world point yaşam merkezi
Adres Pınartepe Mah. Orhan Gazi Cad. No: 27 Beykent Beylikdüzü/İstanbul
Telefon 0212 963 3795

Fiyat Teklifi Al
HEMEN ARA

Her bütçeye ve beğeniye hitap edebilecek alternatifler sunmasıyla hayli popüler hale gelmiş olan World Point Yaşam Merkezi, Avrupa Yakası düğün salonları arasında en çok tercih edilenlerden.

World Point’in açık ve kapalı davet alanlarında sunduğu hizmetleri, önerdiği fiyatları, mekanların teknik ve görsel özelliklerini senin için en ince detaylarına değin inceledik.

İçindekiler

World Point Yaşam Merkezi hakkında

45.000 m² genişliğinde bir alan üzerine kurulu World Point Beykent Düğün Salonu Kompleksi, 10 seneyi aşkın süredir her biri kendine özgü konseptlere göre dizayn edilmiş, farklı kapasitelere sahip açık ve kapalı davet alanlarında İstanbullu çifte kumruları ağırlamayı sürdürüyor. Bunlardan en çok dikkatimizi çekeni; muhteşem bir göl ve deniz manzarası sunan, geniş çaplı davetlere elverişli World Point Panorama Garden oldu. Maviyle yeşili buluşturan şirin mi şirin kır bahçesi dekorasyon açısından da hayli başarılı. Mekanın, etrafı yeşillikler çevrili havuz başı davet alanı da yaz düğünleri için tercih edilebilir.

World Point’in kapalı davet alanlarından Hanedan Balo Salonu’na daha önce Beylikdüzü düğün salonları listemizde de yer vermiştik. World Point Balo Salonu, geniş kapasitesi ve şık dekorasyonu ile en iyi İstanbul düğün salonları arasında değerlendirebileceğimiz mekan kışın gerçekleşecek davetler için ideal. World Point nikah salonu olarak da bilinen Laledan Fuaye Alanı adlı mekan ise orta çaplı davetler için tercih edilebilir.

World Point düğün fiyatları

1. Düğün Alanları

Minimum Yemekli Fiyat (Hafta sonu)250 - 500 TL
Minimum Yemekli Fiyat (Hafta içi)250 - 500 TL
Minimum Kokteyl Fiyatı (Hafta sonu)250 - 500 TL
Minimum Kokteyl Fiyatı (Hafta içi)250 - 500 TL

2. Kokteyl Alanları

World Point’in yalnızca kokteylli davetler için tahsis ettiği açık alanları da var.

Kır alanı 1.000 kişi
Point bahçe 500 kişi
Teras 500 kişi
 • World Point’in düğün ve kokteyl alanlarından biri üzerinde karar kıldıysan sıra önerdikleri 7 farklı menü arasında seçim yapmaya geliyor. Atıştırmalıklardan oluşan kokteyl menüsünün yanı sıra çeşitli tavuklu ve kırmızı etli menüler sunmaları başarılı.
 • Düğün tarihinden belli bir dönem önce menü tadımında bulunabilme olanağı tanıyorlar. İstersen menüde değişiklik yapma imkanın da var.
 • Standart bir yemekli paket; ordövr tabağı, ara sıcaklar, ana yemek, meyve, salata, pasta ve limitsiz alkolsüz içecekten oluşuyor.
 • Kış aylarında kişi başı 95-135 TL arasında değişen menüler yazın 135-165 TL ortalamasında. Limitsiz alkol servisi bulunan bir düğün yapmak istiyorsan kişi başı fiyatlar 70 TL kadar artıyor. İstersen servis ücreti ödeme karşılığında dışarıdan kendi alkolünü de getirebiliyorsun.
 • Minik davetlilerini sevindirecek çocuklara özel menü seçenekleri sunuyorlar.
 • Dışarıdan catering firması getirmeni istemiyorlar.

Kapasite

Panorama Garden 2.000-3.000
Sultan Havuz Başı 500-750
Hanedan Balo Salonu 1.000-2.000
Laledan Balo Salonu 300-400
Otopark Kapasitesi 100-150

Düğün paketleri

World Point, sunduğu kaliteli hizmet de göz önünde bulundurulduğunda Avrupa Yakası düğün salonu fiyatları açısından cazip bir alternatif. World Point düğün paketlerinin içeriği epey geniş.

Standart düğün paketi; yemek ve kokteyl menülerinin seçimi, fotoğraf hizmeti, DJ, orkestra ve solist, süslemeler gibi olmazsa olmaz detayları içeriyor. Karşılama hostesi ile başlangıç kokteyli, volkan gösterileri ve nikah seremonisi gibi hizmetler pakette bulunan diğer hizmetler.

Düğün organizasyonu

 • Dışarıdan bir düğün organizasyon firması ile anlaşmanı istemiyor, bu hizmeti kendi bünyelerinde sunmayı tercih ediyorlar.
 • Müzikten ses sistemlerine, süslemelere yemeklere düğün boyunca mekanın sunduğu her hizmetten sorumlu birer kişi bulunması gayet profesyonel.
 • Ayrıca, düğün günü boyunca yanında bulunacak ve yardımına koşacak yetkili sayesinde muhtemel sorunlardan endişelenmene gerek kalmayacak.
 • Konforlu gelin odasının yanı sıra, çiftlerin aileleri rahatça hazırlansın ve istedikleri gibi dinlensinler diye bir oda tahsis ediyorlar.
 • Beylikdüzü kır düğünü mekanları arasında hayli popüler olan World Point Panorama Garden’da yapılan dış çekimler de önerdikleri paketlere dahil. Şık bir peyzaja ve muhteşem panoramik bir manzaraya sahip bu alanda çekilecek fotoğrafların çok beğenilecek.
 • Düğün öncesinde mekan yetkilileriyle nasıl anlaştıysan düğün günü tam karşılığını alabiliyorsun. Hiçbir ekstra ücret talep etmiyorlar.

Fiyat Teklifi Al
HEMEN ARA

Dekorasyon ve süsleme

Deniz ve göl Manzarasıyla İstanbul kır düğünü mekanları arasında en sevilenlerden Panorama Garden adlı davet alanı her şeyden önce doğal bir güzelliğe sahip. Yeşille maviyi buluşturan mekanların bir çoğunda olduğu gibi bu kır bahçesinde de beyaz masa ve sandalyeleri öne çıkaran bir anlayış hakim. Süslemelerde beyaz veya bu renkle kombin olabilecek tonların bir arada kullanılması iyi olacaktır diye düşünüyoruz. Doğal güzelliğe gölge düşürmemek için aşırı süslemelerden kaçınılmalı.

Bir ormanın içinde bulunduğun hissiyatını veren Havuz Başı davet alanında ise masa süslemeleri için daha sıcak renkler kullanılması iyi olacaktır.

Müzik

 • 24:00’e kadar süren müzik ve eğlencenin ardından düğün sona eriyor. Ancak World Point’in after party alanı olarak tahsis edilen balo salonlarında geceye kaldığın yerden devam etme olanağına sahipsin. After party saat 02:00’ye kadar sürebiliyor.
 • Mekan senin istediğine göre düğün için DJ ya da orkestra ayarlıyor.
 • Aynı anda birden fazla düğün yapmaya elverişli olan tesiste ses yalıtımı çok iyi düzenlenmiş.

Düğün fotoğrafçısı

Dışarıdan bir düğün fotoğrafçısı ile çalışamıyorsun. Bu hizmeti kendi bünyelerinde sunmayı tercih ediyorlar. Muhteşem bir manzaraya sahip mekanda yapılacak dış çekimler ise düğün paketi kapsamında sunulan hizmetlerden.

Otopark

Düğün yerine özel araçlarıyla gelmek isteyecek davetlilerin mekana ait 1.200 kişilik otoparktan faydalanabilirler. Vale hizmetinin paralı olduğunu belirtelim.

Öne çıkan özellikleri

 • Her bütçeye ve beğeniye hitap edebilen seçeneklere sahip dev bir tesis.
 • Avrupa Yakası düğün salonları karşısında güçlü bir alternatif.
 • Düğünlerini World Point bünyesindeki mekanlardan birinde yapan çifte kumrular hizmet kalitesinden duydukları memnuniyeti yorumlarında birçok defa belirtmişler.

Alkışlarımız

 • Panorama Garden ve Sultan Havuz Başı adlı açık davet alanları, Avrupa Yakası kır düğünü mekanları karşısında güçlü alternatifler.
 • Bahar ve yazın erken döneminde ortaya çıkabilecek olumsuz hava koşulları karşısında mekanın balo salonlarından birinde düğüne devam etme imkanın mevcut.
 • Kapalı alanların her biri yüksek tavanlı ve kolonsuz, ferah mekanlar.
 • Burada evlenen çifte kumrular, mekan mutfağında hazırlanan nefis yemeklerden ve göz dolduran sunumlardan hayli memnun kalmışlar.
 • Hem açık hem kapalı davet alanları modern ses ve ışık sistemleriyle donatılmış. Teknik açıdan olumsuz bir durum yaşamayacağın İstanbul düğün salonlarından.
 • World Point Beykent Yaşam Merkezi toplu taşıma ile kolay ulaşılabilir, merkezi bir lokasyonda bulunuyor. Beylikdüzü Son Durak Metrobüs İstasyonu’na 5 dakikalık yürüme mesafesinde.

Keşkelerimiz

 • İstediğin bir İstanbul düğün fotoğrafçısı ile anlaşabilmen için opsiyon sunmalarını beklerdik.
 • Avrupa Yakası düğün salonları arasında yoğun rağbet gören World Point üzerinde karar kıldıysan istediğin tarihi alabilmek için 6-7 kadar öncesinde mekan yetkileriyle iletişime geçmen gerekiyor. Özellikle hafta sonları çok çabuk doluyor.
 • Yıl içinde zaman zaman sundukları indirimli düğün paketleri ve kampanyalarını biraz daha arttırmaları iyi olabilir.

Diğer organizasyonlar

Düğünlerin yanı sıra nişan, kına gecesi, doğum günü, sünnet düğünü gibi etkinlikler için de tercih edilebilir. Mekan ayrıca bayi toplantıları, kurumsal etkinlikler, davetler ve resepsiyonlar gibi birçok diğer etkinliğe de ev sahipliği yapıyor.

World Point’te kına geceleri

World Point’in kına geceleri için özel olarak dizayn edilmiş Efruz Kına Sarayı adlı kısmı Binbir Gece Masalları’nı andıran egzotik bir atmosfere sahip. Her bütçeye uygun olabilecek menü alternatiflerinin sunulduğu alan, Avrupa Yakası kına gecesi mekanları arasında hayli popüler. Atmosferi daha yakından görmek istersen, şu videoya göz atabilirsin:

 

Fiyat Teklifi Al
HEMEN ARA

World Point Beykent’i İstanbul düğün mekanları ile kıyaslamak istersen:

İstanbul Düğün Mekanları ve 2021 Fiyatları