Gaziantep Kır Düğünü Mekanları

6 kır düğünü mekanları bulundu.

Gaziantep’teki Kır Düğünü Mekanları

Kültürü ve gelenekleri ile çok ayrı bir şehir olan Antep, gerçekten de çok renkli bir coğrafyaya sahip. Gelenek görenekleri ve tarihi karakteri dışında muhteşem bir doğal dokuya da sahip bu şehirde kır düğünü yapacaksan çok şanslı olduğunu söylemeliyiz. Düğünler dışında Gaziantep kır nişanı, doğum günü partisi, piknikler, mezuniyet törenleri için de harika bahçelere sahip.

Bu şehirde düğün yapabilmen için kır mekanları dışında otellere, restoranlara, salonlara, kulüp ve davet alanlarına da göz atabilirsin. Ancak özellikle Gaziantep’te yaz ve bahar mevsimlerinde kır düğünleri ideal olacaktır. Gaziantep kır düğünü mekanlarının çoğunda kapalı alan da bulunduğu için havalar biraz soğuduğu zamanlarda da bu alanlarda düğününü gerçekleştirebilirsin.

Gaziantep kır düğünü yerlerinin çoğunda doğal çim alanlı bir bahçe bulunuyor. Kapalı alana sahip mekanların neredeyse hepsi kolonsuz ve çoğu yüksek tavanlı salonlar. Terası ve balkonu olan çok fazla mekan bulabilirsin. En güzel kısmı ise Gaziantep’te havuz başında düğün yapma imkanı sunan birçok mekan mevcut. Hatta göl ve dere kenarında mekanlar da var.

Mekanlar; enfes kır, orman ve doğa manzaralarına sahip. Kale manzarasına sahip mekanlar da var. Göl kenarındaki mekanlara şahane manzaralar eşlik ediyorlar. Gaziantep kır düğün yerlerinin kapasiteleri değişiklik gösteriyor. Mekanların çoğu 500-750 ve 750-1000 kişilik. Kalabalık organizasyonların için 1000-2000 kişilik mekanlar mevcut. Butik organizasyonlara uygun mekan bulmak zor ancak 400-500 kişilik yerler bulunabiliyor.

Gaziantep kır bahçesi düğünün için şehir merkezine yakın bir konumda veya şehrin gürültüsünden uzak bir noktalarda yer alan mekanlar bulabilirsin. Mekanların çoğu Şahinbey ilçesinde yer alıyor. Araban, Nizip ve Şehitkamil de Gaziantep kır bahçesi bulabileceğin diğer ilçeler. Bu şehirdeki kır mekanlarında servis genellikle 22:00-23:00 arasında sona ererken müzik de 23:00-00:00 civarında son buluyor.

Gaziantep Kır Düğünü Salonları Hangi Hizmetleri Sunuyor?

Gaziantep kır düğünü organizasyonun için dışarıdan organizasyon firması getirebileceğin gibi, eğer istemezsen mekanların kendi sağladıkları davet sorumlularıyla da çalışabilirsin. Bu organizasyon sorumluları düğününü planlayarak aksesuar temini ile ilgileniyor ve süslemeleri hallediyorlar. Bu sayede senin düşünmen gereken hiçbir şey kalmıyor. Senin isteklerine göre konsept seçilerek mekanın süslemeleri yapılıyor.

Mekanların neredeyse hepsinde canlı müzik, orkestra gibi müzik hizmetleri ve tüm gece fotoğraf ve video çekim hizmeti veriliyor. Mekanlardaki ışık, ses ve sahne ekipmanları oldukça iyi cihazlar ile kuruluyor. Dilersen neredeyse her mekana dışarıdan anlaşacağın fotoğraf ekibini veya müzisyenleri de getirebilirsin. Gelin-damat hazırlık odaları da yine birçok mekanda bulunuyor.

Konaklama hizmeti bulunan Gaziantep kır bahçeleri de mevcut. Bütün mekanlarda otopark bulunuyor. Çoğunda ise vale hizmeti veriliyor. Kuaför hizmeti sağlayan mekanlar bile mevcut. Mekanlarda servis ekipleri de bulunuyor; yemek ve ikramlar bu ekipler tarafından hızlıca ve soğumadan servis ediliyor. Bütün mekanlarda kokteylli veya yemekli menülerden istediğini seçebiliyorsun.

Kokteylli menülerde genellikle kuruyemiş, pasta, çerez ve meşrubat gibi içerikler yer alıyor. Gaziantep’te kır düğünü organizasyonun için yemekli bir menü seçersen mekanların hepsi menüleri önceden tatmana izin veriyor. Değiştirilmesini istediğin kısımlar olduğunda da buna müsaade ediliyor. Menülerde muhteşem lezzetler ve çeşit çeşit mezeler bulunuyor. Bütün yemekler titizlikle ve özenle hazırlanıyor.

Gaziantep Kır Düğünü Mekanları ve Fiyatları

Gaziantep kır düğünü fiyatları, burada düğün yapmayı düşünen çiftleri oldukça mutlu ediyor. Fiyatlar her bütçeye hitap ediyor. Ortalama yemekli kır düğünü Gaziantep’te mekanların çoğunda uygun fiyatlı. Bu mekanlar dışında ise fiyatlar hizmet çeşitliliğine göre yükselebiliyor. Göl kenarındaki ve göl manzaralı mekanlar genellikle biraz daha yüksek fiyatlı oluyor.

Gaziantep kır düğün salonu fiyatları konuma göre de değişiklik gösterebiliyor. Nizip ilçesi uygun fiyatlı kır düğünleri ideal bir adres. Şehitkamil ve Araban ilçelerinde ise ortalamada fiyatlar isteyen mekanlar bulunuyor. Şahinbey ilçesinde ise her bütçeye uygun mekan bulabilirsin. Fiyatlar kişi başı hesaplanıyor. Bu yüzden ne kadar misafirin varsa o kadar ücret ödüyorsun.

Gaziantep kır düğünü organizasyon fiyatları, seçeceğin düğün menüsüne göre artış gösterebiliyor. Kokteylli menüler daha uygun fiyatlıyken yemekli bir menüde fiyatlar artabiliyor. Eğer menüde seçeceğin yemekler kırmızı et veya deniz mahsulleri gibi daha yüksek maliyetli malzemeler içeriyorsa yine fiyatta artış olabilir. Alkollü bir düğünde de fiyatta artış olacaktır.

Gaziantep kır bahçesi fiyatlarını arttırabilen bir diğer faktör ise düğün menüsüne dahil olmayan ancak mekandan talep edeceğin ekstra hizmetler olabiliyor. Örneğin mekanın sana sunduğundan farklı bir aksesuar kullanılmasını istersen bu hizmet fiyata yansıyabiliyor. Ayrıca seninle çok güzel bir detay paylaşmak istiyoruz. Mekanların birçoğu çok güzel kampanyalar sunabiliyor. Erken rezervasyonla da muhteşem indirimler yakalayabiliyorsun.

Kır Düğün Salonu Gaziantep’te Nasıl Seçilmeli?

Tüm Kır Düğünü Mekanları