Ankara Kır Düğünü Mekanları

93 kır düğünü mekanları bulundu.

Ankara’daki Kır Düğünü Mekanları

Kültürel ve tarihi açıdan bir hayli zengin olan, doğal güzellikleriyle herkesi kendine hayran bırakan Ankara’da düğün organizasyonunu yapabileceğin birçok mekan bulunuyor. Kır düğünü mekanları Ankara’daki çiftlerin severek tercih ettiği opsiyonların başında geliyor. Şehirdeki kır düğünü mekanları birçok ilçede hizmet veriyor. Ankara Gölbaşı kır düğün salonlarında onlarca mekan seçeneği yer alıyor.

Ankara kır bahçesi düğün salonlarının geniş bir fiyat skalası bulunuyor. Şehirdeki kır bahçelerinin fiyatları her bütçeye hitap ediyor. Uygun veya ortalama fiyatlı mekanlar şehirdeki birçok ilçede hizmet veriyor. Her mekanın birbirinden farklı hizmetleri, düğün paketleri ve konuk kapasiteleri oluyor. Ankara kır düğünü salonlarının büyük bir kısmı yüksek kapasiteli olmasıyla dikkat çekiyor.

Şehirde hem butik konseptli hem de yüksek kapasiteli organizasyonlar yapabileceğin mekanlar bulunuyor. Butik konseptli kır düğün salonları Ankara Çankaya, Gölbaşı ve Altındağ’da yer alıyor. Yüksek kapasiteli mekanların çoğu Gölbaşı ve Yenimahalle’de konumlandırılıyor. Ankara’da kır düğün salonlarının büyük bir kısmı açık ve kapalı davet alanlarının her ikisinde de hizmet veriyor.

Ankara’da kır düğünü yapılabilecek yerler; bahçede, dere kenarında, havuz başında, orman içinde ve göl kenarında hizmet veriyor. Özellikle Gölbaşı’ndaki göl manzaralı mekanlar çiftler tarafından sıkça tercih ediliyor. Şehirdeki düğün mekanlarının çoğunda kır, bahçe ve doğa manzarası bulunuyor. Bunların yanı sıra tarihi yer ve kale manzaralı düğün mekanları da bir hayli dikkat çekiyor.

Ankara Kır Düğünü Fiyatları

Ankara kır düğünü mekanları fiyatları her bütçeye hitap ediyor. Şehirde uygun, ortalama ya da daha yüksek fiyatlar karşılığında hizmet sunan mekanlar bulunuyor. Ödeyeceğin tutarlar, almak istediğin hizmetlere göre değişkenlik gösterebiliyor. Ekstra hizmetler ve davetli sayın gibi unsurlar fiyatlara da yansıyor. Yemekli bir düğün organizasyonu planlıyorsan menü seçimin de fiyat üzerinde belirleyici oluyor.

Kır düğünü fiyatları Ankara’da genel anlamda cep yakmıyor. Düğün mekanlarının büyük bir kısmı uygun ya da ortalama fiyatlar karşılığında kaliteli hizmetler sunuyor. Uygun fiyatlı mekanlar şehirde hizmet veren tüm ilçelere yayılıyor. Etimesgut Eryaman kır düğününü gerçekleştirebileceğin uygun fiyatlı ilçeler arasında yer alıyor. Cep dostu mekanların bazıları 3.000 konuğa kadar ev sahipliği yapabiliyor.

Ankara kır düğün salonu fiyatları ortalamada seyreden onlarca sayıda mekanın bulunduğu bir şehir. Ortalama fiyatlı mekanların büyük bir kısmı Gölbaşı, Çankaya ve Yenimahalle’de konumlandırılıyor. İncek kır düğünü mekanları da çiftlerden ortalama fiyatlar talep ediyor. Ortalama fiyatlı düğün organizasyonunu yapabileceğin yerler arasında; havuz başı, kır bahçesi, dere ve göl kenarı gibi seçenekler bulunuyor.

Fiyatları ortalamanın üzerinde seyreden Ankara kır bahçesi mekanları; Gölbaşı, Çankaya ve Yenimahalle’de yer alıyor. Bu ilçelerde bulunan yüksek fiyatlı mekanlar, çiftlere zengin düğün paketi içeriği sunuyor. Özellikle Gölbaşı’nda konumlandırılan kır düğünü mekanları modern tarzda dekorasyon ve süslemeleriyle çiftleri büyülüyor. Buradaki mekanlar yemekli düğün organizasyonları için 2.000 konuğu rahatlıkla ağırlayabiliyor.

Ankara Kır Düğünü Yerlerinde Sunulan Hizmetler

Ankara'daki en iyi kır düğünü mekanlarının olmazsa olmazı müzik ve eğlence hizmetleridir. Çünkü şehrin kendine has bir müzik tarzı ve yöresel oyun havaları bulunuyor. Bu durum düğün mekanlarının sunduğu hizmetlere de yansıyor. Düğün mekanlarının büyük bir kısmında canlı müzik bulunuyor. Müzisyen, orkestra ve ses sanatçılarıyla çalışan mekanlar çiftler tarafından tercih ediliyor.

Ankara kır bahçesi düğün salonlarının bazıları; DJ, karşılama hostesi, nedime, çekim ekibi, vale ve usta şeflerle çalışıyor. Şehirdeki kır düğünü mekanlarının büyük bir kısmı dışarıdan farklı bir ekip veya firmayla çalışmana da olumlu yaklaşıyor. Düğün mekanlarının neredeyse tamamında bir organizasyon sorumlusu bulunuyor. Davet alanının dekorasyon ve süslemeleriyle de organizasyon sorumlusu ilgileniyor.

Şehirdeki mekanlarda yemekli ya da kokteylli organizasyon seçenekleri bulunuyor. Mekanların büyük bir kısmı catering firmasıyla birlikte çalışıyor. Menü opsiyonları arasında genellikle Türk mutfağının sevilen lezzetleri yer alıyor. Düğün mekanlarının büyük bir kısmı menü tadımı ile menüde değişiklik yapma imkanını çiftlerle buluşturuyor. Hem yemekli hem de kokteylli düğünlerde, çeşitli meşrubat ve ikramlıklar sunuluyor.

Ankara kır nikahı mekanlarının büyük bir kısmı dekorasyon ve süsleme konusunda çiftlere birçok seçenek sunuyor. Düğün mekanları belirlenen konsepte uygun şekilde süsleniyor. Açık davet alanlarının çoğunda açılır-kapanır tavan ve tente; kapalı salonlarda ise klima ve havalandırma sistemleri bulunuyor. Bu hizmetler sayesinde havadar ve sorunsuz bir organizasyon ortamı oluşuyor.

Şehirdeki düğün mekanlarının çoğunda otopark bulunuyor. Bazı mekanlarda otoparkın yanı sıra vale hizmeti de oluyor. Davet alanlarının büyük bir kısmında engelli bireyler için engelsiz girişler yer alıyor. Ankara düğün mekanlarının birçoğu gelin ve damat için hazırlık odası temin ediyor. Düğün öncesi son hazırlıklar bu odada tamamlanıyor. Bazı yerlerde after party alanı da bulunuyor.

Ankara Kır Bahçelerinin Dekorasyon ve Süslemeleri

Kır düğünü Ankara’da birçok mekan seçeneğinin bulunduğu organizasyonların başında geliyor. Mekan çeşitliliğinin fazla olması, dekorasyon ve süsleme tarzlarına da yansıyor. Şehirdeki düğün salonları farklı konsept ve tarzlarda dekore ediliyor. Konseptlere bağlı olarak süslemeler de değişkenlik gösterebiliyor. Davet alanının, masaların ve sandalyelerin süslemeleriyle organizasyon sorumlusu ilgileniyor. Çiftler dilerlerse başka bir organizasyon firmasıyla da çalışabiliyor.

Ankara kır bahçelerinin büyük bir kısmı sade ve şık bir şekilde dekore ediliyor. Fakat şehirde; bohem, romantik, modern ve otantik tarzlarda dekore edilmiş olan düğün mekanları da bulunuyor. Kır bahçesi Ankara süslemeleri detaylarında; abartıdan uzak, sade ve doğal nesnelerle objeler yer alıyor. Kır bahçelerinin çoğunda beyaz, krem ve kahverengi tonları ağırlıklı olarak kullanılıyor.

Otantik ve bohem tarzda dekore edilmiş olan mekanlara özellikle Gölbaşı ve Çankaya ilçelerinde rastlanılıyor. Bu tarz mekanlarda ahşap nesne ve objeler sıkça kullanılıyor. Buradaki davet alanlarında yeşil ve kahverengi tonları göze çarpıyor. El yapımı süslemeler ve makrome ürünler mekana samimi bir hava katıyor. Bu tarz mekanları renkli minik sarkıt lambalar aydınlatıyor.

Romantik temalı konsept sunan Ankara kır bahçelerinde; beyaz, krem, pembe ve mor gibi renkler ağırlıklı olarak kullanılıyor. Bu tarz mekanlarda genellikle salıncak ve ince tülle kaplı gelin tagı bulunuyor. Romantik temalı davet alanlarında, çiftlerin fotoğraflarının olduğu bir anı köşesi hazırlanıyor. Konuk masaları; rengarenk çiçekler, mumlar ve şamdanlarla süsleniyor. Sandalyeler ise renkli tüllerle kaplanıyor.

Ankara Kır Düğünü Mekanlarını Seçmenin Püf Noktaları

Tüm Kır Düğünü Mekanları