genel olarak; yemek, müzik ve eğlence gibi ana hizmetler yer alıyor. Işık, ses ve sahne hizmetleri mekanlar tarafından sunuluyor. Bazı kır düğünü mekanlarında canlı müzik hizmeti veriliyor. Müzisyen, orkestra, ses sanatçısı ve DJ ile birlikte çalışan Balıkesir kır düğün bahçeleri çiftler tarafından sıkça tercih ediliyor.

Çiftler, Balıkesir kır bahçesinde yemekli ya da kokteylli bir düğün organizasyonu düzenleyebiliyor. Mekanların çoğu catering firmasıyla birlikte çalışıyor. Düğün pastası, kuruyemiş, atıştırmalık ve meşrubat çeşitlerinin ikramı tecrübeli garsonlar tarafından yapılıyor. Davet alanlarında çiftlere ve konuklara servis edilen menüleri usta şefler hazırlıyor. Yemek servisi çoğunlukla gece yarısına kadar devam ediyor.

Balıkesir kır düğün mekanlarının büyük bir kısmında; after party alanı, otopark, hazırlık odası ve engelli girişi bulunuyor. Otoparkın yanı sıra bazı mekanlarda çiftlerin ve konukların araçlarını güvenle teslim edebileceği bir vale oluyor. Açık havada hizmet veren mekanlar olası bir yağış ihtimaline karşı çeşitli önlemler alıyor. Bazı kapalı salonlarda havalandırma ve klima sistemleri bulunuyor.

Şehirdeki kır düğünü mekanlarının bir kısmı; fotoğrafçı, kameraman, organizasyon sorumlusu, karşılama hostesi ve nedimelerle birlikte çalışıyor. Özellikle çekim ekibi hizmeti bulunan davet alanları çiftlerin ilgisini çekiyor. Çiftler arzu ederlerse dışarıdan farklı bir ekip ya da firmayla da çalışabiliyor. Balıkesir’de konumlandırılmış olan kır düğünü mekanlarının çoğu bu konuda çiftlere müsaade ediyor.

Balıkesir Kır Bahçelerinin Avantajlı Özellikleri

Tüm Kır Düğünü Mekanları