başak kır bahçesi
Adres Yakacık Bulvarı 41/E Yenimahalle / Ankara

Fiyat Teklifi Al

İçindekiler

Başak Kır Bahçesi hakkında

Yenimahalle kır düğünü mekanlarından birini anlatmak istiyoruz bu yazıda. Ağaçların arasında, geniş bir alana sahip, yeşilin beyazla buluştuğu çok keyifli bir mekan Başak Kır Bahçesi! Açık alanında düğününden kına gecesine birçok organizasyon düzenleniyor. Güler yüzlü ve işinde uzman ekibi sayesinde de burada evlenen çiftler, mekandan yüzlerinde harika bir gülümsemeyle ayrılıyorlar.

Uygun fiyatlı olması sayesinde de çiftlerden yoğun ilgi gördüğünü belirtmek istiyoruz. Hatta bunu yazıda birkaç kez daha belirtebiliriz, çünkü gerçekten avantajlı seçenekler sunuyorlar. Şimdi detaylara bakalım beraber:

Başak Kır Düğün Salonu fiyatları

Minimum Yemekli Fiyat (Hafta sonu)500 - 750 TL
Minimum Yemekli Fiyat (Hafta içi)500 - 750 TL
Minimum Kokteyl Fiyatı (Hafta sonu)250 - 500 TL
Minimum Kokteyl Fiyatı (Hafta içi)250 - 500 TL
 • Başak Kır Bahçesi’nde fiyatları etkileyen birçok faktör bulunuyor. Tabii bunların başında menü seçimi geliyor. Beyaz etli menüler kırmızı etli olanlara göre daha uygun fiyatlara sunuluyor. Dilersen kokteyl menü tercih ederek, daha düşük bütçeyle de düğün yapabiliyorsun.
 • Mekanın fiyatları kır bahçeleri ortalamasının altında. Kır düğünü yapmak için çok bütçe gerekmediğini ispatlar nitelikte rakamlar talep ediyorlar.
 • Hafta sonu ve hafta içi düğünlerinde fiyat farkı oluyor.

Fiyat Teklifi Al

Kapasite

Yemekli kapasite 750-1.000 kişi
Kokteylli kapasite 1.000-2.000 kişi
Açık alan kapasitesi 750-1.000 kişi
Kapalı alan kapasitesi Kapalı alan yok
Konaklama kapasitesi Konaklama imkanı yok

Başak Kır Bahçesi’nin sadece açık alanı bulunuyor. Oldukça geniş olan bu alanda 1.000’e yakın davetli ağırlanabiliyor. Özellikle kalabalık düğün yapmak isteyen çiftlerin burayı daha da seveceğini düşünüyoruz.

Davetlilerin alana girerken senin ve müstakbel eşinin dinlenmesi için de bir hazırlık odaları var.

Şehrindeki diğer kır düğünü mekanlarına da bakmak istersen: Hayallerini Süsleyen En İyi Ankara Kır Düğünü Mekanları

Düğün paketleri ve organizasyonu

Başak Kır Bahçesi, her bütçeye uygun farklı düğün paketi seçenekleri sunuyor. Paketlerin içeriğindeki hizmet sayıları artıkça, fiyatları da aynı oranda yükseliyor. Düğün paketi dahilinde şöyle hizmetler alabiliyorsun:

 • Mekan süslemesi,
 • Video ve fotoğraf çekimi,
 • Orkestra / DJ,
 • Ses ve ışık sistemleri,
 • Yemek menüsü,
 • Otopark kullanımı,
 • Düğün pastası

Yenimahalle’de başka hangi mekanlar var, gel beraber bakalım: Ankara’nın Göz Bebeği Yenimahalle Düğün Salonları

Dekorasyon ve süsleme

 • Mekanda soft renklerde süslemeler yapılıyor. Aslında yapılacak süslemede kullanılacak ana renge çift karar verebiliyor. Bu da tarzını düğün mekanına yansıtman için büyük bir fırsat anlamına geliyor.
 • Alanda yuvarlak masa ve sandalyeler kullanılıyor.
 • Kır düğünü konseptini tamamlayan çardakları da dikkatimizden kaçmadı. Bu tarz detaylar sayesinde çok samimi bir ortam oluşturulmuş.
 • Başak Kır Bahçesi’nde çiftin masasının yanı sıra davetlilerin masalarını da büyük bir özenle süslüyorlar. Masaların üzerinde konsepte uygun supla, şamdan ve çiçeklere yer veriliyor.
 • Ayrıca gelin yolu ve gelin tagı tasarımı da yapıyorlar. Bu da mekanın çok daha şık görünmesini sağlıyor.
 • Başak Kır Bahçesi, dileyen çiftlerin dışarıdan organizasyon firması getirmesine de müsaade ediyor. Yani “Ben çok farklı bir konsept istiyorum” dersen organizasyon firmasıyla anlaşabilirsin.

Müzik

Başak Kır Bahçesi’nin anlaşmalı olduğu DJ ve canlı müzik ekibi bulunuyor. Düğün paketi dahilinde bu hizmeti de alabiliyorsun. Mekandaki son teknoloji ses sistemleri sayesinde de müzik kaliteli şekilde dinlenebiliyor.

Geniş dans pisti ile rahatça dans edilebilecek bir alan oluşturulmuş. Bu pistte saat 23:00’e kadar dilediğin gibi dans edip, eğlenebiliyorsun. O saatten sonra müzik yayını sonlandırılıyor.

Düğün fotoğrafçısı

Başak Kır Bahçesi’nin anlaşmalı fotoğraf ve video ekibi var. Bu ekip tarafından düğünler başından sonuna kadar kaydediliyor, en güzel anlar fotoğraf kareleriyle ölümsüzleştiriliyor. Dilersen dışarıdan başka bir fotoğrafçıyla da anlaşabiliyorsun. Mekanın bu konuda kısıtlaması yok.

Kır düğünü mekanlarının en büyük avantajlarından biri, dış çekim için başka bir yere gitmene gerek kalmaması. Düğünden önce mekana erken gelerek burada düğün albümün için çekim yaptırabilirsin. Biliyorsun ki yeşillikler arasında çekilen düğün fotoğrafları son zamanlarda oldukça popüler.

Bak böyle bir derleme yazımız da var: Masalsı Güzellikteki En İyi İncek Düğün Salonları ve Kır Bahçeleri

Otopark

Başak Kır Bahçesi’nin 250-500 kapasiteli otoparkı bulunuyor. Özel araçlarıyla gelecek olan davetlilerini sevindirecek bu otoparkta, dilersen vale hizmeti de alabiliyorsun.

Alkışlarımız

 • Başak Kır Bahçesi’nin uygun fiyata düğün paketleri sunması bizce en büyük avantajı.
 • Geniş kapasiteli olmasını da sevdik. Çok davetlinin geleceği düğünler için uygun olmakla kalmıyor, az davetlisi olan çiftlere de ferah bir alan sunuluyor.
 • Mekanda after party de yapabiliyorsun. Düğünden sonra eğlenceye arkadaşlarınla kaldığın yerden devam etmek isteyebilirsin.
 • Özellikle baharda kır düğünü yapan çiftlerin korkulu rüyası beklenmedik anda gelen yağışlar oluyor. Başak Kır Bahçesi’nin bu gibi durumlar için çardakları ve büyük şemsiyeleri var. Önlem alan mekanları pek seviyoruz.

Diğer organizasyonlar

Başak Kır Bahçesi’nde düğünlerin haricinde kına gecesi, nişan, söz, sünnet düğünü, mezuniyet töreni, piknik, kurumsal etkinlik, doğum günü gibi farklı organizasyonlar da düzenleyebiliyorlar. Aklında olsun!

Başak Kır Bahçesi Ankara’da nerede?

Adres: Yakacık Bulvarı 41/E Yenimahalle / Ankara

Başak Kır Bahçesi, Yenimahalle Park ve Bahçeler Müdürlüğü’nün hemen karşısında yer alıyor. Buraya özel araçlarla kolayca ulaşılabiliyor. Ayrıca toplu taşıma araçlarını tercih edecek olan davetlilerin de Ulus-Kızılay ve Demetevler üzerinden otobüs ve dolmuşlarla gelebilirler.

Fiyat Teklifi Al

Benzer düğün mekanları